Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Oldtimeri, youngtimeri i automobilski klasici
Odgovori
Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od PeyaMD » 04 Jul 2019, 23:19

Pozdrav ljudi. Novi sam ovde i trazim malo pomoci i savjeta oko jedne za mene veoma bitne stvari. Naime imam jedan stari auto,jetta 2 iz 1988 godine. Otac je uvezao iz Njemacke prije tacno 20 godina,dok sam bio mladji bukvalno nisam izlazio iz tog auta(na satu joj stoji oko 550 000km). Mnoge uspomene i lijepi dozivljaji me vezu za taj auto,zelim da mu vratim stari sjaj i da malo poradim na njemu. Motor je mijenjan,originalno je bio benzin i sad bih zelio ponovo da vratim benzinski motor u taj auto sli od GTI dvojke pa me zanima oko cega treba da vodim racuna kada uzimam takav motor? Sta treba da mu uredim,kako da ga ugradim tj trebaju li na autu nekakve modifilacije da se vrse ? Zelim i limariju i unutrasnjost da sredjujem pa sve savjete prihvatam i na svakom sam zahvalan.
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od Dare4x4 » 04 Jul 2019, 23:25

Ako si iz Srbije teško ćeš da legalizuješ motor koji se nije serijski ugrađivao u taj auto.

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od PeyaMD » 04 Jul 2019, 23:29

Dare4x4 je napisao:
04 Jul 2019, 23:25
Ako si iz Srbije teško ćeš da legalizuješ motor koji se nije serijski ugrađivao u taj auto.
Sva sreca samo sam ozenjen iz srbije :rofl: :rofl:
Ne,iz Bosne sam i jos nisam provjeravao kako bi to islo,zapravo nemam vremena dok ne budem na godisnjem mada mislim da kod nas to ne bi predstavljalo problem.
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od trojanac » 05 Jul 2019, 09:00

Prvo odvoji najamanje tri godišnja koja ćeš provesti u druženju sa autom ako želiš da sve bude kako treba. Puno vremena i truda treba čak i onda kad sve ide šraf na šraf, a to ovde neće biti slučaj. Lepa zamisao, podržavamo, samo spremi puno živaca i još više novca.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od PeyaMD » 05 Jul 2019, 09:07

trojanac je napisao:
05 Jul 2019, 09:00
Prvo odvoji najamanje tri godišnja koja ćeš provesti u druženju sa autom ako želiš da sve bude kako treba. Puno vremena i truda treba čak i onda kad sve ide šraf na šraf, a to ovde neće biti slučaj. Lepa zamisao, podržavamo, samo spremi puno živaca i još više novca.
Iskreno ne zuri mi se,para ce se naci samo da sve uradim ispravno i da me majstori ne prevare. Inace voxac sam kamiona i rijetko sam kod kuce pa sam zato i napravio ovu temu u nadi da ima neki limar,mehanicar i drugi koji se bave uredjenjem automobila da udijele poneki savjet.
Pune gume i prazna ....

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od ljubitelj » 05 Jul 2019, 22:36

Samo napred, motor ide sraf na sraf a i ceo auto je vrlo jednostavan.
Digifant je jednostavan sistem, verzija LH pravljena za VW i zahteva vrlo malo elektronike, tek 3-4 senzora.

Glavno je da nadjes kompletnog donora tog motora i elektro instalacije.

Jetta 2 i Golf 2 u sprakticno identican auto, i 99% delova su zajednicki.
Imali Jettu 2 GTD pa znam.

Majstor ti mozda i ne treba, ako si profi sofer bice sitnica da sam odradis zamenu motora., rekoh sraf na sraf je i sve sto treba je minimalni radionicki alat koji svaki majstor ima.

Malo je komplikovanije ako imas klimu i servo, tek za nijansu oko kaiseva i samih nosaca na bloku motora.

Ja sam imao i servo i klimu na 1,6 td pa je bilo malo egzoticnije za obicnog majstora naviklog na klot VW.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od Heinz » 06 Jul 2019, 06:08

Nije li G2 GTI bio i sa K glavom?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od passenger » 06 Jul 2019, 09:36

Jeste. MPI 1.8
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od sasha015 » 06 Jul 2019, 11:00

Ako si vozac kamiona i retko kod kuce,kad mislis da uradis auto.
To ti je beskonacan projekat...
Bolje vreme kad si kod kuce provedi sa porodicom a ne sa autom....
Zivot je kratak za te gluposti.Nije zivot pimp my ride i ostale discovery shit emisije...
Da si mehanicar,imas radionicu,alat,kod kuce si pa da dangubis uz posao...Ovako,porodica ,deca,nov auto,odmor ,uzivaj u zivotu.
Dzeti je mesto na slikama,secanju i nekom otpadu...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od Grujic » 06 Jul 2019, 11:28

Ja se ne slažem, lepo bi bilo očuvati tako nešto, zahteva vreme i novac, al dugoročan projekat ne mora biti toliko opterećujuć.

Ako putuješ po EU iskoristi to da dobavljaš delove pa polako...

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od PeyaMD » 06 Jul 2019, 13:09

sasha015 je napisao:
06 Jul 2019, 11:00
Ako si vozac kamiona i retko kod kuce,kad mislis da uradis auto.
To ti je beskonacan projekat...
Bolje vreme kad si kod kuce provedi sa porodicom a ne sa autom....
Zivot je kratak za te gluposti.Nije zivot pimp my ride i ostale discovery shit emisije...
Da si mehanicar,imas radionicu,alat,kod kuce si pa da dangubis uz posao...Ovako,porodica ,deca,nov auto,odmor ,uzivaj u zivotu.
Dzeti je mesto na slikama,secanju i nekom otpadu...
Vidi prijatelju,ne moram ja licno sve uraditi na autu jel tako? Znaci mi taj auto vise nego bilo koji nov na ovom svijetu. Znam ja da je to puno vremena i para,truda i rada ali jbg.
Pune gume i prazna ....

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od ljuba » 06 Jul 2019, 17:53

Ja podrzavam apsolutno. Plus jetta je super auto za restaurirati. Meni je san skoda 100L a nju je jako tesko nacu plus rezevni delovi...

Po meni najvaznije je da nadjes proverene ljude... sto nije lako. I da u glavi definises nivo restauracije. Jel puna restauracija kosta mnogo para, vremena i zivaca...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od passenger » 06 Jul 2019, 17:58

ima jedna 1.6d dzeta komplet sredjena ovde kod mene. Svaki put se okrenem za njom :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
PeyaMD
Postovi: 17
Pridružio se: 04 Jul 2019, 20:24
Garaža: Renault Laguna MK2 2.0 dci

Re: Jetta 2-sredjivanje i savjeti.

Post od PeyaMD » 06 Jul 2019, 23:25

ljuba je napisao:
06 Jul 2019, 17:53
Ja podrzavam apsolutno. Plus jetta je super auto za restaurirati. Meni je san skoda 100L a nju je jako tesko nacu plus rezevni delovi...

Po meni najvaznije je da nadjes proverene ljude... sto nije lako. I da u glavi definises nivo restauracije. Jel puna restauracija kosta mnogo para, vremena i zivaca...
Pa ne bih isao do toga da je mogu registrovati kao oldtimera hehe. Vise da je sredim i uredim da bude spremna za saobracaj mada za auto 31 god star treba opet dosta para. Jetta je bio vrhunski automobil u svoje vrijeme,a sad ih je jako tesko naci na cesti da su koliko toliko sacuvane. Steta je da ih nestane sa drumova kod nas,golf mk2 i jetta mk2 su obiljezili jedan veliki i jako znacajan vremenski period kod nas.
Pune gume i prazna ....

Odgovori