Od kombija do kampera

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od ljubitelj » 13 Okt 2017, 20:40

Steta da si se opredelio za Vito, Karavela je standard za ovu vrstu mini kamping vozila.
Frizider je neka minijatura po litraži i mislim da ces prvo to u praksi zameniti nakon prvog iskustva upotrebe kampera.
Dometic/ Electrolux je standard i daleko bolje resenje. Osim na bateriju radi i na struju i na TNG.

Ako ces nesto kuvati tj spremati hranu neophodan je sporet sa 2 gorionika i pored njega daska- pomoćni prostor.

Nisi pomenuo koje ces grejanje odabrati, Truma (trumatic) 3-5kW na TNG je standard a obicno se dodaju i "radijatori" na vazduh tj ventilacioni sistem (tzv umluft) sa airmix kontrolom.
Obicno ako koristis zimi se dodaje i Truma bojler za toplu vodu koji se spoji sa grejalicom.
Ako ces koristiti let vredi da razmislis i o klimi bilo Electrolux krovna bilo neka od alternativnih slicnih.

Nisi pomenuo kako si planirao rezervoare za vodu, i za otpadnu vodu posto si predvideo sudoperu za vodu.

Ako ima tipskih elemenata namestaja za Vito vrlo lako je da se uradi prepravka. Za VW Karavele/Transporter je skoro plug and play.
Za nedelju dana gotova prepravka :)

Preostaje ti jos i TNG bocu ili dve uz Duo regulacioni ventil da smestiš u neki provetreni prostor a što mislim i da je najveći izazov jer su tehnički propisi vrlo jasni i strogi oko toga.

Hoćeš li zameniti sve bočne prozore (sa rolo komarnik kasetni sistemom) koji se otklapaju i koji su sa dvostrukim "staklom" od plastike sa termo izolacijom?

Kada se sve uzme u obzir zar nije bilo jednostavnije da si uzeo polovni fabrički takav mini kamper?
Pretpostavljam da nećeš sam raditi prepravke a trebaće dosta radnih sati, čitati evra pa i krajnja cena može da se višestruko uveća u odnosu na nabavjeno prazno vozilo.
Koja su očekivanja krajnje cene do stanja funkcionalne upotrebljivosti uporedive sa gotovim fabričkim modelom, recimo u odnosu na Westfaliju VW T5?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Od kombija do kampera

Post od shandu90 » 13 Okt 2017, 21:02

Ni meni nije jasno. Izaci ce te sigurno vise nego da si polovan kamper uzeo. Bio je na sajmu u Becu (prosle ili neku godinu pre) stand firme koja preradjuje kombije tipa vivaro, traffic i tsl. u kampere. Cene tih prerada su bas jake bile (tipa 60-70k €). Drugarov cale je imao westfaliu t2, proputovao sve i svasta. U svakom slucaju, srecno ti bilo..izvini na mracenju

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od igor_harris » 13 Okt 2017, 21:11

Meni licno najinteresantniji projekat na forumu. :)
Neka je sa srecom!

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od grujicd » 13 Okt 2017, 21:12

Treba sagledati u startu troškove i ne zaletati se previše. Ne mora ovo da bude ful kamper da u njemu provodiš ceo odmor. Za to bi ipak trebalo nešto veće. Ovo je da odeš najviše na vikend, sa idejom da ni ne provodiš vreme u njemu već u prirodi i onda samo uđeš da prespavaš. A unutra eventualno skuvaš kafu ili napraviš jaja. Bar ja tako zamišljam upotrebu ovog ipak kompaktnog vozila.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 13 Okt 2017, 21:34

Bas tako, pokusavam bez velikog zaletanja, sa razvojem u fazama da jednu po jednu stvar resavam i onda sagledam gde sam dosao uz koliki trud, uzivamje i pare. Ne zelim nista da finalno kompletiram, nista nije zazidano u betonu. Najvaznije mi je papiroloski da ga sredim zbog poreza i osiguranja, a sve ostalo je pitanje vremena i akcije. Za sve postoji resenje, najjeftinije je polovno, ovde toga bar ima u velikim kolicima (mislim na delove), a sam polovan kamper iole dobar je 20.000eur plus (slicno godiste slicna kilometraza)... A i ne ucestvujem u njegovom razvoju. Najveca prednost ovog je da mogu da stanem gde meni odgovara, a mogu uvek da ga prodam pa pokusam nesto drugo :) ili na drugi nacin, vremena imam... a za sada i para :) svako ima para u pocetnim fazama :)

A i o ovom kuhinjskom elementu sam razmisljao - ista cena..
Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 13 Okt 2017, 21:55

Inace motor ima 109konja i softverski je ogranicena 150 konja verzija - tako kazu, manuelni menjac ima 6 brzina i kazu da je jako izdrzljiv. Jako lepo vuce za jedan kombi, mada ako bi mogao da dobijem jos 40konja ko zna mozda ga i cipujem :) Motor apsolutno suv, ali sa suvozacke strane kod tocka ima nekih tragova ulja sa donje strane (neposredno do tocka), ali ne poticu od motora? Vozio sam ga do 130km/h kocenje, sve apsolutno savrseno, nigde ne zanosi ni mm... i jako je tih valjda zbog izolacije..

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Od kombija do kampera

Post od swemir » 13 Okt 2017, 22:45

Postajes pravi holandez. Jos swingeraj vutra i to je to

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Od kombija do kampera

Post od ikac2000 » 13 Okt 2017, 22:56

A sme li se spavati na parkingzima po Nemackoj i Holandiji u autima, sa zakonske strane ( mislim da sam cuo da postoje neka ogranicenja po nekim EU zemljama)?

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od ljubitelj » 14 Okt 2017, 10:13

Nije isto u celoj EU regulisano.
Na obeleženim i predvijdenim mestima može u gradovima. Na javnoj ulici/putu/parkingu ne može. Ali nije svuda baš stroga kontrola pa se može provući i bez kažnjavanja.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Od kombija do kampera

Post od methane.master » 14 Okt 2017, 10:53

swemir je napisao:
13 Okt 2017, 22:45
Postajes pravi holandez. Jos swingeraj vutra i to je to

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
:kezo:
Baš tako... Šalimo se malo, samo napred Ljubo. :thumbup:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Od kombija do kampera

Post od Risto » 14 Okt 2017, 11:55

Čestitke na kupovini, biće ovo vrlo zanimljiv projekat :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Od kombija do kampera

Post od Sloba » 14 Okt 2017, 11:59

Super. Samo to cu reci. :D

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Od kombija do kampera

Post od shandu90 » 14 Okt 2017, 12:17

Bas mi sinoc drugar (sto sam mu cacu spominjao) salje, bacio se u potragu.Slika
Reko, praticu temu pa cu ti pokazivati sta se radilo.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk



Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Od kombija do kampera

Post od swemir » 14 Okt 2017, 13:46

Ljubo svaka cast :) predlazem stavi samo veliki krevet sta ce ti bilo sta drugoSlika

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 14 Okt 2017, 17:05

Danas kupio stolice za 2 red (iza stola :)) Plan mi je da se stolice obore i krevet ide preko njih, otvara se kao knjiga... Stolice su inace na sinu - original za Vita, ali sam kupio fiksni prikljucak (ne mogu da idu napred nazad), inace mogu lako da se skinu ili sklope... Stolice su inace siroke 48cm, svaki naslon za ruke je po 8cm sirine a duzina stolice je nekih 50cm.

PS: Hvala na lepim zeljama, za sada uzivam maksimalno, jutros sam zvao i zakazao ugradnju krova i prebacivanje papira za 4. novembar. Verovatno cu vita prebaciti u moju garazu sledeceg petka (finalno da ga kupim i prebacim na sebe - to radi firma gde sam ga kupio sve za dzabe - inace prebacivanje kosta nekih 14eur-a) da mogu da ga merim i zezam se sa njim...
Prikačeni fajlovi
vitostolice.jpg
vitostolice.jpg (33.98 KiB) Pogledano 6795 puta

Odgovori