Yugo GVX

Oldtimeri, youngtimeri i automobilski klasici
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Yugo GVX

Post od Geza » 27 Maj 2012, 23:09

Naša nacionalna klasa gledana očima američkog novinara/kupca.

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Yugo GVX

Post od elMaestro » 27 Maj 2012, 23:12

On je tamo ušao u istoriju, nećemo sad u kom smislu :mrgreen: Beše među prva tri ili prvi najgori auto preošlog veka kod njih?
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Yugo GVX

Post od Paja » 27 Maj 2012, 23:14

Mogu oni da pljuju Yuga koliko hoće ali meni je ostao u lepoj uspomeni. Moj prvi auto.

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Yugo GVX

Post od profesorPROST » 27 Maj 2012, 23:21

Imao sam jedan GVL metalik sivi 1989. kupljen nov :)
Bio sam glavna faca (imao katapult sedišta, zvučni signal za otvorena vrata i pojaseve) i onda komšija kupi iste boje ali GVX 1.3 sa koralkama i tu me "pokopa" :kezo:
paja je napisao:Mogu oni da pljuju Yuga koliko hoće ali meni je ostao u lepoj uspomeni. Moj prvi auto.
:plusone: :doubleup:
Ma, prelepe uspomene :D , šta je taj auto prešao i gde je sve bio, bolje da ne zna da priča :kezo:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Yugo GVX

Post od Geza » 27 Maj 2012, 23:23

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Yugo GVX

Post od profesorPROST » 27 Maj 2012, 23:27

Crveno-siva sedišta :)

Slika
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
16_Valve_
Postovi: 918
Pridružio se: 17 Jan 2012, 12:32
Garaža: Golf 3 GTI 16V
Lokacija: Zrenjanin

Re: Yugo GVX

Post od 16_Valve_ » 27 Maj 2012, 23:30

Mom tati je pre dosta godina nudio drugar iz Amerike da mu posalje nove neprodate Yugice odande, jer nisu znali sta ce s njima, neke smesne pare su bile u pitanju... Sto se tice samog Yuga, nema mnogo gorih kola od njega, iako kod nas ima ljudi koji su zaludjeni bas tim autom... Vozio sam Yuga IN starog par godina, sada povremeno vozim Golfa keca koji ima 30 godina ravno, nema teorije da je Yugo bolji auto...
Demokratija je izmisljena da bi se pametni sputali, prostaci podrzali, bogati obogatili a siromasni osiromasili...

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Yugo GVX

Post od sashicus » 28 Maj 2012, 01:46

^^^^ apsolutno si u pravu, imao sam u isto vreme golfa keca iz '79. i yuga iz 2000. i neke, ne mogu se uporediti, nije da sam neki anti nacionalista ali yuga ne mogu da svarim, i prosto ne znam koji to auto moze da bude gori od njega? koja su to dva pored njega na listi najgorih? (ovo ozbiljno pitam, ja sam cuo da je ford KA, ali KA je AUTO)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Yugo GVX

Post od trojanac » 28 Maj 2012, 06:36

Yugo Koral In i sve te verzije posle '91. su mnogo lošije u odnosu na prve serije, a posebno na one koji su išli za SAD. Stric ima jednog, nisam siguran za oznaku, ali je neki od tih "amerikanaca". Em što izgleda duplo bolje od domaćeg Juga, em što je kvalitetniji. Ovaj njegov ima na haubi jedno oštećenje, ko zna koliko godina i nema ni traga korozije niti se širi. Nema garažu, stoji u dvorištu i zimi i leti, a i ne vozi ga maltene uopšte. Kad odem u selo slikaću ga pa postaviti ovde.
Sa druge strane, kum je u bivšoj firmi dobio kao službeni, novi Koral In. Na slikama simpatično sređen, ali kad sam ga video uživo i seo u njega sve je bilo jasno. Ajde što je sve samo šminka, nego što je lošeg kvaliteta. Elem, samo što je preuzeo auto, krenuli da ugradimo alarm, kad Jugo dimi kao smederevac. Ja gledam i ne verujem. Jedva se nekako dovukli do servisa, auto ostao tamo 2 dana, ko zna, možda su mu radili i generalnu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Yugo GVX

Post od dragan » 28 Maj 2012, 06:56

drugar je imao tog amerikanca sa km sato u miljama, bio je mnogo bolje odradjen nego bilo koji domaci...

a da su nove zastave krs, potpuno se slazem, matori je pre desetak godina imao sluzbenog keca koji je istrulio na pragu sa 3 godine starosti...karoserija kao od putera, secam se da smo probali da motamo volan u mestu na njemu i nasem kecu tada starom preko 20 godina i na ovom novom se lepo videlo kako se karoserija uvija i krila savijaju po par mm od natezanja volana...na starom se to jedva primetilo...

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Yugo GVX

Post od sashicus » 28 Maj 2012, 10:22

mozda ste se pitali, zasto yugici za americko trziste imaju one bocne pozicije? (prednje i zadnje krilo)
pa zato sto je yugo jedini auto (koji ja znam) da kad ga pogledas s bocne strane, ne vidi se nikakvo svetlo (ne racunajuci migavac u krilu), to ameri nisu prihvatili pa su nasi morali na mu ugrade :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Yugo GVX

Post od trojanac » 28 Maj 2012, 10:24

Svaki auto u SAD mora to da ima i mnogi proizođači to naknadno ugrade da bi se model mogao prodavati na tom tržištu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Yugo GVX

Post od Paja » 28 Maj 2012, 10:27

Gabaritna svetla imaju sva vozila u Americi koliko znam.
Yugo kao i svaki zastavin proizvod je bio pitanje lutrije. Bilo je jako dobrih primeraka kao i onih koji su se raspadali od prvog dana. Načelno govoreći vozila proizvedena do 1990 su bila dosta solidnog kvaliteta. Posle je došlo do raspada SFRJ koji je uzrokovao da Zastava ostane bez mnogo komponentaša pa je krenula ugradnja kojekavih delova.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Yugo GVX

Post od Geza » 28 Maj 2012, 10:33

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

podvarak
Site Admin
Postovi: 605
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Yugo GVX

Post od podvarak » 28 Maj 2012, 10:50

4 god garancije :) Pa toliko onomad ni korejanci nisu davali :D

Odgovori