Sređivanje potonulih podizača i komandi za retrovizore (207)

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
Korisnikov avatar
zezam krizu
Postovi: 109
Pridružio se: 06 Sep 2012, 22:03
Garaža: 207 1.4 HDi, Fluence 1.5 dCi
Lokacija: Resnik

Sređivanje potonulih podizača i komandi za retrovizore (207)

Post od zezam krizu » 15 Jul 2013, 20:48

Evo ovako, od kada sam kupio 207, imao sam problem sa desnim podiyačem jer je često tonuo, moj brat je samo to prelazio običnim selotejpom i obrtao oko postolja za rukohvate i podizače, ali se to posle nekoliko dana olabavi i opet mora isti posao da se radi. Onda sam ja pre 2 meseca rešio da rešim ovaj problem polako, natenane i mnogo bolje i efektivnije - "Zrno po zrno, pogača" metodom.

Slika

Za ovo rešenje će vam trebati 3 stvarčice: T15 odvijač/zavijač, izolir traka (ja sam koristio plavu jer sam se ranije uverio u njene mogućnosti, od mene preopruka za nju) i sećivo za izolir traku, ja sam koristio makaze.

Prvo treba da odvijete šraf koji drži rukohvat za vrata.
Nakon što to uradite, izvadite šraf i sklonite ga sa strane. Nakon toga slobodno izvadite rukohvat.
Posle toga morate malo da zavućete ruku u rupu gde vam je propao podizač. Nakon što pronašete podizač. polako ga izvucite da ne biste nešto prekinuli sa kablovima i napravili više štete neko koristi. Takođe, probajte što bolje kabal za povezivanje da izvučete jer ume da bude knap.

Nakon što ste to uradili, evo kako to izgleda.
Slika

Nakon što bolje pogledate podizač i rukohvat, shvatićete da je podizač propao jer je pukla plastika koja nosi podizač i spaja ga sa rukohvatom.
Slika Slika

Sledeće što radite i što bukvalno još je ostalo jeste da za svaku tu plastiku koja je nosač, jeste da spojite da elementa i da preko svake te zakačaljke zalepite deo izolir trake, tako da dobro pritisnete izolir traku da bi se uhvatila da ovo posle uopšte ne sme da se razdvoji.

Ja sam išao prvo na zakašaljke, pa onda na ostatak površine koji nije spojen da lepim :-|

Slika

Evo na kraju kako sam ga ja oblepio :doubleup:
Slika

Nakon toga, vratite rukohvat sa podizačem u svoje mesto, zašrafite i to je cela mudrost :forumas:  .
Slika

Slično je i sa vozačevim podizačem, s tim što treba da oblepite lepo i komande za retrovizor jer je meni juče utonula komanda za retrovizor a za podizače nije :kuku:  Eto, danas sam sredio i vozačev i sve šljaka :doubleup:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Sređivanje potonulih podizača i komandi za retrovizore (

Post od methane.master » 15 Jul 2013, 20:54

Bravo Krizni. :thumbup:
Širim haos!

Odgovori