Ugradnja Morimoto projektora

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 03 Sep 2013, 16:10

Cp6uH je napisao:
xen je napisao:Ja uvek vozim sa svetlima, tako da meni ovo ne predstavlja problem, kome je ovo problem, ostavi regularno dugo svetlo a doda i ovo pa ce preko dana blicati normalna sijalica.
jel si proverio to za blicanje, cini mi se da kod mene blicaju oba (dugo je ostalo u funkciji) i kad su ugaseni farovi
100% samo cakce kako spusta klapnu :) Realno mislim da moze da se poveze da se izvede sa tog plus na sijalicu preko releja itd, al mi apsolutno nije bitno da se igram sa tim... A ova novija kola blicaju, ali em imaju fast balaste i ksenone, em je to fabrika, ovo je kopija projektora i nisam za neko igranje vece od ovoga, kao da je problem upaliti svetla...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Grujic » 03 Sep 2013, 16:24

ftj je napisao:
Grujic je napisao:Kad ste kod blicanja, recimo codemakerov Audi blica xenonima... Upali ih, jbg...
Jesi siguran da blica xenonima kad su farovi isključeni tj. ne gore kratka? To sam viđao samo na aftermarket varijantama i već posle drugog blicanja nema taj intezitet.
I ja sam se iznenadio, ima dnevna svetla na unutrašnjoj strani fara, i bixenon projektor

Korisnikov avatar
xen
Postovi: 43
Pridružio se: 23 Mar 2013, 21:45
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od xen » 29 Okt 2013, 10:17

Set za ugradnju projektora se sastoji od sledecih delova:
2x projektor, 2x rozetna, 2x gumene podloske za dihtovanje, 2x matice (fiksatori)
Slika

Prvi korak za ugradnju je skinuti far
Slika

Drugi otvoriti isti, kod mene je to islo bas lako, poskidaju se zabice i odvoji se staklo od plastike, za plasticne farove koji su zalepljeni to ide malo teze, far u rernu na 7 minuta 100 stepeni, izvaditi (obavezno raditi sa rukavicama, lepak pali kozu) i lagano rastaviti far. Izvaditi sijalicu i nosace sijalice na mestu gde ide projektor i isprobati da li staje sa rozetnom i bez. Kabal za dugo svetlo provudi na mestu gde je bila pozicija, nemoguce je skoro uglaviti i poziciju u far.
Slika
Slika

Posto sam video da projektor moze da stane, zatamnio sam unutrasnjost fara sprejem za zatamnjivanje stopaljki, isto tako i zmigavce.
Slika
Slika

Kraj projektora ima navoj i leziste sijalice, leziste se skine, nabaci se odgovarajuca gumica za dihtovanje (dobije se 2 tipa) i proturi se kroz postojecu rupu za sijalicu. Sa druge strane se nabaci metalna podloska i fiksira maticom
Slika

To sada izgleda ovako nekako
Slika

Ja sam svoje postojece dugo svetlo iskljucio posto projektor ima svoj solenoid koji "otvara" dugo svetlo, ove dve zice sa projektora povezati na kontakte za dugo svetlo. Ja sam napravio gresku i sklopio far i vratio ga na svoje mesto i shvatio da jedan bije gore a jedan dole sto na podesavanjima nije bilo moguce podesiti toliko, naime, nema sanse da od oka pogodite pravi ugao fiksiranja projektora. Dakle, montirajte leziste za H1 sijalicu (projektori su H1) i montirajte far na auto i stelujte ga sledecom metodom, matica za fiksiranje se malo popusti i rucno pomerante projektor do zeljene pozicije, a ona guma za dihtovanje vam obezbedjuje da se on ne vrati u pocetni polozaj, kad pronadjete ugao, stegnite maticu


Kad ste podesili farove dolazimo do zatvaranja fara. Najbolje dihotvanje farova koji su otvarani na tezi nacin, rerna lepak itd, treba ih ponovo zadihtovati. Najbolja masa za dihtovanje je lepak za soferke, nanese se, saceka 15ak minuta i vrati staklo/plastika. Kod mene je to bilo samo na klik, par zabica i cao.
Slika

Vratiti farove na auto, sve da bude stegnuto i povezano i uzivati u sjajnom osvetljavanju puta.
Slika

To bi bilo to, u generali je lagan posao ali jedina muka je nastelovati ih valjano, tu potrosite malo vise vremena i bicete prezadovoljni.
Slika

Neka neko samo edituje prvi post, prsle slike sa fejsa.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Martin » 04 Avg 2019, 18:18

@xen

Kako funkcionišu projektori nakon 6 godina od ugradnje?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od dragvorl » 05 Avg 2019, 01:13

5 godina od zadnje posete...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Grujic » 05 Avg 2019, 06:38

Moji su radili dobro sve do tehnickog prosle godine :)

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Martin » 05 Avg 2019, 17:18

Crkli pred tehnički? :)

Sale_bg
Postovi: 27
Pridružio se: 16 Dec 2019, 23:14

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Sale_bg » 16 Dec 2019, 23:52

Pozdrav ljudi, vidim pise se o projektorima pa mi treba jedan savet. Imam megana 2 sa bi xenon projektorima, far je obican nije od ristajla, drndace me zbog xenona to znam, a jel moze da se stavi obicna sijalica i tako prodje tehnicki. Slika

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od ChobbyNS » 17 Dec 2019, 09:31

Ako fizički može da se namontira i uključi da radi moglo bi proći. Mada najbolje bi bilo da skloniš i balaste pod haubom da ne vide slučajno pa da te drndaju.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od nikaragva » 17 Dec 2019, 09:33

Pa valjda je poenta da prodjes tehnicki, a ne da fejkujes?

Kasnije u saobracaju da meni topis oci sa neispravnim svetlima, da se slupam negde, da i pored ulicne rasvete zbog tebe ne vidim pesake i bicikliste pored puta. Mozda nekad budu tvoja zena i deca na tom biciklu. Misli o tome.

Sale_bg
Postovi: 27
Pridružio se: 16 Dec 2019, 23:14

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Sale_bg » 17 Dec 2019, 09:50

nikaragva je napisao:Pa valjda je poenta da prodjes tehnicki, a ne da fejkujes?

Kasnije u saobracaju da meni topis oci sa neispravnim svetlima, da se slupam negde, da i pored ulicne rasvete zbog tebe ne vidim pesake i bicikliste pored puta. Mozda nekad budu tvoja zena i deca na tom biciklu. Misli o tome.
Sa ovim projektorima nema rasipanja svetlosti nego lepo direktno ispred tebe baca, samo sam pitao jel moze sa obicnom h1 u ovom faru da prodje tehnicki, imam i obicne farove tj bez projektora naj manji problem ke da ih vratim nazad

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Sale_bg
Postovi: 27
Pridružio se: 16 Dec 2019, 23:14

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Sale_bg » 17 Dec 2019, 09:51

ChobbyNS je napisao:Ako fizički može da se namontira i uključi da radi moglo bi proći. Mada najbolje bi bilo da skloniš i balaste pod haubom da ne vide slučajno pa da te drndaju.
Moze staje sijalica h1 i moze da radi bez problema

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Grujic » 17 Dec 2019, 11:13

nikaragva je napisao:Pa valjda je poenta da prodjes tehnicki, a ne da fejkujes?

Kasnije u saobracaju da meni topis oci sa neispravnim svetlima, da se slupam negde, da i pored ulicne rasvete zbog tebe ne vidim pesake i bicikliste pored puta. Mozda nekad budu tvoja zena i deca na tom biciklu. Misli o tome.
Bezbednost i prolazak tehnickog nemaju veze jedno s drugim.

Ti projektori ne tope oci, tako da bez drame.


Osim toga mislim da nije problem samo halogen/xenon, vec da li far izgleda prepravljeno. To je veci problem.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Sale_bg
Postovi: 27
Pridružio se: 16 Dec 2019, 23:14

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od Sale_bg » 17 Dec 2019, 11:29

Grujic je napisao:
nikaragva je napisao:Pa valjda je poenta da prodjes tehnicki, a ne da fejkujes?

Kasnije u saobracaju da meni topis oci sa neispravnim svetlima, da se slupam negde, da i pored ulicne rasvete zbog tebe ne vidim pesake i bicikliste pored puta. Mozda nekad budu tvoja zena i deca na tom biciklu. Misli o tome.
Bezbednost i prolazak tehnickog nemaju veze jedno s drugim.

Ti projektori ne tope oci, tako da bez drame.


Osim toga mislim da nije problem samo halogen/xenon, vec da li far izgleda prepravljeno. To je veci problem.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Izgleda prepravljeno, i to se bas lepo vidi. Stavicu mu fabricke farove i to mu dodje to, za sada

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ugradnja Morimoto projektora

Post od dragvorl » 17 Dec 2019, 19:24

Grujic je napisao:
17 Dec 2019, 11:13
nikaragva je napisao:Pa valjda je poenta da prodjes tehnicki, a ne da fejkujes?

Kasnije u saobracaju da meni topis oci sa neispravnim svetlima, da se slupam negde, da i pored ulicne rasvete zbog tebe ne vidim pesake i bicikliste pored puta. Mozda nekad budu tvoja zena i deca na tom biciklu. Misli o tome.
Bezbednost i prolazak tehnickog nemaju veze jedno s drugim.

Ti projektori ne tope oci, tako da bez drame.


Osim toga mislim da nije problem samo halogen/xenon, vec da li far izgleda prepravljeno. To je veci problem.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ne bi bilo zgoreg da proveravaju visinu snopa i da li podesavanje radi. Kola koja imaju neispravna svetla odmah iskljuciti iz saobracaja, to je vrlo opasan nedostatak.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori