Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od McGruja » 04 Dec 2019, 11:21

Kakav ti je akumulator?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Saša » 04 Dec 2019, 12:37

Ne sme ništa da varniči.

Vlada1984
Postovi: 42
Pridružio se: 29 Avg 2019, 14:07
Garaža: Hyundai Elantra 1,6 16v 2006. limuzina
Lokacija: Novi Beograd

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Vlada1984 » 04 Dec 2019, 12:41

@McGruja: HAGEN nemački, 62Ah 540A. Piše na njemu, godina uvoza 2017. ja kupio auto 2018. godine bio je na njemu.
Pali ok, mada kako me je zezala mapa i kako se gasio startovao sam motor 3 puta više nego što treba nekih 4-5 meseci. Misliš da ga proverim negde, da može do njega?
@Saša:Tako sam i ja mislio. Ne znam sad da li da vratim staru bobinu pa da vidim u mraku da li i ona varniči?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Saša » 04 Dec 2019, 13:10

Čini mi se da ti od početka u stvari imaš problem samo sa lošim kablovima. I starim i novim. No možda i grešim, javiće se sigurno još neko.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Bax » 04 Dec 2019, 19:37

A da ga oteras lepo u Trio Motors, oni si sponzori forima, rade Hyundai, rese ti proboem i da se vizis ko covek...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Vlada1984
Postovi: 42
Pridružio se: 29 Avg 2019, 14:07
Garaža: Hyundai Elantra 1,6 16v 2006. limuzina
Lokacija: Novi Beograd

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Vlada1984 » 04 Dec 2019, 20:49

Najmanji mi je problem da odem kod njih (Novi Sad ako se ne varam). Jedini problem je što je to jedino izvodljivo subotom (zbog radnog vremena), ali se bojim da ću se opet šetati od plinadžije do mehaničara, kao što obično biva sa automobilima na plin, pa bi to potrajalo verovatno mesecima, jer jedino to subotom mogu da izvedem kod bilo kog majsora van Beograda. Veliko pitanje je da li oni mogu subotom i da li rade.
Ako ste pročitali moje prethodne postove do sada sam promenio 2 majstora za plin i 4 mehaničara koji nisu imali volju ili znanje da otklone problem već su nasumično menjali delove bez ikakvih garancija. To mogu i sam, promenio sam bobine, kablove, svećice i sad gledam šta mi je dalje činiti.
Savet shvatam kao dobronameran, nemojte me pogrešno razumeti, ali danas naći majstora koji zna šta radi i preuzima odgovornost za to što radi je jako teško, lako je svaki put uzeti pare i ne rešiti problem, kao pa ja sam radio... Šta si prijatelju radio, gubio i svoje i moje vreme (a ja ga imam jako malo).
Hvala na savetu, svaki je dobrodošao :pivo:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Bax » 04 Dec 2019, 21:02

Citao sam, zato i kazem, treba ti neko ko ima renome, pa nece te pusti kuci, bez da je zavrsio posao.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od trojanac » 04 Dec 2019, 22:22

Rade subotom ali se zakazuje nedelju, a često i dve nedelje ranije. Zakažeš neki od ranih termina tako da njima ostaviš dovoljno vremena da se bave time, jer subotom se radi skraćeno.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Vlada1984
Postovi: 42
Pridružio se: 29 Avg 2019, 14:07
Garaža: Hyundai Elantra 1,6 16v 2006. limuzina
Lokacija: Novi Beograd

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Vlada1984 » 05 Dec 2019, 08:13

Da, video sam, od 08:30 do 14:00 časova.
Da li je moguće da u Beogradu i okolini nema nekog normalnog servisa za Hyundai vozila, sa ličnim preporukama. :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Eskimko » 05 Dec 2019, 17:22

Meni su tako isto novi tesla kablovi probijali kroz izolaciju a nigde nisu bili osteceni.
Uzmi baci to djubre i vise nikad nemoj da kupis teslu
Kupio sam bosch kablove za 2 000 od tad mi auto nikad nije stucnuo
Problem sa tesla kablovima se ispoljavao tako sto je auto ubrzavao neravnomerno kao da je gutao knedle, cimao je dosta kad se pusti gas i na leru je radio nestabilno.
Uzmi kupi kvalitetne kablove i podigni haubu nocu i gledaj da li probijaju

Vlada1984
Postovi: 42
Pridružio se: 29 Avg 2019, 14:07
Garaža: Hyundai Elantra 1,6 16v 2006. limuzina
Lokacija: Novi Beograd

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Vlada1984 » 05 Dec 2019, 21:27

@Eskimko: Ma nisam ih ja ni kupio, stavio ih plinadžija i to kao ”najkvalitetnije”, jer ih je tako i naplatio :bokser:
Danas sam vratio stare originalne kablove i stare originalne bobine... Auto se u vožnji ponašao sasvim normalno, nije bilo čak ni onog starog cimanja u niskim obrtajima :zbunjen: Pretpostavljam da se cimanje javljalo zbog Brisk svećica (dva puta stavljane iste, sad su Denso), a stavio ih isti onaj plinadžija.
E malopre u mraku dignem haubu, auto na radnoj temperaturi, kablovi nigde ne svetle (varniče), ali zato bobine svetle, čak i na ler gasu (više nego na novim bobinama) :(
Da, akumulator danas gledam, minus klema je bila malo labavija (ne mnogo ali je mogla da se pomeri u krug). Dotegao sam je i sad nema greške.
E sad mi ništa nije jasno....
Šta još ima oko struje da se pogleda, jel ima veze step motor sa ovim stvarima (pošto je jedan majstor pominjao da misli da je negde napukao kaže prskao nečim),
Lično mislim da ovo sad nema veze ni sa bobinama (ne može da ne valja ni nova ni stara), kablovi originalni ne varniče, nema cimanja (mislim da je bilo zbog svećica ali ko zna). Šta ima još, jel ima neku razvodnu ruku ili tako nešto slično?
Veliko hvala :pijemo:

Korisnikov avatar
Eskimko
Postovi: 515
Pridružio se: 14 Jan 2018, 22:15
Garaža: Citroën C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: Smederevo

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Eskimko » 05 Dec 2019, 22:38

Pazi vako svecice stavljaj propisane za taj motor ako vec odstupas od propisanih stavi marke denso ngk ili beru i obavezno nadji koja denso ngk ili beru je za tvoj motor izbegavaj te brisk za plin i slicna ludila.
A ta nova bobina sto varnici je verovatno neispravna, ne sme da varnici nigde a posto tebi varnici iz kucista bobine a ne na mestu gde ulazi kabal nekako mi je logicno da je bobina neispravna, probaj vrati staru pa vidi da li ce da varnici i da li ce da ti trza auto
Razvodnu ruku nemas to su imala stara vozila, a step motor kod mog punta regulise samo ler gas ne znam puno o tome to ce neko drugi da napise misljenje :forumas:

Vlada1984
Postovi: 42
Pridružio se: 29 Avg 2019, 14:07
Garaža: Hyundai Elantra 1,6 16v 2006. limuzina
Lokacija: Novi Beograd

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Vlada1984 » 06 Dec 2019, 07:46

Napisao sam u prethodnom postu, te Brysk svećice je dva puta stavio plinadžija (kao po katalogu), kao i kablove, a ja sam sad stavio Denso svećice i bobine (komplet sa nosačem) i kupio ih u JapanX-u.
I stara bobina ”svetli”, sinoć sam video. E sad, još nisam proverio da li i na plinu i na benzinu (mada mislim da nema razlike).
A tu je i dalje check engine lampica.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Bax » 06 Dec 2019, 10:08

Iscitaj gresku, koja je preko kinskog BT obd2 citaca, verovatno ce biti misfire.... Vrati se kod coveka kojo ti je prodao Bobine, i reklamiraj, da bobine probijaju.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Vlada1984
Postovi: 42
Pridružio se: 29 Avg 2019, 14:07
Garaža: Hyundai Elantra 1,6 16v 2006. limuzina
Lokacija: Novi Beograd

Re: Autogas, kvarovi, popravke, servisi, majstori...

Post od Vlada1984 » 06 Dec 2019, 12:43

Iščitao sam grešku, vezana je za prvu lambda sondu, kaže da je bilo trenutno zbog plina, resetovao je i za sad se ne pali. Reklamirao sam bobine, javiće mi za dan, dva da li imaju drugu ili drugu marku (tražio sam ako nema Denso da bude NGK).
Ako neko ima još neki predlog neka piše :sesir:

Odgovori