Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 22 Apr 2014, 12:30

Dogovoreno. :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Sloba » 22 Apr 2014, 12:34

Mada, tako može da se naruši kontinuitet i hronologija drugih postova iz topica. Osmisli pa pošalji.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 22 Apr 2014, 12:59

Što se mene tiče može se obrisati višak postova (bitno je u suštini ispravno odnosno kvalitetno uputstvo, zar ne?) ili jednostavno staviti na kraj teksta (ili kao poslednji post u temi) neku napomenu da je sve korigovano na početku teme prema sugestijama iz diskusije... :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 08 Jun 2014, 20:46

Prvi (uvodni) post ove teme je u saradnji sa uredništvom foruma malopre detaljno izmenjen, odnosno izmenjen je u skladu sa pozitivnim sugestijama iz diskusije koja se posle njega razvila na više strana. ;) :D

Dakle, na instalaciju je dodat potrebni osigurač, kabal je udvojen i povezan samo na plus klemu, minus je doveden sa karoserije, a subwoofer je pričvršćen kako treba (pronašao sam konačno adekvatne tiple). U post sam takođe dodao i više od 20 novih/dodatnih fotografija koje još bolje ilustruju ceo postupak instalacije i potrebne elemente. :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od trojanac » 08 Jun 2014, 20:52

:bravo: :thumbup:
Posetite www.garaza.rs !

Aleksaa
Postovi: 1
Pridružio se: 06 Okt 2014, 23:39
Lokacija: Cacak

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Aleksaa » 07 Okt 2014, 19:21

Pozdrav ljudi,ja sam novi:) interesuje me,kad bix kupio vufer za punta ,dal bi dobio uz njega one nosace,a ako ne gde mogu da ix nabavim?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 07 Okt 2014, 20:07

Tražiš ih obavezno od prodavca woofera, konektor takođe. Ako nema - gledaj dalje po oglasima neki drugi primerak koji ih ima, vrlo jednostavno. Ta dva detalja štede puno muke i vremena kod ugradnje. :)

TT

pedjabj
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Apr 2014, 11:16
Garaža: Punto Classic 1.2 8V (LPG)
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od pedjabj » 23 Nov 2014, 17:35

Danas sam zavrsio sa ugradnjom vufera...Saletovi saveti su citani hiljadu puta i mnogo su mi pomogli.Mada i pored njih, ziv sam se namucio i nije mi sve islo glatko.Ruke su mi izgrebane do krvi, tako da moj savet je da ne radite kada je hladno napolju.I nadjite drustvo...Uvek treba po neko da pripomogne, ne zato sto je tesko, vec neki put ne ide kada si sam (meni je trebala pomoc pri provlacenju zice iz motornog prostora u kabinu).Ja sam sve ubacio u termo buzir, lemio kontakte i radio malko drugacije od Saleta.Ali njegov post je bio vodilja.Sve ostalo je kao kod Saleta ili varijacija na temu.Sve u svemu, posle tri dana (svaki dan po malo), zadovoljan sam zvukom.Nije diskoteka, ali je sasvim dovoljno da u svakom momentu imate moc basa (za sada i ne treba jace zbog decice).
Da li bi ponovio akciju?Da, ali kada otopli i sa jos par ruku.
Vufer je nabavljen za 3000 rsd (25e) + kablovi, buksne i ostale sitnice = daj Boze d0 4000 rsd...
Pozdrav, a za Saleta jos jedan dubok naklon.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 23 Nov 2014, 17:43

:pivo:

Bitno da si ga ugradio. Ja se nisam izgrebao niti mi je bila potrebna neka pomoć (verovatno ti je bilo hladno pa si brzao). Radio sam to proletos u hladovini i lagano... No nije ni bitno, brzo će se muke zaboraviti i uživaćeš u mnogo boljem zvuku. :)

p.s. Pusti obavezno neku muziku sa CD-a (što češće), ono što dolazi sa radia nije kvalitet i subwoofer retko dolazi do pravog izražaja. Kod mene su podešavanja na ekvilajzeru basovi - na 3 ("default" je 5 na mom plejeru), fader: +2 napred (default - jednako napred i nazad). Znam, rečeno mi je da isključim kompletno ekvilajzer, no ovako mi najviše odgovara. :)
Poslednja izmena od Saša u 23 Nov 2014, 17:56, izmenjeno 1 put ukupno.

pedjabj
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Apr 2014, 11:16
Garaža: Punto Classic 1.2 8V (LPG)
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od pedjabj » 23 Nov 2014, 17:55

Ne bih da offujem ovako dobar tutorijal, ali ocigledno da nisu svi (bar ja nisam) tako vicni kao ti.
Hladnoca, zurba da skinem pragove dok nije pala temperatura (zbog zabica u pragovima), kao i neimanje vremena zbog dece i ultra kratkog dana posle posla (dana kada se vidi i moze se raditi) su uslovili da u nekim stvarima budem malo i tvrdoglav na svoju (bolnu) stetu.
Koliko sutra probacu tvoja podesavanja, ja sam odmah primetio da stara nisu dobra...Ipak postaje bas DOMINANTAN.
Ali ni za trenutak se nisam pokajao...Svaka ogrebotina se isplatila :-)...
Sale, znam da je direktno i mozda bezveze...Nista bez tebe...Hvala jos jednom i samo tako nastavi...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 23 Nov 2014, 18:00

Da, bas je prejak u toj varijanti za "default setup" u autu pa ga moraš malo smanjiti, odnosno ukinuti malo snagu pozadi i dati više napred (za to služi opcija fader) a takođe i na ekvilajzeru treba utišati malo basove (da bi sve to izbalansirao i dao prednjim zvučnicima da dođu do izražaja). :)

Ja sam trenutno u razmišljanju da zvučnike u vratima zamenim nekim kvalitetnijim jer mi to sad posle nekog vremena deluje slabo (u odnosu kako taj malac gruva od pozadi). :)

pedjabj
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Apr 2014, 11:16
Garaža: Punto Classic 1.2 8V (LPG)
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od pedjabj » 23 Nov 2014, 18:16

Ja sam to obavio i preporucujem ti Hertzove...Moji su sa skretnicom i odvojenim viskotoncem, tako da potpuno zamenjuju fabricke.Cena nije bas mala.Ali preporuka stoji.

pedjabj
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Apr 2014, 11:16
Garaža: Punto Classic 1.2 8V (LPG)
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Одг: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od pedjabj » 23 Nov 2014, 18:47

DSK 165
Poslednja izmena od pedjabj u 23 Nov 2014, 18:48, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od Saša » 29 Nov 2014, 17:18

Peđa, kakvi su utisci o subwooferu odnosno ukupnom kvalitetu zvuka - posle nekoliko dana korišćenja? Jesi li sve podesio kako ti odgovara? :)
Saša je napisao:..Da usput odgovorim Kvcaliju koji je čip unutra: Philips TDA 8563Q. :)
Evo i fotke pomenutog čipa koji se nalazi u ovom fabričkom subwooferu, nisam je stavio ranije:

Slika

Ova je već bila, ali evo je opet - kompletna unutrašnjost woofera, da se vidi na šta se ovaj detalj gore odnosi.

Slika

pedjabj
Postovi: 38
Pridružio se: 22 Apr 2014, 11:16
Garaža: Punto Classic 1.2 8V (LPG)
Lokacija: Beograd/Vozdovac

Re: Ugradnja fabričkog woofera u Punta

Post od pedjabj » 04 Dec 2014, 11:25

Za vikend sam isao po moje, put nekih 250 km u jednom pravcu.Cim sam se vratio, pun utisaka, napisao sam post o ugradjenom malisanu. I kada sam zavrsio i odlucio da kliknem "posalji", prodje mi kroz glavu, sta uopste koga briga za moje utiske i obrisah sve...Sada me pitas o utiscima. :glavomuzid:
Izuzetno pozitivni. Na usb sam snimio i svezu muziku, ala Gradski radio i laganiji techno, jazz, blues, narodnu staru i nesto blisko narodnoj, ali novije...ma sve je malisa obojio svojim zvukom. Eksperimentisao sam sve vreme i put mi je kratko trajao bas zbog njega.
Rane na rukama su zacelile odjednom posle par pesama...:-)
Kada smo kupovali Punta, primetio sam da su kupci tada uglavnom bili mladji ljudi, sa manjom decom ili decom u najavi. Za takve parove, woofer je prava stvar. Obogacujes zvuk u kolima, cak dobijes i na snazi, ali ne gubi se gepek, skoro uopste...Meni i dalje staju kolica za bebirona.
Setup jos definitivno nisam definisao. Za svaku vrstu muzike, trazim meni najbolje resenje, tako da se jos uvek "igram"...
Ali jos jednom, nista bez tebe...

ps...Nasao sam cvoriste za masu u gepeku... (to cu u narednim postovima, samo da slikam)
pps...Gde kupiti zabice koje drze tapacir...na jednoj mi je fabricki bila polomljena "glava"?

Odgovori