Vožnja na gas - vaša iskustva

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dag81 » 01 Feb 2012, 12:51

Ma kakav atest, ti kazi i da nemas plin. :lol:

A sto radis atest? Mislim ako je odradjen preko i prosao je ne znam sto kod nas ne bi.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 01 Feb 2012, 12:56

Ako mu u saobraćajnu nije upisan pogon na benzin/gas - mora. A neće hteti upisati bez potvrde o izvršenom atestu... A naš prosečan atestirac kad vidi gde je isparivač - ima da se zanesvesti... :kezo:


p.s. Mene su vratitli sa atesta samo zato što hebani isparivač navodno nije imao serijski broj na sebi. Imao je nekih brojeva tu i tamo ali baja kaže to nijedan nije serijski. :pravilnik: I nije bilo druge nego kod majstora, 7.500 za novi isparivač i 'ajmo ponovo iduće nedelje... :?

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dragan » 01 Feb 2012, 13:09

au brate...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 01 Feb 2012, 13:16

Treba li da kažem da sam pre toga već bio kod majstora da mi prepravi postojeću instalaciju (koju sam zatekao u autu) i da sam i tu pukao 100 evra? Plus što sam vozio do Stare Pazove i Lifama da mi daju duplikat papira za bocu i tu izgubio čitav radni dan? Ma, da sam znao šta me čeka 'ladno bih sve počupao i ubacio potpuno novu instalaciju, više bi mi se isplatilo.... :roll:

I onda kažu fabrička instalacija skupa... Ma zlata vredi... :kafa:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dunx81 » 01 Feb 2012, 14:43

dag81 je napisao:Ma kakav atest, ti kazi i da nemas plin. :lol:

A sto radis atest? Mislim ako je odradjen preko i prosao je ne znam sto kod nas ne bi.
Pa da znas,instalacija je max.kamuflirana. Od boce,pecurke za sipanje gasa pa do isparivaca. Cak je i prekidac skriven nazad u pepeljari. Jedino po cemu se vidi su dizne mada se i one skroz upapaju u motorni prostor i neupadljive su. A ovi nasi znaju da jebavaju samo tako. Znam za slucaj da covek nije mogao da uradi atest na volvu koji ima bas fabricku instalaciju jer je boca bila smestena ispod auta sto je tamo bilo po propisu a kod nas ne.... Tako da ce se za sada golf voziti bez atesta..

Sent from my Ericsson 628 using Tapatalk

kod
Postovi: 320
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od kod » 01 Feb 2012, 19:27

dragan je napisao:kod mene je isti motor kao sto znas i sam, i nema guzeg verglanja pri prvom paljenju...
evo juce i danas je paljen na ispod -10 kao i na +10...
kad si menjao svecice poslednji put? ja o tome vodim racuna, 30tak hiljada km i putuju na otpad...
ulje, svecice i sve filtere menjam na 10.000 km. isto pali i na +40 i na -15. vergla malo duze a kad upali nema nikakvih problema.

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od 16_Valve_ » 03 Feb 2012, 01:47

McGruja je napisao:Jeste li imali iskustvo da vam se na -12 (koliko je bilo juče i jutros) auto prilikom prebacivanja na gas jednostavno ugasi.
Tek kada se malo više zagreje, ručnim putem sam prebacio na gas, i sve je bilo u redu
To se desava uvek kada je temperatura na koju je podesen da prebacuje na plin veoma niska. Zimi se mora temperatura podici, odnosno auto mora duze raditi na benzinu....
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dunx81 » 06 Feb 2012, 15:09

Primetio sam da na Loganu hoce ponekad da sa plina vrati na benzin kada mu npr u drugoj lupim gas (po snegu) pa obrtaji skoce preko 5000 rpm. Motor je skroz nagrejan i ima dosta gasa u boci.
Isto se desava i drugaru na puntu 1.2 16v. Jel to do niske spoljasnje temperature,pritiska u sistemu ili cega vec..?

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dragan » 06 Feb 2012, 15:16

zanimljivo...ja sam cuo da tako hoce kod sportskih motora gde pod punim opterecenjem prebaci na plin automatski, ali to nema veze sa snegom i ovom situacijom...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od McGruja » 06 Feb 2012, 15:53

Zavisi od kompjutera plina, ali moguce je da isparivac ne moze da prihvati naglu vecu potrebu za plinom, opadne temp isparivaca, i software prebacuje na benzin

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dunx81 » 06 Feb 2012, 17:11

Pa verovatno je to. A ovo sto dragan kaze se desava kod Golfa,nevezano da li je toplo ili hladno...jedino ne prebacuje kad je puna boca.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dragan » 06 Feb 2012, 17:41

McGruja je napisao:Zavisi od kompjutera plina, ali moguce je da isparivac ne moze da prihvati naglu vecu potrebu za plinom, opadne temp isparivaca, i software prebacuje na benzin
grujo nisu to neki mnogo jaki motori, nemoguce da su im isparivaci toliko slabi...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od McGruja » 06 Feb 2012, 18:19

Verovatno, zavisi kako je podeseno, taj slucaj je kod mene problem.
Ne ispoljava se dok nisam chipovao auto

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dunx81 » 06 Feb 2012, 18:41

Grujo,znaci tebi posle cipa vraca na benz kad ga navuces?
Onda moguce da je kod mene postavljen neodgovarajuci?

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Sh@rance » 10 Feb 2012, 19:22

Saša je napisao:Apropo gubitka prtljažnog prostora ako se ugradi gas: dobar kit za brzu reparaciju gume (veličine je prve pomoći, čisto da se zna) i ne bi trebalo da bude problema, a prtljažni prostor ostaje maltene netaknut. Prethodni automobil sam vozio više od četiri godine na gas, imao sam rezervni točak, no nikad mi nije zatrebao verovali ili ne, a nema kuda sve nisam prolazio sa njim. Razlog je možda činjenica da sam uvek imao sve 4 nove gume, nikad nisam štedeo na tome, kupovao polovne i slično. Dakle, nije ni to neki veliki bauk… :)
Moj kolega sa posla je kupio VW polo 1.4 TDI i fabricki nije dobio rezrvnu gumu vec taj kit za reparaciju. Auto je nov sa sve 4 nove gume. Letos kad se vracao iz Grcke sa mora negde pre Leskovca je bukvalno isekao gumu pregazio je neki deo od kamiona koje je isao ispred njega. Iskoristio je clanarinu AMSS za slepnje do prve vulkanizerske radnje da kupi novu gumu. Sada je kupio i rezervni tocak i drzi ga u gepeku. Pitaj ga dali bi sada isao negde sa tim kitom za reparaciju koji je dobio od VW.
Ja licno bez rezervnog tocka nebih smeo da se usudim da vozim.
Moj kolega je imao srece sto mu se to desilo po povratku sa mora i to u Srbiji. Zamisli da mu se to desilo kada je isao na more Predje grcku Granicu i tu da mu se desi u onoj nedodjiji sa dvoje male dece. Mogao je da gleda u kit za reparaciju i da place.
Taj kit je predvidjen da zakrpi rupu od eksera za malo ozbiljnije busenje osta na putu.
Sto se tice plina Vozio sam predhodne automobile na Gas i bio sam prezadovoljan Pogotovo 2004 godine kada je gas bio 23 dinara :D Na zadnjem XM-u imao sam detonaciju plina ispod haube sekvent plin Lovato i od tada sam nesto skeptik po tom pitanju.

Odgovori