BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od AcaKayak » 20 Jun 2015, 10:12

Naravno da treba da se pohvale jer to marketing radi i tako funkcioniše. Kao prvo jesu uštedeli u odnosu na svoj prethodni model a kao drugo većinu kupaca ne interesuje da li je lakši od konkurencije, dakle pominjanje te informacije je samo pozitivna stavka koja služi da ga u podsvesti gurne u razmišljanje kako je nešto super, iako realno u ovoj klasi nije ni bitno.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od goblin » 20 Jun 2015, 10:30

Ma znam da je sve marketing. Ali kada sam gledao one marketinske klipove gde spajaju aluminijum a unutra trpaju sipke od kompozita (nekakav derivat kabona, tehnologija i proces izgleda kao da sastavljaju Pagani...). I onda kada to vidis i slusas najave, ocekujes da bas na tom polju sahrane konkurenciju kao sto npr uradili sa 3.000ccm dizel motorm za koji im skidam kapu.
Ali onda stane na vagu, stvarno jeste dosta laksi od predhodnika ali ako imamo situaciju sa je konkurent koji koristi vec 5-6 godina staru tehnologiju laksi, i to ne samo jedan, onda ta prica malo pada u vodu kao adut.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od AcaKayak » 20 Jun 2015, 10:35

Pa kako ti znaš da audi isto tako ne sipa te metale i ne koristi kompozitna vlakna? Možda on to radi i bolje ali im nije palo na pamet da se reklamiraju u tom pravcu. I ovako imaju drugačiju politiku marketinga od Mercedesa i BMWa. A i moraju s obzirom da su kao brend i dalje daleko slabiji.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Laki021 » 20 Jun 2015, 11:05

Da ponovim jedan bitan podatak koji ste preskocili.
Laki021 je napisao: Sada je neka oprema serijska koja je do sada bila opciona te smanjuje razliku u tezini (panorama, dynamic handling...), da nije toga auto bi bio jos 50-100kg laksi i razlika u odnosu na konkurenciju je zapravo veca nego sto brojevi na prvi pogled pokazuju.
A Audi vec odavno naveliko koristi aluminium.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od goblin » 20 Jun 2015, 12:17

Kao prvo uopste se ne slazem da Audi kao brend daleko zaostaje za BMW i Mercedesom, ali ne bih sirio diskusiju u tom pravcu.

Drugo, meni je cudno to sto su tokom promocije i marketinga bas forsirali taj detalj tezine i kompozitnih materijala (ne samo aliminiuma vec nekakvog spejs kompozita karbona, nije ni karbon nego nekakva mesavina, cudo nekakvo, pa specijalna ugradnja.... pogledajte ne youtube) a na kraju rezultat nije nista spektakularan naspram konkurencije.
Nisam rekao da je bilo sta lose, naprotiv, imaju odlicnu tezinu i svaka im cast, al nije mi nista specijalno vredno pomena naspram konkurencije.

Npr. meni je skroz jasno kad Merc krene da se "kurci" sa svojim AMG masinama ili body control sistemom, kad Audi krene da se kurci sa enterijerom ili ubzanjem S8 ili matrix farovima, kad BMW krene da se kurci sa najjacim dizelasem od 3.000 kubika, novim gedzetima poptu kljuca.....
To su stvari gde su pojedini sistemi stvarno izdominirali i zasluzuju marketing.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Laki021 » 20 Jun 2015, 12:25

Nema sta da se slazes ili ne, Aca se lozi na te business fazone i tu je jasno, BMW jeste najjaci brend, mozes to da iskopas na netu ako te zanima, to je dosta objektivna stvar i rezultat analiza.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9886
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Ivan » 20 Jun 2015, 12:42

Zapravo brend tojote je "jaci" od bmwa :)



Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Laki021 » 20 Jun 2015, 12:48

O ovome pricam, ali ne bih tome pridavao previse znacaja.

http://www.businessinsider.com/10-most- ... 014-3?IR=T

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od goblin » 20 Jun 2015, 12:53

Znam, ali taj podatak ne utice ni 0,1% na uzdizanje BMW-a kao automobila prilikom poredjenja sa konkurentima.
Kada mislimo na snagu brenda, tu dolazi do izrazaja npr jedan Rols ili Bentley koji mogu napraviti i 10x tehnicki losiji auto od Mercedesa ali ce im uvek snaga brenda omogucavati daleko visu poziciju na trzistu. Iz slicnih razloga i jedan VW Feton nikako nije uspeo da se ugura u ovu klasu iako mu je po ovom istrazivanju brend odmah iza BMW-a, ali jednostavno mu dzabe sve pa i da su napravili najbolji auto njemu nije mesto u tom drustvu. Nadam se da se razumemo.
A ako stvar posmatramo na taj nacin, onda Mercedes/BMW/Audi u dansnje vreme stoje apsolutno rame uz rame, to je cinjenica.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Laki021 » 20 Jun 2015, 13:00

Pa slazemo se, zato i kazem da tome ne bih pridavao previse znacaja.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Xepoj87 » 20 Jun 2015, 13:05

Pa nije to bas tako. Ako gledamo snagu brenda, to onda nema nikakve veze sa tim da li prave slicne proizvode.
Jedan Note 4 je bolji uredjaj od Iohonea u 90% stvari, pa Samsung nije jak brend poput Applea.
Po snazi brenda, Mercedes i dalje prednjaci, a mislim da Bmw prednjaci po vrednosti, dok Audi jos uvek nije uopste blizu.
A moze se snaga brenda poistovetiti i sa vrednoscu istog, pa onda Bmw prednjaci svakako.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od AcaKayak » 20 Jun 2015, 13:21

Tu nema sta da se razmislja tako je ili nije, stvari su crno na belo. Toyota je s razlogom najjaci brend, prodaju daleko vise automobila nego bilo koji drugi proizvodjac zasebno, a i udruzenja poput gm i vag grupacije su malo iza njih.

o toyoti se pisu knjige i uce biznis lekcije i oni su tu zaista neverovatni. Kniga toyota way je izuzetna, cale je mnoge poslovne odluke donosio na osnovu znanja iz te knjige. To sto su oni slabi na nasem trzistu ne znaci da nisu u svetu odlicni.

Sto se tice snage brenda itekako utice na prodaju i izuzetno je bitna stavka. Zapravo me ne bi cudilo da je u toj klasi i presudna, ako se gleda svaki faktor pojedinacno, tipa da li je bitniji menjac ili brend. Ako je ceo auto bolji, onda i ne toliko, ali u tim klasama su bas nijanse u pitanju.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od Xepoj87 » 20 Jun 2015, 13:34

Pa ne gleda se samo prodaja :)

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od AcaKayak » 20 Jun 2015, 13:40

Ne razumem na šta ciljaš, tj na koji od mojih paragrafa se odnosi konstatacija? :)

Ako misliš na prvi naravno da se ne gleda samo prodaja, nego nije toyota slučajno tu, došla je do tolike prodaje dobrim potezima koji su doveli i do poštovanja te firme. Eto to je nešto ukratko :)

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: BMW 7 vs Audi A8 vs Mercedes S (SLIKE)

Post od goblin » 20 Jun 2015, 13:42

Snaga brenda se ne meri prodajom.

Npr. jedan Rols je medju najjacim brendovima auto industrije, ako je i najaci. A njegovi prodajni rezultati nisu spektakularni kako god ih posmatrao (po prodatim primercima, po ostvarenom prometu, po ostvarenoj dobiti...).

Sasvim druga stvar je kada pricamo o moci neke kompanije i brenda koji ima svoje znacenje u svetu ekonomije. E vec sa te ekonomske strane karte su totalno drugacije podeljene, ali po meni krajnjeg korisnika/kupca takve stvari retko interesuju i nemaju prevelikog znacaja prilikom odabira auta. Dok snaga brenda koji se odnosi na konkredan model itekako izgra znacajnu ulogu a to vec nema veze ni sa kompanijom, ni sa prodajnim rezultatima.... vec se radi o totalno drugim parametrima.

Sto se tice premijum trojke (Audi BMW Mercedes), moje licno misljenje jeste da u danasnje vreme stoje apsolutno rame uz rame.
A isto tako mislim da im se nekoliko brendova opasno gura u drustvo, na prvom mestu Porsche koji im je itekako pomrsio racune u mnogim klasama, a onda su tu i Jaguar, Lexus, Maserati koji polako ulaze na mala vrata.

Odgovori