Vožnja na gas - vaša iskustva

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dunx81 » 29 Jan 2012, 00:06

Loganom sam na gas presao zadnjih 55k bez i jednog problema (sekvent tomaseto,ac stag4,valtek dizne,bojler boca 55l) i ni jednog trenutka nisam pomislio da sam pogresio.
Sjajan je osecaj kad za manje od 3500 dindzi izmaltretiram auto 650km dole do mora..

Sent from my Ericsson 628 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Polke » 29 Jan 2012, 12:51

Vidim ovde dosta zadovoljnih korisnika sekventa, a posto i sam razmisljam o ugradnji istog, razgledao sam cene i servise. Uglavnom svi preporucuju AC rasic, ne sumnjam da oni rade najbolje, ali mi je cena od 700 evra preterana.
Naisao sam i na preporuke za Vladu Babica-Errora, on ugradjuje dosta povoljnije, e sad ne znam koja je marka uredjaja.

Ima li neko da je kod njega stavljao lpg sistem, eventualno neka preporuka ili kritika?

ps. nadam se da ovo nece biti shvaceno kao reklama, ne nagovaram nigoda da ide ovde ili onde, vec trazim iskustvo.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dag81 » 30 Jan 2012, 11:45

Cuj se i sa Dusanom sa foruma, i oni rade ugradnju gasa.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od swemir » 30 Jan 2012, 11:47

nekad je bio dobar i neki lik iz tavakunta, kod subotice, ja sam kod njega ugradio pre 100godina na peugeotu, i bilo je ok

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od TheWickerMan » 30 Jan 2012, 12:09

Polke je napisao:.
Naisao sam i na preporuke za Vladu Babica-Errora, on ugradjuje dosta povoljnije, e sad ne znam koja je marka uredjaja.
Ima li neko da je kod njega stavljao lpg sistem, eventualno neka preporuka ili kritika?
.
Prijatelj je skoro ugradio kod njega,za sad nema zamerke... :nemampojma: bio je na prvom stelovanju,kako rece sve je ok ...

Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Polke » 30 Jan 2012, 12:23

@dag, hvala na informaciji, već sam ga kontaktirao.

kod
Postovi: 320
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od kod » 30 Jan 2012, 19:20

ja sam na clio 1.4 16v ugradio plin u GTA Servisu (Visnjicki put) za nekih 520 eura. Stavljen Tomaseto, Stag 4, Valtek i rezervoar od 43L u prostor za rezervni tocak. Auto je u trenutku postavljanja instalacije vec bio presao nekih 240.000km, nije trosio ulje, bacao itd.

na plinu sam presao do sada nekih 20.000km i skoro da ne vidim neku razliku u voznji. jedino sto bih mozda naveo je sto "ne kida" u prvoj brzini. sve ostalo je neprimetno - povlaci, vuce, navlaci u svakoj brzini, ne trza, ne muci se...

jedini problem koji se javlja je duze verglanje prilikom prvog jutarnjeg paljenja. nema veze da li je hladno, toplo, leto, zima. vozio sam kod 4 majstora i sve je ok. ide normalno na benzinu i na plinu, ne trza, normalno radi i mirno na leru. valjda je to cena voznje na plin automobila koji gazi 26x.xxx km...

sve u svemu, jeftina voznja za male pare. momak sam jos uvek, tako da mi rezervna guma u punoj velicini u gepeku ne smeta. ionako nisam nikada vise od troje vodio sa sobom na proputovanja zbog prostora.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dragan » 30 Jan 2012, 22:55

kod mene je isti motor kao sto znas i sam, i nema guzeg verglanja pri prvom paljenju...
evo juce i danas je paljen na ispod -10 kao i na +10...
kad si menjao svecice poslednji put? ja o tome vodim racuna, 30tak hiljada km i putuju na otpad...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Grujic » 30 Jan 2012, 23:08

Polke je napisao:Vidim ovde dosta zadovoljnih korisnika sekventa, a posto i sam razmisljam o ugradnji istog, razgledao sam cene i servise. Uglavnom svi preporucuju AC rasic, ne sumnjam da oni rade najbolje, ali mi je cena od 700 evra preterana.
Naisao sam i na preporuke za Vladu Babica-Errora, on ugradjuje dosta povoljnije, e sad ne znam koja je marka uredjaja.

Ima li neko da je kod njega stavljao lpg sistem, eventualno neka preporuka ili kritika?

ps. nadam se da ovo nece biti shvaceno kao reklama, ne nagovaram nigoda da ide ovde ili onde, vec trazim iskustvo.
Radio sam i ja, svaka preporuka, ugradjuje isto sto i rasic koliko znam, kod Karica uzimaju opremu

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od steva_anya » 30 Jan 2012, 23:23

Za ugradnju plina bi isao kod nekog ko to radi bar 5 godina. Varijante "da se to ili zna ili ne zna", "radim isto samo bolje/jeftinije" i sl. kod mene ne piju vodu. Naslusao sam se patnji ljudi sa plinom.
Isuvise je ozbiljna prica da bi se uradilo kod bilo koga. Ima jedan momak-covek iz Kraljeva, na nekim forumima ima nick BOJKE [vozi Coupea, Punta GT i ALfu 147], kod njega bi isao za plin iako je u KV. Ako neko zna znanje - to je on. U poslednjih pola godine nekoliko kolega i prijatelja je kod njega bilo, i svi su prezadovoljni. Razume se izuzetno u mehaniku, sto je presudno. Plin u Batajnici i Zemunu ugradjuju dojucerasnji elektricari i farbari, jos malo pa ce svi.
Kao sto se brzo isplati sam uredjaj, brzo bi se isplatile i ruke majstora, tako da neka razlika nije vredna rizika.

Sto se tice mog iskustva sa voznjom na gas, imam Lovato tng u Yugu 1.1 Koral In.
Ugradjen na oko 30000km, do sada se preso oko 70000km.
2006. placen oko 350e.
Prosecna potrosnja plina je 10L, zimi do 12L na kratkim relacijama.
Otvorene voznje, magistrala do Crne Gore, 7.3-7.5L.
Radjena je samo zamena filtera. Jednom se culo sistanje na mestu gde se puni. Majstor gurnuo srafcigerom kuglicu, izaslo malo plina pod pritiskom, i od tad ne susti.
Kontam da je vreme da se u isparivacu zamene neke membrane, sta vec..to cu nadam se kod pomenutog majstora.

Ako gepek nije prioritet, i ako motor podnosi, tng je dobra opcija.
Ali obzirom kakvi sve problemi mogu nastati, da sada ugradjujem, bas bih birao kod koga idem.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od NexT » 30 Jan 2012, 23:30

Opet ti potenciras ljude za koje si ti cuo (ne pricam o reklamiranju) a ostali su dunsteri...

Vozio sam kola u koja je Rasic ugradjivao, i Error, i ljudi su vrlo pedantni.

Sto se tice "isto a jeftinije" naravno da postoji. Najskuplje i najizvikanije nikako nije i najbolje (u vecini slucajeva).

Tako da, malo manje iskljucivosti, ima ljudi koji odlicno rade, ali se ne eksponiraju toliko...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od steva_anya » 30 Jan 2012, 23:39

Niti potenciram nekog, niti sam imenom oslovio nekog i rekao da je dunster. Samo da ih ima mnogo koji to rade, a medju njima i onih koji to ne rade bas najbolje.
Da treba da ugradim tng isao bih kod najproverenijeg, bez obzira kako se zove, to je moje misljenje.
Po mom kriterijumu najprovereniji je onaj koji to dugo radi, dobro i kvalitetno, i po mogucstvu onaj kod kog je neko iz okruzenja ugradio tng i njime je zadovoljan.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od NexT » 30 Jan 2012, 23:40

Pa to je valjda logicno za bilo koji posao, pocev od pranja kola do generalne... Sjajno objasnjenje ociglednih stvari...

Ili ja pogresno shvatam..

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od TheWickerMan » 31 Jan 2012, 08:48

steva_anya je napisao: Isuvise je ozbiljna prica da bi se uradilo kod bilo koga. Ima jedan momak-covek iz Kraljeva, na nekim forumima ima nick BOJKE [vozi Coupea, Punta GT i ALfu 147], kod njega bi isao za plin iako je u KV. Ako neko zna znanje - to je on. U poslednjih pola godine nekoliko kolega i prijatelja je kod njega bilo, i svi su prezadovoljni. Razume se izuzetno u mehaniku, sto je presudno. Plin u Batajnici i Zemunu ugradjuju dojucerasnji elektricari i farbari, jos malo pa ce svi.
Kao sto se brzo isplati sam uredjaj, brzo bi se isplatile i ruke majstora, tako da neka razlika nije vredna rizika.
NexT je napisao:Opet ti potenciras ljude za koje si ti cuo
Evo da ne bude da se za Bojketa samo "culo",ja sam ugradio kod njega,Lovato Smart,jeste bio skuplji 30-50 evra od ostalih,ali se isplatilo do zadnjeg dinara... za 13k km,nijedan problem nisam imao,prosecna potrosnja u gradu 11-12 a na otvorenom 10-11,sto za 2.0 od 150 ks je nista :) I jos nisam bas nezan na papucici gasa,ali uopste ;)
Volim da vidim kad je pedantno odradjeno kao ova instalacija koju je Bojke odradio,creva iste duzine,selne na dobrim mestima,ECU na dobrom mestu,... A ne kao kod jednog kolege,koji je hteo da ustedi 50e,pa otisao kod dundjera,pa ima problema,stiga auto,gasi se,creva razlicitih duzina (jedno 7-8 cm a drugo 35-36cm :shock: ),kako mu je sugavo isekao branik da stavi prikljucak,ja bi mu trazio da mi kupi nov branik...

Sve u svemu,preporuka za Bojketa :doubleup: :doubleup: :doubleup:

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od nixa » 31 Jan 2012, 13:26

Ja sam potpuno zadovoljan kako sve radi kod mene, a ugradili su mi plin u EkoLukaKey servisu. Oni rade garnacijska vozila za Reno, Daciu, Hyundai...
E sad ono što je papreno skupo to je cena malog servisa na 10000km.

Oni tu uslugu naplaćuju 3300 dinara, što je mnogo.

Koliko vi plaćate servis u u Rašiću, Kolevu...?

Odgovori