Od kombija do kampera

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
Korisnikov avatar
jovanns
Postovi: 646
Pridružio se: 04 Nov 2014, 22:26
Lokacija: Novi Sad

Re: Od kombija do kampera

Post od jovanns » 21 Avg 2019, 22:39

Znaimljivo
Ako je tako moguće je da je pumpa oslabila, jer one znaju da pokažu slabost nakon menjana filtera.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 17 Feb 2020, 11:00

Pre neki dan sam stavio na dopunjavanje akumulator (od prosle godine AGM 80Ah) i posle 3+ meseca ne koriscenja pao samo za 10% (na 90% napunjenosti) - ali je bio otkacen od potrosaca i stajao je u kamperu - ali u garazi gde temperatura retko pada ispod 7C. Inace jos prosli put sam otkrio sam zasto je verglao malkice teze - isto zbog akumulatora - to sam otkrio jos pocetkom novembra kada sam ga prosli put dopunjavao. Kada je bio 100% opet je palio na pola kljuca.... I dalje posle ne paljenja od par meseci pali na pola kljuca :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Od kombija do kampera

Post od nikaragva » 17 Feb 2020, 12:12

Da li u takvom kombiju može da se vozi više od dve osobe? Npr. Nazad neko da leži na krevetu.

I da li neko zna može li se ovakva prepravka izvesti u Srbiji? Mogu misliti kad se pojaviš na tehničkom :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 17 Feb 2020, 12:38

Moj kamper (kombi) je prosao (pre 2,5 godine) Holandski inicijalni tehnicki (prepravka) gde je upisano (saobracajna) da moze max 5 osoba da prevozi, posto teoretski prednja sedista uvek mogu da se menjaju iz konfiguracije 1+1 u 1+2, a na zadnjem sedistu (krevetu) imam samo 2 pojasa - mada je sirina same klupe 130cm a firma koja ju je ugradila je rekla da je 40cm dovoljno po putniku - znaci mogao sam i 3 pojasa da ugradim. Pa Evropskom zakonu tokom voznje svi putnici (sedista u smeru voznje) moraju da imaju pojaseve - mogu da sede max 4 osobe.

Tehnicki je meni resila firma koja to ugradjuje, pa bar nisam imao tu glavobolju, mada su Holandjani jako liberalni na tehnickim, mada ko zna...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 16 Mar 2021, 11:13

Kamper prodat pre nedelju dana. Kada sam dao oglas ljudi su bukvalno navalili na telefon, i za 30 min imao sam 10 tak potencijalnih kupaca... Na kraju sam ga prodao coveku koji zivi 200 km dalje :) a prvi je dosao da ga vidi... Nisam zeleo da zacepim cenu, plus sam bio odradio svez tehnicki i mali servis - koji je bio oko 100Eur sve zajedno... Bila super avantura, mnogo sam naucio i shvatio sta zelim ;) mada i dalje nisam bas 100% siguran :)

Sada kako je pocelo (ostalo) sa zatvaranjima razmisljam ako se zazelim da uzmem elektricnu varjantu nissan n-ev200 - njih ima za oko 10K eur presli oko 20k km ali im je domet 120km maks bez promene baterije, ali prednost je sto se ne placa nikakav porez na upotrebu. On bi bas bio za zezanje u lokalu (mi imamo punjace bukvalno na svakom koraku), sto sam dosta radio ranije.... Ili pak da sacekam da se malo izvezem po Evropi sa autom pa kasnije da krenem u kampovanje, ko zna....

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Od kombija do kampera

Post od Geza » 16 Mar 2021, 12:10

Šteta za Mercedesa, ali ako si ti zadovoljan novim planovima, onda sa srećom. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 696
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Od kombija do kampera

Post od pankoz » 16 Mar 2021, 12:29

Koliko si dobio za kampera,ako nije tajna?

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 16 Mar 2021, 13:24

Ako ti nesto znaci :) dobio sam 7500 eur. Nudili su mi i vise (bidovali preko marktplaats-a a i preko telefona) posto sam obecao coveku da cu ga privremeno rezervisati, ali mene pare bas i nisu preterano zanimale, samo da zavrsim proceduru i ispostujem coveka... U svakom slucaju sada je pocetak sezone kampera i svi su u fazonu kampovanja...

Odgovori