Vožnja na gas - vaša iskustva

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Skipper » 17 Apr 2020, 11:08

Aj jedno of pitanje. Zašto je neophodan atest za vozila sa fabričkim plinom? Pogotovu ako je taj auto takav izašao iz fabrike.
Druga stvar je ugradnja u garanciji pod određenim uslovima i onda mi je jasno za atest.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dragvorl » 17 Apr 2020, 13:54

Da se uzme para, treba odrzavati sve te vikendice, vile, bazene i skolovanje i lecenje u Svici.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Eskimko » 19 Maj 2020, 10:48

Na BRC genius mb 1200 isparivacu pukla membrana posle celih 25 000 km i godinu i po dana rada.
Zamenjen isparivac u garanciji.

Ebo me BRC gde ga ugradi

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 19 Maj 2020, 11:53

Tome i služi garancija. Ne verujem da je to čest slučaj nego ti se eto tako zalomilo. Na mom Landirenzu LI02 skoro 9 godina i 160.000 km i trajala bi ko zna koliko još da nisam servisirao isprarivač i zamenio je (misleći da mi on onomad pravi probleme). :)

TT





Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Eskimko » 19 Maj 2020, 12:35

Nadam se da je ovaj primerak bio feleran i da ce ovaj da potraje dosta duze. Jer je 25 000 km stvarno malo
U servisnoj knjizici je predvidjena zamena membrana tek na 80 000.
Znam bas da je tvoj trajao bas dugo pa me zacudilo sto je ovaj moj vec prosvirao svoje
Imao sam simptome da mi auto jako dugo vergla dok je vruc motor i pali iz treceg pokusava ili pali iz prvog pokusaja ali mora da se vergla dugo.
Testirao sam stanje isparivaca tako sto sam nakon voznje na plin ugasio auto i odmah nakon toga vakum crevo koje iz isparivaca ulazi u usisnu granu izvadio na mestu gde ulazi u usisnu granu i vrh creva sam potopio u casu sa vodom. Nakon par sekundi voda je pocela da izbacuje mehure vazduha kao da kljuca i to nije prestajalo dugo vremena.

Kako su ti se pokazale one memtex membrane? Da li ti auto vergla duze kad je vruc motor itd Posto planiram sam da menjam membrane ako opet budem imao problema jer mi garancija istice.
Originalne membrane su oko 25 evra na ebay a memtex su oko 900 din za moj tip isparivaca

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 19 Maj 2020, 15:21

Radi sve najnormalnije, čak pali opet na pola ključa. :)

TT


Kondo
Banned
Postovi: 137
Pridružio se: 02 Mar 2022, 17:29

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Kondo » 27 Mar 2022, 00:37

Imam pitanje koje je van teme, koliki je najmanji prečnik gas boce tipa ovih koje su okrugle? Da li je to oko 60cm da bi stale u prostor za rezervni točak ili postoje manje?

Razlog za pitanje je neautomobiliski već prehrambeni. Naime danas sam kupio genijalan roštilj napravljen od stare gas boce ovog tipa pa bi uzeo još jedan, samo manji. Na ovom smo ispekli 5 kila mesa u 2 cuga, Ipak ću povremeno roštiljati za manje od desetak ljudi koliko je ovde negde prag isplativosti da se raspaljuje.

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 27 Mar 2022, 06:45

Ako je suditi po asortimanu Lifama iz Pazove, postoje tri prečnika: 58, 60 i 63 cm i svaki u više zapremina:

http://www.lifam-m.com/proizvod.php?id=22


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Rolla » 14 Sep 2022, 16:49

Jel ima neko preporuku za servis koji radi Lovato u BG?

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od hyundai_i30 » 15 Sep 2022, 10:02

Zdravo forumaši!

Da li je neko pri voznji na plin u zadnjih par nedelja primetio osetnu razliku u fazonu da auto dosta slabije vuče, guši se itd.?

Ima perioda kada je plin na nasim pumpama ocajan i manje ocajan, mislim da smo sada u ovom prvom navedenom. Koristim plin i za domaćinstvo, nakon sagorevanja ostaje takav garaž kao da sagoreva nafta bukvalno. Nakon bilo kakve upotrebe šporeta pri kuvanju na plin jedva mozemo da ga očistimo.

Mogu samo da zamislim kako prolaze motori automobila koje vozimo. Ne znam za vas, ali ja cu bar nekoliko nedelja voziti iskljucivo na benzin kako stoje stvari, jer je evidentna razlika i sve vreme mislim da je to subjektivan osecaj, ali nakon poslednjeg punjenja plinske boce za domaćinstvo koja potraje solidno, razlika je i vise nego uočljiva.


Plin inace sipam iskljucivo na NIS-ovim pumpama, ali ne verujem da je na drugim ista bolji...

Pozdrav!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk




Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 15 Sep 2022, 11:00

Izbegavaj točenje plina na NIS pumpama, ja sam se već dvaput opekao kod njih i menjao i čistio dizne. Problem sa njima je što imaju masu starih pumpi koje su samo našminkali kada ih je Gasprom preuzeo a koje su pravljene Bog te pitaj kada i ko zna u kakvom stanju su im rezervoari i šta sve ima u njima. Ja sam morao tamo da sipam zbog firminih kartica koje su nam sve NIS ali gledam da izbegavam ako nikako mogu. Isto tako sam se opekao i sa benzinom i morao čistiti rezervoar i menjati pumpu benzina na Puntu. Zato sada u Kadjara sipam bilo gde samo ne na NIS-u ili bar izbegavam njihove pumpe gde sam ranije točio, nadajući se da ću možda biti bolje sreće.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od hyundai_i30 » 15 Sep 2022, 12:00

Koju onda pumpu preporucujes?

Na NIS-ovoj uzimam plin i za auto i za domacinstvo jer ih ima ubedljivo najvise i na najboljim lokacijama po gradu i zbog SNNP bodova naravno kad vec trosis novac da bajagi imas neki smesni bonus.

Sta kazu ostali, znam da su neki hvalili EKO i MOL, jel ima neko iskustva sa njima po pitanju plina?

Koliko vidim kao kada ljudi biraju vlast, gledas da izaberes najmanje zlo, ali kako ce neko proceniti sta je najmanje zlo kada ne postoji kontrola kvaliteta i sve je "rekla-kazala" ? Ko od nas ovde moze da dokaze da je negde bolji ili losiji benzin ili TNG kada imamo jednu jedinu rafineriju u celoj zemlji odakle sve to dolazi? Svaka pumpa moze da "mesa" gorivo kako se njima prohte bukvalno. Ja samo vidim ono sto ostaje nakon sagorevanja ovog plina koji sada imam u kuci, a to sto vidim je zastrasujuce...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Rolla » 15 Sep 2022, 12:13

Nis i Knez za izbegavanje.
Mol, Shell, Petrol su dobri.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od shandu90 » 15 Sep 2022, 12:39

Cudi me da NIS nije menjao i rezervoare kad su vec pukli pare na sredjivanje starih stanica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od pedja » 15 Sep 2022, 13:04

Rolla je napisao:Nis i Knez za izbegavanje.
Mol, Shell, Petrol su dobri.
Ja točim TNG samo na MOLu i NISu.
Na nekoliko punih rezervoara, na istim deonicama, manje troši kada se sipa na NISu. To sam ustanovio tek kada sam posle sračunao, nisam unapred razmišljao o tome. Ne trza na nižim obrtajima kada točim na NISu.

Svi službeni se toče samo na NISu, što benzin što dizel. Nikada problem, osim dva zaleđivanja dizela, i to samo kod kolege ispred kuće (pre 5-6 godina), kod drugih je sve OK.

TapaT


Odgovori