TNG vs Benzin

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od Ogi » 29 Mar 2012, 23:14

A izvini mladicu, gde si ti to video da sam ja rekao da te ljude treba staviti na stub srama!?? :think:

Ja sam rekao da JA mrzim plin i da MENE smaraju price o plinu.
Jeste, vazno je danas ustedeti svaki dinar ali ima i vise negativnih stvari, na primer:

- ubijes draz voznje automobila
- izgubis brdo prostora ugradnjom
- mnogo delova posredno ili neposredno strada, koliko samo problema po forumima zbog plina
- krenes u Grcku na more i nemas gde da sipas
...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od Geza » 29 Mar 2012, 23:18

- Pitaj Slobu koliko draži mu je ubila vožnja na plin.
- Sa toro bocom se ne gubi previše prostora.
- Da li više delova strada zbog plina ili smanjene vožnje na benzin ?
- Kreneš u Grčku i sipaš u Makedoniji ;)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od Rakhil » 29 Mar 2012, 23:19

Ae bre Ogi, ne tripuj se. Ja nemam plin u autu, ali vrlo razmisljam o njemu. Trojke se odlucio da stavi plin i navijam da to uradi sto pre, jer njemu znaci ta usteda, covek ubija 2000km mesecno.
Ni ja tebi ne kazem da si prso sto sipas 98 oktana u 1.4 motor, svako toci sta voli. Ako imas love i racunicu da castis auto time, samo napred, ali bez veze je da projektujes svoje stavove na druge...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od Bax » 30 Mar 2012, 00:03

Ja sam imao plin, stedis svakako, ali ne gine sredjivanje glave...
Sto se mene tice, bolje da vozim bajs, ustedu u gorivu, cu da naspem u sebe, kroz kvalitetniju ishranu :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od Sloba » 30 Mar 2012, 08:19

Geza je napisao:- Pitaj Slobu koliko draži mu je ubila vožnja na plin.
- Sa toro bocom se ne gubi previše prostora.
- Da li više delova strada zbog plina ili smanjene vožnje na benzin ?
- Kreneš u Grčku i sipaš u Makedoniji ;)
- Smem da tvrdim da se u performansama, ako je to sinonim za "draž vožnje", ne gubi ništa.

- Manjak prostora nastao ugradnjom gasa dođe do izražaja jednom ili par puta godinje. Preostalih 35x dana, uglavnom se vozi par stotina litara vazduha iza sebe.

- O tome bi se moglo pisati naširoko, a pošto to ovde nije tema, treba reći samo da sve na gomili, suma sumarum, kola sa pogonom na LPG imaju trajnije motore. Novosađani se sećaju kada je Novus taksi kupio flotu sastavljenu od Golf Plus i putničkih Caddy automobila što je bilo pre možda i 5-6 godina, ako ne i više... Elem, sva vozila su sa benzinskim 1.4 motorima, što je na težinu pomenutih modela slabo, naročito za Caddy koji ima 1.5t. Svi od prvog dana idu na gas i ako 400-500k km koliko neki sada imaju na satu, naravno bez generalke, nije dovoljno dobar argument za vožnju na gas, onda ne znam šta je.

- Sipaš u Makedoniji, a i da ne sipaš, nije loše jednom godišnje spičiti rezervoar benzina u komadu, po mogućnosti sa jednom dozom sredstva za čišćenje dizni i na većoj turaži što vožnja auto-putem podrazumeva, čisto zbog održavanja dobre forme benzinskog sistema ubrizgavanja. Ko ide u Grčku dva puta nedeljno, on treba da se zamisli. Gde sipati kada se ide jednom godišnje u Grčku, to treba preskočiti kao argument protiv vožnje na gas.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od Saša » 30 Mar 2012, 09:20

Kako nema LPG pumpi u Grčkoj? Ima, i to koliko voliš. Doduše, ne baš svuda, ali ih ima... :)

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 1eb4752d20

Grčka verzija:

http://index.pois.gr/google.asp?SubCatID=143

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od NexT » 30 Mar 2012, 09:58

Ja sam prvi bio protiv plina, a sad planiram da mi sledeci auto bude benzinjara i da ugradim plin.

Argumenti su ti skroz netacni, osim onog prvog, al nema veze....

Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od džole » 30 Mar 2012, 10:31

Ogi je napisao:A izvini mladicu, gde si ti to video da sam ja rekao da te ljude treba staviti na stub srama!?? :think:

Ja sam rekao da JA mrzim plin i da MENE smaraju price o plinu.
Jeste, vazno je danas ustedeti svaki dinar ali ima i vise negativnih stvari, na primer:

- ubijes draz voznje automobila
- izgubis brdo prostora ugradnjom
- mnogo delova posredno ili neposredno strada, koliko samo problema po forumima zbog plina
- krenes u Grcku na more i nemas gde da sipas
...
Genije!!!
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od TheWickerMan » 30 Mar 2012, 11:52

Ogi je napisao:A izvini mladicu, gde si ti to video da sam ja rekao da te ljude treba staviti na stub srama!?? :think:

Ja sam rekao da JA mrzim plin i da MENE smaraju price o plinu.
Jeste, vazno je danas ustedeti svaki dinar ali ima i vise negativnih stvari, na primer:

- ubijes draz voznje automobila
- izgubis brdo prostora ugradnjom
- mnogo delova posredno ili neposredno strada, koliko samo problema po forumima zbog plina
- krenes u Grcku na more i nemas gde da sipas
...

:ovacije: :ovacije: :ovacije: :ludilo:

Nijedna negativna stvar nije na mestu... nemoj da pljuješ po onome za šta ne znaš kako radi ;) 90% problema sa plinom po forumima je do "stručnosti" majstora koji ugrađuju za 50e manje od normalnih a ostalih 10% problema jer do benzinske instalacije jer su ljudi navikli da voze SAMO na gas,ne koristeći benzinsku instalaciju... A ako te plin smara,ne čitaj teme o plinu i rešena stvar ;)

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Gorivo poskupljuje, PONOVO

Post od mr.Big » 30 Mar 2012, 12:44

Ogi je napisao: 1.- ubijes draz voznje automobila
2.- izgubis brdo prostora ugradnjom
3.- mnogo delova posredno ili neposredno strada, koliko samo problema po forumima zbog plina
4.- krenes u Grcku na more i nemas gde da sipas
Sve ti je netacno:
1.Motor lakse podnosi niske obrtaje zbog vise oktanske vrednosti TNGa, pa je u gradu opustanija voznja sa redjim menjanjem brzina, a klima se ne gasi prilikom zahtevnije voznje -jednostavno, gas do poda
2.Toro boca + rezervni copavac umanjuje ovaj problem 99% i svodi ga na par situacija godisnje
3.Plin u Srbiji produzava vek motora u odnosu na koriscenje domaceg benzina, ti to odlicno znas jer vozis Hjuindaji
4.Ima u Grckoj dovoljno tocionica TNGa, a nije lose ni malo procistiti motor kvalitetnim Shell benzinom tokom letovanja i vozikanja po lokalu

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Plin vs Benzin

Post od Med » 30 Mar 2012, 15:38

Мене да мрзи ова тема, отворио би је једном..написао комент да не волим плин и тачка.
Овако кад крену хејтери...дође ми да питам: је ли леба ти, јел ти ћале држи пумпу или је мајстор за кола (а о плину нема појма) ?
Али је занимљиво: више човек воли да каже шта не воли него шта воли....

Значи човече схватили смо: не волиш плин и готово. Ја га напросто обожавам. Па просто ме нека топлина око срца ухвати кад прођем поред
пумпе и видм да је цена негде око 80. А бензин негде до 150. А страх ме да не поскупи на 100. Јербо ћу бити несрећан веома кад ти будеш плаћао
чорбу 180. На сваких 1700 км у новчанику ми остане 100 евра од разлике у цени ова два енергента.

Али...веома сам забринут због мањка простора у гепеку. Сад ми је проблем да две козе комотно леже. Сад једна мора да седи а друга да лежи. И нпр. кад идем у шуму по дрва, сад ми у гепек не стане цео кубик. И не могу више од 200 цигли да утрпам. Ето.

Ипак - морам да признам: нема уштеде на плину. Јер ја овако прођем два пута више него што би да возим на бензин па ми дође на исто. ;)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Plin vs Benzin

Post od Texonja » 30 Mar 2012, 17:51

Ja sam uvek bio protivnik plina, ali sa ovim cenama nema dvojbe - mora se staviti u benzinca, da ti ne bi popio krv... Jbt, za litru goriva kupis 2 litre mleka. :ccc:
... jedini problem je sto imam u glavi neki strah od plina. Narocito kad neko okaci sliku auta koji je izgoreo zbog lose ugradnje ili ne znam cega. Lose bih se osecao da sednem u auto i tamo negde u cosku mozga mi stoji da taj auto moze da se zapali iz cista mira u nekom momentu. Ali ok, to sam ja i moja fobija. Uostalom, i benzin je ohoho zapaljiv. ;)

... ali zato dizel nije lako zapaliti ni uz pomoc sapurine i sibice. :siriruke:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Plin vs Benzin

Post od mr.Big » 30 Mar 2012, 18:19

Najcesce gore upravo dizelasi...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Plin vs Benzin

Post od Texonja » 30 Mar 2012, 19:19

A je?? :-|
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Plin vs Benzin

Post od Sloba » 30 Mar 2012, 20:02

Nedavno je Novi Sad dobio nove autobuse sa pogonom na metan.

Slika

Odgovori