Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od dragvorl » 10 Feb 2013, 17:03

Molim vas samo kada pisete preporuku da potkrepite cinjenicama to sto napisete, da ljudi dobiju kompletnu sliku. Dakle, napisite zasto preporucujete nekog, licno iskustvo ili iskustvo iz druge ruke od prijatelja, brace, rodbine, kumova, a ne samo idi kod Pere, dobar je. Ne odnosi se na bilo koga pojedinacno, nego kazem generalno ako preporucujete nekoga.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Bax » 10 Feb 2013, 17:04

Sto se tice Dore, ja sam radio kod njega na 309. Bicu iskren, pedantno je on to uradio, ali auto posle toga nije bio isti, gasio se ponekad, tesko se palio itd, ali to je mozda i danak primitivnom venturi sistemu.
Jedina stvar koji mu zameram, jednu nedostupnu selnu nije uopste stegao, to je na usisu plina u monopoint.

Ali to sam ja, ja svima nadjem zamerke, imam visoke kriterijume za posao.

Sent from my Amiga 500, using Kickstart 1.2
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od ljubitelj » 10 Feb 2013, 17:53

Moj prvi auto na gas, nista konkretno iz prakse nisam znao, i meni je uradio pedantno , lepo na oko, sve fino osim jedne "sitnice".
Motor nije mogao vise od pola sekunde da se zadrzi na leru, i svaki put se gasio. Nakon 2sata eksperimenata i cekanja u cudo izgubio sam strpljenje, preuzeo stvar u svoje ruke i namestio da nekako radi taj neposluni Ford 2.0 DOHC. Taman tu negde oko ponoci:)
Ne zameram, to je tada bila novost u nasim krajevima, iskustva je bilo malo, ucilo se na musterijama.
Ipak na kraju kasnije je podesio kako treba, odlicno se pokazao taj venturi i nije bilo kasnije problema u radu.
Drugih iskustava dalje nisam imao.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Одг: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od dunx81 » 11 Feb 2013, 09:10

Dora mi je stavio u Logana (ac stag) i nisam imao nikakvih zamerki. Perfektno je radio 60.000km kad sam ga prodao a cujem da i sad radi kako treba. Redovno sam menjao filtere gasne i tecne faze i nema brige.

edit:sad sam se setio i na sluzbenoj floridi 1.6 je ispravljao krive Drine koje je prethodni majstor napravio pri ugradnji

sent using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29965
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od trojanac » 11 Feb 2013, 09:28

Vezano za preporuku, raznih iskustava ima jer mnogo stvari utiče. Koji god servis bio, ako je poznat i generalno na dobrom glasu, a auto nije neka egzotika, mislim da tu ne sme biti problema. E sad, koji je sistem najbolji, to je opet dobro pitanje. Evo nixa prijavljuje problem kod Landirenza što dizne ne mogu da se čiste već moraju da se menjaju i to u kompletu. Tako da će verovatno preći na Zavoli.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13015
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 11 Feb 2013, 09:33

Meni je Dora prepravio instalaciju na Yugu kada sam ga kupio da bih mogao proći atest i to me koštalo oko 100 evrića. No, nisam uspeo da prođem iz prve jer je "atestirac" imao primedbu da isparivač nema na sebi ukucan serijski broj (!?) pa ne može da "prođe". Inače,bio je sasvim ispravan, perfektan, ostao od stare instalacije. Morali smo ga izbaciti i staviti drugi (Lovato), što me koštalo dodatnih 70-tak evrića tada. I tako, bolje bi mi bilo da sam sve odmah počupao i ugradio novu instalaciju... :glavomuzid:

Baksis
Postovi: 2
Pridružio se: 11 Mar 2013, 15:43
Lokacija: Novi Sad

Re: Astra J 1.6 turbo Cosmo

Post od Baksis » 11 Mar 2013, 16:01

Pozdrav. Ne znam da li je pitanje off, ali kontam da je možda logičnije da pitam na ovom mestu nego u sekciji auto-gas. Naime, posedujem Astru J 1.6 turbo Cosmo oprema, 2011. godište. U poslednje vreme nosim se mišlju da ugradim gas u auto. Da li ima neko od članova foruma iskustva sa auto-gasom u ovom motoru (Astra ili Insignia) ? Sekvent gas u N.Sadu koštao bi me oko 580 € sa atestom. Mislim da je ova cena povoljna i donela bi mi isplatu za nekih 8-9 meseci prema mojom kilometraži. (cca 20-25000 godišnje).
U dilemi sam šta da radim, ne skrnavi mi se auto, a sa druge strane sa auto-gasom bih uštedeo dosta. Auto nije značajno veći potrošač od recimo 1.4 100 ks, i troši oko 10l/100 km.
Unapred hvala.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Astra J 1.6 turbo Cosmo

Post od Day Walker » 11 Mar 2013, 16:43

Ne bih znao sta da ti kazem iz razloga sto sam samo jednu insigniu sa 1.6t motorom i ugradjenim plinom video, i to na oglasu.. :pardon:

Ja se ne bih igrao, i ne razmisljam o plinu, iako bi usteda bila verovatno znacajna na godisnjem nivou...
Ali iz tog razloga smo i kupili Corsu, zbog gradske voznje
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Geza » 28 Mar 2013, 14:28

Novi udar na džep vozača - plaćaju atest za TNG koji već imaju!
http://vesti.mojauto.rs/Istrazujemo/374 ... -vec-imaju

Svi vozači koji su dobili atest za TNG sistem pre više od pet godina moraju u što kraćem roku da ga obnove, odnosno da dobiju novu potvrdu, jer u suprotnom, neće moći da registruju automobil. To znači novi namet jer je za produžetak atesta potrebno najmanje 6.000 dinara, saznaje "Auto Bild"

Za produžetak atesta potrebno najmanje 6.000 dinara

Zakonska odredba koja obavezuje vozače da na svakih pet godina moraju da nabave potvrdu o izvršenom pregledu TNG sistema, nedavnim početkom primene Pravilnika o ispitivanju vozila, sada važi bez obzira na to da li je atest ranije izdat na 10 godina.

Što je najgore od svega, vozač koji ne dobije potvrdu o periodično izvršenom pregledu rizikuje da bude kažnjen od strane saobraćajne policije jer se po aktuelnim propisima takvo vozilo smatra tehnički neispravnim!

Redakciji "Auto Bilda" juče i danas javio se veliki broj čitalaca iz cele Srbije sa istim problemom. Vraćeni su sa tehničkog pregleda jer im je od izdavanja atesta za TNG prošlo više od pet godina, iako im je uredno izdat na 10 godina. Prema njihovim rečima, rečeno im je da je tako naložio MUP i da moraju da dobiju potvrdu od ovlašćenih institucija za ispitivanje.

- Meni ističe registracija, a na tehničkom pregledu saznajem da moram da platim 6.000 dinara za produženje atesta. Ljudi iz tehničkog pregleda su mi rekli da spremim dodatni novac za zamenu creva i ventila. U mom gradu ne postoji ovlašćena laboratorija pa sam u poslednji čas uspeo da to obavim u Nišu, u Centru za motorna vozila - priča nam svoje muke čitalac iz Zaječara.

Na žalost, mnogi vozači nisu bili te sreće. Pošto niko nije našao za shodno da građane obavesti da je periodični pregled i izdavanje atesta za TNG postao obaveza na svakih pet godina, mnogi nisu stigli da registruju automobil, pa će osim 6.000 dinara za izdavanje potvrde o produženju morati da plate i šlep službu kako bi automobil mogao da prođe ispitivanje u nekoj od ovlašćenih institucija. U Centru za motorna vozila u Nišu, ovlašćenom mestu za izdavanje i produženje atesta je ogromna gužva i termini su prema našim saznanjima popunjeni i cele sledeće nedelje.

O čemu se ovde radi? Zašto neko ko je atest dobio 2008. godine na 10 godina, sada mora da izdvaja novac za novu potvrdu? Zašto građani na vreme nisu obavešteni već se masovno vraćaju sa tehničkog pregleda?

Kako nam je nezvanično rečeno u Ministarstvu unutrašnjih poslova, 15. marta poslat je dopis svim tehničkim pregledima u kome se između ostalog navodi da se vozila sa ugrađenim plinom moraju podvrgavati periodičnom pregledu na pet godina.

- Tako predviđa Zakon o bezbednosti saobraćaja koji se primenjuje više od tri godine. Dopis smo poslali jer nas je Agencija za bezbednost saobraćaja obavestila da je počeo sa primenom Pravilnik o ispitivanju vozila. Suština je da u prošlosti nije bilo kontrole ugradnje TNG sistema i da tome mora da se stane na put, jer je to pitanje od velike važnosti sa aspekta bezbednosti, priča naš sagovornik iz policije.

-Zašto vozači nisu obavešteni i da li je trebalo da budu obaveštavani, nije pitanje za MUP jer mi nismo donosili Pravilnik, već samo sprovodimo zakon - Možda bi bilo korektno da je Agencija za bezbednost pokrenula neku kampanju i skrenula pažnju kako tehničkim pregledima, tako i vozačima. Mada iskreno govoreći i naši vozači imaju naviku da registruju automobil poslednjeg dana iako imaju ceo mesec - kaže naš sagovornik iz policije.

U Agenciji za bezbednost saobraćaja navode da se vozačima neće izdavati nova uverenja već samo potvrde o produženju važenja atesta. Kako nam je rečeno, nije bilo potrebe za posebnim obaveštavanjem građana o obavezi produženja atesta, jer se Zakon primenjuje od kraja 2009. godine a Pravilnik koji je počeo da se primenjuje pre mesec dana urađen je još pre godinu dana.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Heinz » 28 Mar 2013, 15:23

Ovog puta je drzava u pravu, a narod po obicaju ima pravo da kuka i da se pravi neobavesten.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Laki021 » 28 Mar 2013, 15:28

:plusone:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13015
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 28 Mar 2013, 16:20

Šta je u pravu? Produžili su važnost atesta kao "neograničeno" ali su uveli famozne kontrolne preglede na svakih 5 godina, a koji koštaju duplo više nego ceo atest nekada i sve će to važiti upola kraće. Pritom su nama koji imamo ateste po starom na 10 godina to takođe skratili na 5, iako nam u dokumentima piše drugačije. Čista otimačina para. Izmišljaju sto novih gluposti opet samo radi uzimanja para? Povećaće se sigurnost? Na osnovu čega? Šta, do sada smo bili nesigurni? Koliko slučajeva stradanja/nesreća znate baš zbog gasnog uređaja u autu? Na nivou statističke greške su i sada. Bezobrazluk i otimačina, ništa drugo.

Tapatalk
Poslednja izmena od Saša u 28 Mar 2013, 16:24, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od djiuliju » 28 Mar 2013, 16:24

Kad bi atest stvarno bio neko kontrolisanje, bilo bi ok. Al posto sam ga radio pre 6 meseci i znam kako izgleda, ovo je samo otimanje para i nista drugo.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od dragan » 28 Mar 2013, 16:30

:plusone:

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Rade » 28 Mar 2013, 16:30

Nisam najbolje razumeo ugradio sam gas 2006 i dobio atest do 2016 ,registracija mi ističe u septembru treba li ponovo atest da vadim ili da čekam produženje registracije pa pre tehničkog. Koja cifra je u pitanju jeli opet u sup po uput pa na fakultet na ispitivanje.

Odgovori