Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Oldtimeri, youngtimeri i automobilski klasici
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od Day Walker » 20 Jan 2014, 00:49

Cek da opet sanja isti san :D
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od Xepoj87 » 20 Jan 2014, 08:42

Elem,nisam pisao mnogo,zauzet sam obilazenjem Beca :) Prijatelj caletovog najboljeg prijatelja drzi salon u u Austriji,on vozi novu S,pa se hvalio,a onda ga ovaj pitao da ja probam,nije bio bas voljan da mu neki klinac voza auto koji je platio,ali sam dobio test vozilo sa nekim Svabom,koji sva sreca zna engleski :)

Sta reci za auto... Prosla S klasa me je ostavila bez texta, ovde sam izneverovao totalno. S obzirom da sam vozio novi bmw 7,mogu reci da nisu ista klasa. Kada sednes,mekoci sedista nema kraja,koliko god kg da imas,sedista su brutalna u globalu,kao da je neko uzeo i izlio ih po tvom kalupu,masaza toplim kamenjem je drkanje zivo,kao u medicinakim foteljama od po 15000e... Ekrani... Ekrani ti prave utisak kao da si u bioskopu,bukvalno dodaju enterijeru utisak duplo veceg prostora. Dalje pricati o njima nema potrebe,ogromni su,ja gadgete oBozavam,tako da je to za mene savrsen enterijer automobila.
Volan je uzivo super,a u ruci prijatan. Grejanje volana zaista brzo krene da radi,a ima opcija valjda daljinski to i jos nesto da se greje,nisam zapamtio sve sto mi rece...
Auto po putu,cak i sa kaldrmom ide kao da je autoput i pitanju... Vibracije su maltene nepostojece.
Izolovan si totalno,bus pored mene na semaforu nisam cuo. Upravljanje ostavlja utisak mnogo lalseg automobila,ocekivao sam da auto pliva,da se gega,ali je cvrst kao moja c klasa,sto je za onu udobnost i onoliki auto, prosto neverovatno.
Inace,auto uzoco deluje dosta skladnije nego na slici,cak su i zadnji farovi dosta veci nego sto izgleda na slici. Dakle,ne ostavlja wow utisak,ali izgleda bas kompaktno.
Ne znam sta bih jos dodao,ovaj primerak nazalost nije imao burmester audio,ali je imao harman kardon,i utisak je kao i na proslom modelu,nema mane. Materijali su podignuti na visi nivo,svaki delic koji sam pipnuo,zadrzao sam se da osetim materijal,jer je dosta bolje od proslog modela,sto sam mislio da je nemoguce.
Potrosnja je,necete mi verovati,manja od mog automobila,8.6l po gradu...
Na otvorenom,na 150 je bila 6l.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od Delija » 20 Jan 2014, 10:19

Xepoj87 je napisao:...koliko god kg da imas...
Ko o cemu, baba o ustipcima :kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7068
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od DukeNS » 20 Jan 2014, 16:05

Sa kojim oduševljenjem o njemu pišeš, ja sam izbalavio samo na pomisao, a mogu misliti kakav je osećaj voziti. U mojoj ulici je stalno parkirana prošla S klasa, model sa kraja proizvodnje, i svaki put kada prođem pored nje, zastanem i neverujem kakav enterijer ima...

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od ftj » 20 Jan 2014, 16:27

Zar nije sad burmester standard u S klasi? Ili samo za usa tržište.

Od te S klase me najviše zanima ta masaža vrelim kamenjem :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od Xepoj87 » 21 Jan 2014, 00:52

Ne,nije,standardan je valjda neki njihov,a ja sam permutovao kada mi je rekao da je doplacen srednji audio sistem,jer sam pisao post 20 minuta na fonu,pa rekao da je Harman/Kardon,Burmester je,ali onaj od hiljadu i nesto eura,ne onaj od 7,8,ili koliko vec soma eura.

Najgori deo voznje S klase je bio sto sam posle do Beca isao kao popisan,kao Golf 2 sam imao osecaj da vozim.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mercedes S (W222) vs Audi A8 (D4) vs BMW 7 (F01)

Post od HKS » 21 Jan 2014, 19:48

Ne secam se koji je standardni audio sistem u W222 (mislim da je Harman/Kardon al nisam sig), doplata je Burmester, skuplja doplata je Burmester 3D.

Odgovori