Grejač sedišta ne radi - koji je ovo kabl?

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
xorg
Postovi: 2
Pridružio se: 10 Apr 2019, 17:28

Grejač sedišta ne radi - koji je ovo kabl?

Post od xorg » 10 Apr 2019, 21:15

Zdravo, ne radi mi grejanje na vozačkom sedištu (Lancia Phedra 2006), izgleda da je u pitanju neka žica u u prekidu.
Relej je ispravan, probao sam ga na suvozačevom sedištu. Grejači u sedištu su isto ok, merio sam im otpor, isti kao na suvozačevom.
Ali ima jedan kabl dvožilni koji je prekinut, deluje kao da je zarđao ili pregoreo, bio je zalepljen u sunđeru naslona sedišta. Uređajem merim beskonačan otpro, znači prekinut je. U suvozačevom sedištu je 1.5 Ohm.
Kakav je ovo kabl, jel to neki termo davač/prekidač/sonda ?! Nisam raskupusao celo sedište pa ne znam kako izgleda ostatak tih žica...

Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 448
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Grejač sedišta ne radi - koji je ovo kabl?

Post od BRABUS » 11 Apr 2019, 06:03

Odgovor ne znam, ali pošto sam kod mene na autu imao sličan problem, može da se desi da je i kod tebe (sve je na izgled trebalo da radi). Naime, nakon što mi se ispraznio akumulator od dugog stajanja, kad sam stavio novi grejači sedišta nisu radili sve dok u servisu nisu preko OBD dijagnostike otklonili fault code

PS Ne da mi da izbrišem post, vidim da je problem kod tebe sa žicom koja daje beskonacan otpor, tako da zaboravi ovaj kvazi-savet, izvini

Odgovori