Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motorima

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od nuk » 01 Feb 2012, 20:37


Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od Nemanja » 02 Feb 2012, 01:36

dag81 je napisao:Ma jok. Jedino kad budes vracao pazi da ne izgubis maticu, ne zeznes navoj. :mrgreen:
Salim se, nema nista sto mozes uproprastiti, prost je to EGR ventil najobicniji vakumski.
Ovi noviji za euro 4 motore i za benzince su elektronski, tu vec mozes da zeznes stogod, ako puno cackas a ne znas sta.
53_230512657232__itemImage1_1.jpg
Hvala Dag! :cool!:

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od somi-car » 11 Apr 2012, 18:13

Jel moze uputstvo za 1.7 dti Opel Astra? Nisam se bas snasao u onim prethodnim klipovima.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od elMaestro » 27 Apr 2012, 21:58

http://www.youtube.com/watch?v=Cl3A0iuJ ... r_embedded#!
Treba mi pomoć. Hteo bih sad neki dan da očistim EGR ventil. Na ovom videu sam našao gde se nalazi ventil i kako bi to trebalo da izgleda. Zanimaju me dve stvari. Prvo, vidim da lik na klipu koristi neki sprej dok odvija, trebalo bi da je WD40, ali nisam siguran, pa da pitam da li on može da naškodi tu nečemu i da li će pomoći da se skine ventil bez lomljenja dihtunga? Drugo pitanje, koliko okvirno košta dihtung (samo EGR, ne na usisu i izduvu)? Hvala unapred.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od sebekkg » 29 Apr 2012, 13:39

ne znam koji je ovo sprej, pitaj ga na komentarima na yt, a sto se tice dihtunga mislim da mi neko rece da je za audi/vw bio samo dihtung egr-a oko 10-15e ,original, ne vise. A za mitsu ne bih znao.

I sto je isto vazno, ima nekih klipova i clanaka o tome, da se egr stavi u vodu sa praskom u neki sud, i zagreje, da bi prasak ga kao najbolje ocistio.
Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od elMaestro » 29 Apr 2012, 22:45

Mrzelo me da ga pitam na yt, jer vidim da nije nešto aktivan, ali ću probati. Ali imam još neko pitanje. Danas sam hteo da rastavim EGR ventil i da ga očistim, ali sam se setio elektronskog dela (tj. da ne znam ništa o njemu :kezo: ) pa može li neko da mi objasni samo šta oko te elektronike ima da se syebe, i ako može da mi na slikama samo pokaže koji su ti el. delovi, tačnije kako se skidaju, jer mi je ovo malo nepoznato pošto prvi put radim na ovom motoru, a na 1.4 HDI je drugačije, bar koliko se ja sećam.

P. S. Sorry za slike, ako se na nekima ne vidi kako treba, jer su sa neta.

Slika
Slika
Slika
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od nuk » 01 Maj 2012, 19:29

to je uglavnom problem na egr ventilima kod kojih moze da se rastavi elektronski i mehanicki deo, na ovom sa slike to nije slucaj.
fora je sto nekada toliko zapekne da ne moze da se izvadi, tu ljudi naprave problem, iz neznanja uglavnom, primenjuju vise sile i naprave sranje.

Korisnikov avatar
BojmeNS
Postovi: 31
Pridružio se: 18 Dec 2012, 03:00
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Novi Sad

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od BojmeNS » 18 Dec 2012, 03:50

menij je majstor zatvorio isti sa limicem ali posle ovih slika i upustava planiram da skinem limic i da skinem eger i da ga ocistim sam .
Jedno pitanje , jel moze nesto da se desi zato sto je eger trenutno zatvoren sa tim limicem?
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od nikaragva » 18 Dec 2012, 08:38

Ako je jtd, ne moze nista. Mislim da se kod njega samo zatvori i to je to. Ne bih ja to dirao, a ti kako hoces. Kod mj ne moze tek tako da se zatvori samo fizicki, mora se prckati po sw. Ali kod njih se prilicno lako cisti, kao sto vidis, tako da nije neki problem svakih 20,000km ocistiti, taman dok popijes pivo :)

Korisnikov avatar
BojmeNS
Postovi: 31
Pridružio se: 18 Dec 2012, 03:00
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Novi Sad

Re: Čišćenje EGR ventila na JTD/CR TDI/PD TDI/HDi/CDTi motor

Post od BojmeNS » 18 Dec 2012, 12:49

ma kod stila je varijanta odvrnes cetiri srafa , malko odvojis dva dela , umetnes limic izmedju i sve to dobro zavrnes :)
Sto se tica posla i piva , nikad nisam praktikovao u isto vreme i jedno i drugo , tako da kad budem radio to prvo cu odraditi posao pa tek onda sesti i zaliti sve to pivom :pivo:
Slika

Odgovori