Fiat Punto Classic - popravka štitnika za sunce

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Deka_Peka
Postovi: 1
Pridružio se: 28 Feb 2023, 17:47

Re: Fiat Punto Classic - popravka štitnika za sunce

Post od Deka_Peka » 01 Mar 2023, 09:48

Bravo Saša, uradio sam baš kao što si opisao sa najlonom i radi!!!
To sam završio juče i ne znam koliko će da drži, ali sada drži. :)

Marea
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Mar 2023, 21:19

Re: Fiat Punto Classic - popravka štitnika za sunce

Post od Marea » 21 Mar 2023, 22:17

Da podelim svoje iskustvo,imao sam isti problem kao Sasa,procitao njegovo uputstvo za resavanje problema,svaka cast za ideju...ali posto ja nisam imao zivaca da motam strunu palo mi je na pamet da navucem na osovinicu termo skupljajucu traku.Precnik osovine je oko 9 mm,stavio sam termo skupljajucu traku za kabal debljine 10 mm,debljina zida trake je 0,5 mm(pomislio sam da je mozda debela posto je Sasa stavio strunu 0,3 mm)ali sam odlucio da rizikujem po cenu da kupim novi zastitnik,zagrejao sam traku upaljacem(duzinu sam stavio od prilike kao struna na Sasinom primeru,oko 45 mm),i ispostavilo se kao odlicno resenje za sada,stoji u svakom polozaju i posle 2 meseca isto kao prvog dana.Malo sam teze nabio osovinicu,kad sam dosao do pola izvadio sam da proverim da ne rože traku,medjutim stoji odlicno zalepljena za osovinu,onda sam uz jacu silu i okretanjem osovine u krug u jednom pa u drugom smeru nabio do kraja i za sad sam prezadovoljan kako funkcionise,a trebalo mi je 5 min da resim problem. :presrecan:
Nadam se da ce i ovo uputstvo biti od pomoci,malo jednostavnije od Sasinog,a da li je dugotrajnije to iskreno ne znam.Pozdrav :pivo:

Odgovori