Aktivacija Dnevnih Svetala preko SSD-a

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
Korisnikov avatar
Zmaj_pa
Postovi: 116
Pridružio se: 29 Jun 2013, 21:05
Garaža: Jaguar Xf 3.0dS
Lokacija: Klagenfurt,Austrija
Kontakt:

Aktivacija Dnevnih Svetala preko SSD-a

Post od Zmaj_pa » 09 Jul 2016, 19:11

Poz Ljudi.........

Ugradio sam dnevna svetla u Jaguara i prikljucio ih na orginalnu instalaciju koju sam nasao preko TIS-a ispod branika...Tu pocinju problemi jel ugradjeno nikako da proradi....Zapravo radi se o tome da moram da izmenim CCF fajl preko orginalne dijagnostike.Ni to nije problem pomislih posto od kako imam auto imam i ssd i mongoose pro kabal.Opcije iz SSD-a koje sam pronasao za dnevna svetla pale glavne farove da gore nonstop (settings za kanadu)setings za poljsku takodje.Onda sam se dalje raspitivao i dosao do saznanja da na mom autu to nije moguce napraviti bez "engenired mode"koji dozvoljava izmenu ccf-a.
Posto sam procitao celu knjigu vezanu za ssd i nasao kako uci u inzinjerski mod pokrenuti softwere download i izmeniti ccf bacim na posao.....Posle nepunih sat vremena zezanja naidjem na nepremostiv problem.....

U kalkulatoru koji izracunava sifru za pokretanje inzinjerskog moda treba ukucati zadnjih 6 cifara VIN-a.To uradim i trebalo bi da dobijem opcije motora pa dalje kroz menije etc....Da ne duzim poznavaoci ce znati o cemu se radi.E sad ja kad ukucam moj VIN pojave mi se opcije ali za Land Rover nikako za Jaguar i to je zid u koji sam udario.....

Nisam siguran dali smem nastaviti sa podesavanjima za Land Rover ili ne......Moj Jaguar mehanicar je na moru i nije dostupan....A ja mislio da to zavrsim za vikend.Mozda postoji neko ko bi me uputio u dalju proceduru bio bih mu vise nego zahvalan.....



Usput okacicu par slika da se vidi o cemu pricam.....



Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Aktivacija Dnevnih Svetala preko SSD-a

Post od dragvorl » 10 Jul 2016, 08:19

Ja bih ti pre savetovao da se uclanis ovde i pitas. Mislim da ces daleko pre naci odgovor.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori