Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 08 Jun 2012, 20:45

Zamenu filtera tečne i gasne faze i eventualno ispuštanje ulja iz isparivača.

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od masaivan » 11 Jun 2012, 12:45

Saša je napisao:ispuštanje ulja iz isparivača.

Sent from my Samsung using Tapatalk
Kakvo je to ulje u isparivacu.?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Bax » 11 Jun 2012, 14:59

trebalo bi da je to neki talog iz plina, ne isparava, i talozi se u isparivacu.
Povremeno se prospe to ulje...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Rade » 14 Avg 2012, 17:18

Hajde da malo osvežimo temu . Posle nekih 115 000 km reših i ja da konačno servisiram svoj isparivač za gas.Nije bilo nekih posebnih znakova da mu nešto fali ali ajd da i to odradim.Servis u kom sam ugradio uređaj više ne postoji malo čačkao po netu i izbor pao na servis Dora u Novom Sadu.Pošto sam po prirodi radoznao izbombardujem gazdu sa pitanjima na koja mi je najljubaznije odgovorio.Posle par sati dođem po automobil pa na probnu vožnju da se došteluje šta ako treba.I normalno opet po koje pitanjce.Uglavnom servis urađen ekstra čak imam utisak da je i potrošnja pala za oko 1l gasa a auto radi ekstra.Na pitanje u kakvom su stanju membrane dobio sam sledeći odgovor : Membrane i nisu loše s obzirom na kilometražu ali je isparivač pun taloga i prljavštine što ukazuje na kvalitet gasa.Kad sam se zahvalio i rekao majstoru da ima sve pohvale za rad odgovorio mi je: Prvo ti isprobaj i istestiraj auto a lako ćemo za hvalu bitno da smo posao odradili kako treba ako nešto ne štima tu sam.Evo prešao oko 2000 km posle zamena membrana i auto prede.Zato preporučujem auto gas servis Dora u Novom Sadu možete pored dobre usluge dobiti i dobar savet.

Korisnikov avatar
sErGiO
Postovi: 278
Pridružio se: 12 Jul 2012, 13:59
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 16V
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od sErGiO » 15 Avg 2012, 08:52

Dora je svetski mega car :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od swemir » 10 Feb 2013, 13:56

Da vas pitam, drugar hoce da ugradi auto gas u peugeot 307 1.6


zamolio me da se raspitam koji sistem je najbolji za taj motor, i gde je najbolje da ga ugradi..


Prednost je novi sad i okolina

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Rade » 10 Feb 2013, 14:03

Sve prave i proverene informacije kod Dore u NS čovek je ekstra.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od milosdoktorabs » 10 Feb 2013, 14:08

sale iz s.KAMENICE.mENI je ugradio LR u novog Megana turcina ( on inace uslovno ugrdajuje za Reno u NS ako je auto u garanciji ),40000 km prezadovoljan.Cuo sam da su zavoli uredjaji jako dobro a da je ugrdanja ok kod nekog u Tavankutu.
Dora iz NS mi se me svidja,drzi neki forum i samog sebe hvali po d laznim nikovima.Kada sam svojevremeno otisao da ugradjujem plin kod njega u tadasnju Fabiju 2 sport brze bolje sam pobegao.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od NexT » 10 Feb 2013, 14:12

Ajde majke ti malkice obrati paznju na to sta kuckas, treba mi 5 min da desifrujem svaki tvoj post. Nije ti ovo recept pa da naskrabas :mrgreen:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od dragvorl » 10 Feb 2013, 14:26

Imgrund je iz Tavankuta. Sloba je tamo ugradjivao i koliko se secam zadovoljan je.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Heinz » 10 Feb 2013, 16:11

To da Dora hvali samog sebe sad prvi put čujem, a čoveka "znam" sa interneta još iz vremena pre nego što su forumi postojali. Dvoje svojih kola sam svojevremeno kod njega vozio na ugradnju, i bio sam zadovoljan. Ako si pobegao zbog izgleda servisa, to si sve mogao da vidiš i pre odlaska u NS, čovek je imao sajt sa slikama.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Rade » 10 Feb 2013, 16:49

Šta vredi otiči u nalickan servis kad posle malo malo dolaziš na štelovanje a što je najžešče uvek vam Dora vadi fleke kad zapne.Na prvu loptu i meni je izgled servisa delovao s nepoverenjem ali je čovek svojim poslom sve razrešio na svako pitanje sam dobio pravi odgovor i zato ima moju podršku.Dobar posao je najbolja reklama čovek vas ispoštuje i odradi kako treba šta treba i da se klanja kad popravlja brljotine.Za Saleta iz Kamenice a ranije iz petrovaradina nisam čuo baš neke pohvale ali ne mogu da tvrdim jer nisam nikad ni bio kod njega bio je komšija s loganom i na kraju je ipak mislim završio kod Dore.Za ljude koje hvale da znaju posao po forumima su Rašić iz Bg. i Dora iz NS.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Heinz » 10 Feb 2013, 16:52

Nije Rašić nego Todorović :)

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od methane.master » 10 Feb 2013, 16:54

Heinz je napisao:To da Dora hvali samog sebe sad prvi put čujem, a čoveka "znam" sa interneta još iz vremena pre nego što su forumi postojali. Dvoje svojih kola sam svojevremeno kod njega vozio na ugradnju, i bio sam zadovoljan. Ako si pobegao zbog izgleda servisa, to si sve mogao da vidiš i pre odlaska u NS, čovek je imao sajt sa slikama.
Off topic
Dora je bio još na starom Sezamu, ili grešim?

Sorry za off. :pardon:
Širim haos!

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od milosdoktorabs » 10 Feb 2013, 17:02

Pobegao jer nijedan adekvtan odg.nisam dobio.Na moje pitanje zavoli ili brc iz topa je odgovorio lovato a bez odg.cinjenica.Da napomenem da sam u to vreme bas dosta citao o samim uredjajima i imao neku predstavu.U pitanju je bila Fabia 1.6 16 v od 105 ks.
Dakle ja imam odlicno iskustvo sa Saletom i preporucujem ga.Jos troje mojih drugara je kod njega ugrdadjivalo a pre toga i jedan clan ovog foruma koji je bio taksista,svi su bili prezadovoljni
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Odgovori