Skidanje nalepnica

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Skidanje nalepnica

Post od Saša » 08 Jun 2012, 21:40

Pa verovatno zato da pandur ne bi pola sata tražio po šoferci koja je nalepnica validna i imaš li je uopšte. Prevelik je to napor za njih... :lol:
A za osiguranje nalepnice - polako, možda se nađe i neko poslovan u kakvoj osiguravajućoj kući pa i to uvedu. Sve je ovo jedna velika novina, trebaće vremena da ljudi naviknu "živeti" sa tim. Ako ništa drugo, videće na autu parkiranom pored kako treba da stoji pa će je zalepiti bolje sledeći put. :)
I da, pandur ima pravo da te smara baš po redu koji si naveo (mada uopšte i ne mora, može odmah da te kazni). Da li bi ti bilo prijatno da svaki drugi dan prolaziš takvu "proceduru"? Mislim da bi već posle prvog puta otišao pravo u MUP i dao tih 3000 din za novu nalepnicu. :)

Sent from my Samsung using Tapatalk
Poslednja izmena od Saša u 08 Jun 2012, 21:44, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje nalepnica

Post od noob » 08 Jun 2012, 21:41

Kažnjavaju za nalepnice, neki to odmah prvo gledaju, kažnjen moj tast. Pogotovo gledaju nalepnice ona dva majmuna iz jagnjeće brigade što zaustavljaju u kružnom toku dr. ivana ribara - vinogradska.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Skidanje nalepnica

Post od Sloba » 08 Jun 2012, 22:00

Saša je napisao:
Sloba je napisao:Evo kako je ispalo. Pre lepljenja na novu šoferku, registraciona nalepnica je prvo zalepljena na transparentnu foliju, za ne daj bože.

Slika
Pazi, ovo nije nikakav "posao" već oštećena registraciona nalepnica a za to te mogu sa punim pravom smarati panduri. Ovde je oštećena zaštita koja je ubačena upravo da se nalepnica ne bi odlepljivala i lepila na drugo vozilo kad se nekom ćefne. Jedina izvodiva varijanta prebacivanja nalepnice je transparentna folija nalepljena na staklo, pa onda nalepnica na nju, tako da se kasnije može sve skinuti bez ovakvog oštećenja kao što je gore. No i tada tu foliju ispod treba pažljivo opseći skalpelom na tačne dimenzije reg. nalepnice, da se ne vidi iz aviona da nalepnica leži na njoj, jer ni to nije baš dozvoljeno.. :)
Mislim da je svima poznato zašto je nalepnica takva kakva jeste i sve si ti u pravu, međutim, ovde se radi više o opravdanom revoltu nego o nečem drugom. Naplaćivati nalepnicu 15€ je pederski, da ne izmišljam drugi izraz...

Uostalom, ova nalepnica sa slike bolje izgleda od puno nalepnica koje su ljudi u neznanju zalepili kako ne treba. Moj ujak npr i mnogi drugi. I niko ih ne dira, ili ja ne znam...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Skidanje nalepnica

Post od Saša » 08 Jun 2012, 22:07

Da je 15 evra bilo bi dobro. Negde pročitah da to "zadovoljstvo" košta skoro 3000 dinara... :(

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Skidanje nalepnica

Post od blaugrana » 09 Jun 2012, 18:36

Gde moze da se pazari transparentna folija za nalepnicu?
Po mogustvu u NSu :mrgreen:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Skidanje nalepnica

Post od nuk » 09 Jun 2012, 19:01

Transparentni siroki selotep ce ti zavrsiti posao.

@stjepa

Opet mrsis :)
Sto se tice vise nalepnica na staklu, to se nigde ne spominje u zobsu ali je jasno decidirano na kom mestu nalepnica treba da bude. Cak i ne mogu da shvatim da nekome ne smeta da ih onako nacicka.
Sto se pandura tice, vise puta je pominjano da ce se prekrsaji ovog tipa u prvoj godini tolerisati dok se svi ne priviknemo i ta godina je prosla.
U ostalom, koliko cesto panduri traze PP pa sam opet naleteo na drkadziju koji me je terao da mu je pokazujem i smejao se dok sam vadio sav alat iz gepeka na sred puta i to dok je jos bio aktuelan stari zakon a sto je najcrnje, nisam ni bio siguran da je uopste imam.



TT post

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Skidanje nalepnica

Post od Stjepa » 09 Jun 2012, 23:28

@nuk :mrgreen:
Priznajem da sam juce bio malo nakrivo postavljen pa iako se nisam svadjao sa forumasima, prvenstveno mislim na Sašu :) (smatram da je bila samo konverzacija), bio sam raspolozen da se ganjam u datom trenutku sa strumfovima i oko takve banalnosti.
Recimo da bih u inat dao definiciju donjeg desnog ugla soferke i time objasnio da je to oblast, a ne samo tacka u coku tako da se nalepnica nalazi u donjem desnom uglu - oblasti. I u tom slucaju mi u inat nebi bio problem da imam i ceo album sa EP izlepljen na soferku, kamoli nalepnicu viska. Znam glupost i verovatno bih sebi napravio tada problem, al bih pisao uz vetar. Balkanac u krvi. :glavomuzid:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Skidanje nalepnica

Post od NexT » 09 Jun 2012, 23:45

Stjepa mladi buntovnik :kezo:

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Skidanje nalepnica

Post od Med » 10 Jun 2012, 14:33

знам да има нека цака где пише шта се и где сме лепити по стаклима.
пре две године лик мојој жени ладно састругао "дете у ауту" са стакла, каже - не сме се.
после ја отишао њега да "састружем" - који болид!

Odgovori