Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
rage_man
Postovi: 170
Pridružio se: 18 Mar 2016, 00:05

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od rage_man » 22 Mar 2020, 13:08

Koliko se secam tamo gde su obrtomeri za ventilaciju/klimu ima 5 ubodnih, za servo/podizace su odvojene, njih nisam menjao odnosno nisu mi crkavale

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Saša » 22 Mar 2020, 14:42

4 ubodne sijalice na obrtaljkama ventilacije, jedna je u prekidaču klime i još jedna u upaljaču. Gore na bloku tastera podizača prozora, serva i maglenki nisu sijalice već SMD diode.

TT


Arogan
Postovi: 106
Pridružio se: 28 Jul 2019, 18:57

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Arogan » 27 Maj 2021, 19:08

Da se i ja umešam.
Promenio sam taj komplet prekidača, stavio sam iz boljeg paketa opreme sa plavom zadnjom plastikom, da bi dobio kontunuirano spuštanje i podizanje vozačevog prozora. To je proradilo, ali ..., uvek ima ali ...

Od zamene, pri večernjem osvetljenju kokipta, meni trougao (prekidač za sva 4 migavca) sija slabije od ostalih prekidača. Pomislio sam da je sam crveni prekidač unutra prljav (otvori za svetlovode) pa sam uspeo da vratim moju origanalnu crvenu plastiku prekidača. Ali ni to nije pomoglo, i dalje sija slabije.
Mislio sam da promenim tu sijalicu (na slici je desno od samog tastera, a ispod je reda u kome su 6 normalnih LED naračndžastih diosa, valjda je oznaka 3528).
Izgleda da je ostarela sijalica jer su ti prekidači stariji 6 godina od mojih kola (Classic 2009). I ovih gornjih 6 prekidača mi svetli nešto slabije od onih oko ventilacije i upaljača pa pretpostavljam da je to zbog starenja i da bi bilo dobro zameniti tih 6 narandžastih LED sijalica.

Moje pitanje, kakva je to sijalica za crveni trougao. On uveče svetli kad se uključi pozicija (meni sada nešto slabije ali ipak sija kada je uključeno svetlo), a kada se uključi trougao (4 migavca) naizmenično sija jako crveno u ritmu rada moigavaca. Odakle ta jača svetlost, da li je iz te sijlacice ? Ako je tako znači da sijalica ima "dva vlakna", jedno za pozivcono svetlo (kada je predač isključen a uključeno svetlo i jedno za jako svetlo (u ritmu rada migavaca kada je prekidač uključen).

Pošto bih hteo ovu sijalicu da zamenim, šta da tražim po radnjama i oglasima ?
Punto11 (3).jpg

Aleksa Malešević
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Maj 2022, 00:22

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Aleksa Malešević » 18 Maj 2022, 20:16

Hvala ti prijatelju pomogao si mi puno, majstor je tražio 2000 dinara za 15 minuta posla.

Odgovori