Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od branja » 26 Apr 2015, 22:38

Sasa jesi li mozda pokusao skidati sijalice od podizaca prozora i taj gornji deo?
Hocu da ugradim plave led diode, pa da vidik kako i sta.
Slika

Korisnikov avatar
Axic
Postovi: 54
Pridružio se: 13 Avg 2015, 02:09
Garaža: Fiat Punto 1.2 16v HLX, Fiat Punto 1.3 16v Multijet Dynamic
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Axic » 22 Avg 2015, 02:39

Nazalost za osvetljenje dugmeta CITY, oba el. podizaca, zadnjeg grejaca stakla i prednje i zadnje maglenke ne idu ubodne sijalice kao za osvetljenje onog dela ispod.

Tu idu 3528 diode koje se leme. Ako nemas neku bolju lemilicu ne bih ti preporucio da se upustas u zamenu dioda jer mozes da napravis belaj a to svakako ne zelis. Inace nisu skupe i ima ih u raznim bojama kod ovih http://www.mikroprinc.com/proizvodi/pol ... eyword=led

Evo obelezio sam da vidis gde se nalaze i kako izgledaju.

Slika Slika Slika
viewtopic.php?f=2&t=3696" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=2&t=3675" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od branja » 22 Avg 2015, 08:06

Ja sam zaboravip da dopunim temu. A te diode nisam hteo da diram.
Kupio sam ubodne diode sa jednom glavom i napravio glupost, uopste ne osvetljavaju centralnu konzolu. Probacu opet sa canbus sa vise glava, jer ubodna, kao i svaka druga sijalica, baca svetlost okolo a ne samo napred.

Poslato sa Lumia 925
Slika

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od branja » 22 Avg 2015, 09:24

Evo da dopunim temu. Posto sam video kako je to Sasa uradio, hvala jos jednom :bravo: , ja se napalih i videh na netu plavu instrument tablu.
Kod dizela je malko drugacije skidanje centralne konzole jer prvo se skida plastika oko rucne i menjaca, pa onda sama konzola.
Stavio sam diode, sa jednom glavom. Sad je ispalo da je to greska. Probacu i druge, moze da se igra jer nisu skupe. Evo kako je izgledalo pre vracanja maske. Mom odusevljenju nije bilo kraja.
Slika

Gornji deo konzole gde se nalaze: city, maglenke i podizaci, stoji bukvalno na dva srafa.


Slika

kad se odvrnu ostalo je jednostavno. Imate ove 3 zabice gore i pazite da ih ne polomite i polako sa ovim dzekom jer ima osigurac da ne ispadne.

Slika

Slika

evo kako to izgleda kad se odsrafi sve.

Slika

I onda dodje iznenadjenje sa ovim lemljnim diodama, tj glavama. Kao samar.

Slika


Hvala Sasi jos jednom, dao mi je ideju. Kad uhvatim vremena zamenicu za druge diode i ove gore cu zalemiti. I ovo nikako da stvaim, stoje slike u telefonu vec 3 meseca.

Hvala Axic :bravo: Jesi li menjao na centralnoj konzoli? Ako te ne mrzi postavi sliku kako izgleda uvece :tanjir: :tanjir:
Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Saša » 22 Avg 2015, 14:09

Branja, ekstra, lepa dopuna ovoj temi. :pivo: Inače, ja to nisam ranije skidao jer nisam imao potrebe ali ću sada verovatno i ja morati pošto mi se čini da slabije svetli ispod jednog od podizača prozora, moguće da je tu crkla jedna od dioda. :)

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od TDI » 22 Avg 2015, 15:35

Dobar drugar ima problem sa ovim sijalicama, pa cu mu pokazati ovu temu, koja ce mu svakako pomoci da ga resi. Svaka cast majstori i ovde. :pivo:
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Axic
Postovi: 54
Pridružio se: 13 Avg 2015, 02:09
Garaža: Fiat Punto 1.2 16v HLX, Fiat Punto 1.3 16v Multijet Dynamic
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Axic » 22 Avg 2015, 23:29

@branja Nisam kod mene jos uvek menjao ali kad bih radio odradio bih da sve bude belo a da recimo cajgeri budu ovako odradjeni

Slika Slika

P.S. Zanemarite ovaj centralni displej koji se uklapa perfektno :)
viewtopic.php?f=2&t=3696" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=2&t=3675" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Kuzmanovic » 22 Avg 2015, 23:33

Jel to Podvarkov bivsi Punto? :D

Sent from my Tesla TTL7 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Axic
Postovi: 54
Pridružio se: 13 Avg 2015, 02:09
Garaža: Fiat Punto 1.2 16v HLX, Fiat Punto 1.3 16v Multijet Dynamic
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Axic » 23 Avg 2015, 01:27

Nemam pojma veruj mi. :) Za ovu drugu sliku cajgera od starijeg modela znam da je od jednog kolege iz Vojvodine i da je staru (fabricku) boju kazaljki skinuo nitro razredjivacem a posle toga ih prefarbao plavim lakom za nokte i ispalo je za desetku. :D
viewtopic.php?f=2&t=3696" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=2&t=3675" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od branja » 23 Avg 2015, 20:50

Video sam neke led sijalice ubodne i izgledaju kao ove obicne, skroz providne kao klasicne sijalice. Mada im je ugao osvetljenja samo 40 stepeni. Moracu prostudirati tematiku malko bolje.

Poslato sa Lumia 925
Slika

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od branja » 03 Apr 2016, 19:44

Posto sam ranije postovao oko zamene sijalica, stavljanja led itd. Tj nadovezao se na Sasinu sjajnu temu, hteo bih da ukazem na "problem" na koji sam naleteo u zelji da promenim boju osvetljenja centralne konzole.
Kad se skine konzola izmedju sijalica i papira ili printa na kom se nalase komande za ventilaciju postoji komad plastike koji je posle ugradnje zavaren. Moguce je skinuti, mozda, ali treba dosta vremena ispretnosti posto se veoma lako moze polomiti dobar deo konzole.

Slika

Ovo sto sam uokvirio zelenim su plasticne iglice koje su posle postavljanja ovog belog dela istopljene tako da beli komad ne moze da mrda. Ja sam pokusao malo spic klestima i upaljacem ali ne mere, a primetio sam da je i print uradjen narandzasto tako da ne znam ni cime bih ga izbelio da bih dobio ovakav efekat.

Slika


konacno nadjoh temu na fiat forumu http://www.fiatforum.com/punto-mk2-2b-g ... nto-2.html
Slika

Korisnikov avatar
rage_man
Postovi: 170
Pridružio se: 18 Mar 2016, 00:05

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od rage_man » 11 Jul 2016, 10:25

Ovako lepo objasnjeno sa fotografijama, ma svaka cast, nemam reci, veliko hvala

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Razer
Postovi: 3
Pridružio se: 22 Avg 2018, 15:32

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Razer » 22 Avg 2018, 15:38

Pozdrav,
može preporuka koje led sijalice za konzolu uzeti s ebaya?
Auto je MK2 2003.g
Pronašao sam

https://www.ebay.com/itm/T5-W3W-W1-2W-3 ... 1663141027

ali nisam siguran jel to paše.

Hvala

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Saša » 22 Avg 2018, 16:13

Verovatno pašu, nisam siguran. Proveri eventualno njihove dimenzije u poređenju sa originalnim (da budu što približnije). I ne treba ti Canbus varijanta za te pozicije, mogu i najobičnije zamenske LED sa istom oznakom. Mada, tu ti LED uopšte ne trebaju, sijaće jače a nije poenta u tome već da svetle prigušeno - što i obične odlično rade. Bolje ubaci LED u plafonsko svetlo, svetlo gepeka i rikverc svetlo, tu jače svetlo bele boje itekako ima smisla. :)

TT


Razer
Postovi: 3
Pridružio se: 22 Avg 2018, 15:32

Re: Fiat Punto Classic - zamena sijalica centralne konzole

Post od Razer » 22 Avg 2018, 16:22

Saša je napisao:
22 Avg 2018, 16:13
Verovatno pašu, nisam siguran. Proveri eventualno njihove dimenzije u poređenju sa originalnim (da budu što približnije). I ne treba ti Canbus varijanta za te pozicije, mogu i najobičnije zamenske LED sa istom oznakom. Mada, tu ti LED uopšte ne trebaju, sijaće jače a nije poenta u tome već da svetle prigušeno - što i obične odlično rade. Bolje ubaci LED u plafonsko svetlo, svetlo gepeka i rikverc svetlo, tu jače svetlo bele boje itekako ima smisla. :)

TT
Hvala. Onda i ne treba uzimati preko ebaya? Odem do najblize trgovine auto dijelova i trazim 1.2W 286 t5? Valjda nisu skupe

Odgovori