Suzuki SX4 - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 01 Jan 2013, 23:02

Mišo, možda je Crni pratio tvoju temu pa je očekivao Poršea. :kezo:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Misha » 01 Jan 2013, 23:07

Mnogi koji prate moju temu su kupili SX4 (ja znam za 10 novih vlasnika,od kako sam ga predstavio) pa ga nisu tako ocrnili,vec su veoma zadovoljni izborom. Ali ok on je Crni. :dobarvic:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Risto » 02 Jan 2013, 00:05

Posto pisem na oba foruma moram da kazem da Crni nije nezadovoljan autom ali kaze njegove mane koje njemu licno smetaju... Crni je i sam rekao da je mislio da ce dobiti vise muzike za te pare ali da je tu pogrijesio nego je dobio adekvatnu muziku za 10K evrica.... Vlasnici automobila su obicno subjektivni i to je normalno, jbg. ako sam se ja lozio da vozim neki auto i dosao do njega ja ne mogu biti objektivan... Ili cu biti razocaran, npr. jer sam mislio da ce moj mezimac sa npr 90ks da ide kao da ima 150ks ili cu biti odusevljen jer vidim samo ono sto mi se svidja....

To oko odredjene firme je uvijek specificno kao i kad se prica o nekoj osobi... Npr. meni ce se svidjeti sto su negdje poslovni i brzi i nema ono kafa, sok, prica pa onda posao dok ce nekom to nedostajati...

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od RINGE » 02 Jan 2013, 10:12

Ja sam svakako sujektivan, jer je meni ovo 3. Suzuki za ovih 9 godina koliko vozim, ali trudim se da budem objektivan koliko mogu :mrgreen: i mislim da se to primecuje na forumu. Nisam znao da je ovo post od clana CRNI, kog sam citao na onom drugom forumu, ali mi je cudno zaista da neko ima toliko pogresna ocekivanja od auta. Drugaciji smo svi ocigledno :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 02 Jan 2013, 10:26

RINGE je napisao:... i mislim da se to primecuje na forumu.
Primećuje se.

Uostalom, biti vlasnik nekog automobila upravo je preduslov za objektivnost. Ne znam zašto bi nešto bilo bolje nego što jeste samo zato što to nešto ja imam. To je tako klinački i beskorisno, a toga su prepuni forumi, nažalost.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Saša » 02 Jan 2013, 12:11

Mene baš juče na drugom forumu optužiše da "dižem Punta u nebesa, pišem da je najbolji auto u klasi..." Besmislice. :kezo: Istina je da sam samo zadovoljan kupac koji u 33.000 pređenih km i posle godinu i 9 meseci nije imao nikakvih problema sa tim autom, ništa više. Punto ima sto mana za ovaj novac koji sam ga platio, ali u suštini je to ipak dobar auto. Bar ja koji vozim poslednjih 4-5 godina 3x skuplje službene automobile to dobro znam. Tako je, nemam veliki tač skin, kameru za vožnju u nazad, senzor za kišu ili ne mogu da vozim 200 km/h po autoputu, ali može se i sa 80-90 km/h i sa muzikom sa običnog radia uživati u vožnji. :D
Evo, juče popodne napravih sa familijom 200 km samo da bi čestitali Novu roditeljima i braći. Noć, magla, nigde nikog živog na cesti, ali ja se lepo i udobno zavalio, vozim lagano, farovi dobri pa mi magla ne smeta, u autu toplo, pustio muziku... pozadi deca cvrkuću, napred supruga dremucka, autić ide lepo, ne čuje se... i sve to za otprilike 1000 din gasa. Meni malo treba da bih bio srećan... :D

Da ne budem skroz off: i meni se SX4 jako dopada, pre svega zbog svog mladalačkog izgleda ("džip look" za male pare). Na stranu njegove terenske sposobnosti, ekonomičnost, udobnost i ostalo, ali da je lep - lep je. Jasno se izdvaja od drugih automobila na parkingu, pogotovo u onoj njegovoj oranž boji (super mu leži)... :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od trojanac » 02 Jan 2013, 12:30

Molim samo da se ne širi dalje off topic. U ovoj temi isključivo o modelu SX4. Hvala.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Misha » 02 Jan 2013, 20:05

Sloba je napisao:Uostalom, biti vlasnik nekog automobila upravo je preduslov za objektivnost
Ja se trudim da budem objektivan i pisem bukvalno sve u vezi mog SX4 (od potrosnje do kupovine raznoranih gadzeta). Drago mi je kada cujem da se neko odlucio za kupovinu SX4 citajuci moju temu i naravno teme ostalih vlasnika. Na forumima ima ljudi koji uvek nesto osporavaju i nisu zadovoljni tudjim izjavama i misljenjem. Neki mi cak izgledaju uzbudjeno i zadovoljno kada procitaju neciji negativan komentar ili impresije. Zato mi je posebno drago kada se pojavi novi vlasnik SX4 koji posle odredjenog vremena provedenim za volanom -iznese svoje utiske. U vecini slucajeva je to pozitivno iskustvo i potvrdjuje ono sto sam pisao a nekad ne,kao sto je slucaj sa Crnim. Primetio sam da velika vecina ljudi koja kupuje nov automobi, ne odradi test voznju i pa se posle kupovine malo razocara u automobil.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od BAJKER » 02 Jan 2013, 21:18

Nema tih automobila koji nemaju neku "manu" kod svojih vlasnika, nekome ta mana ne bi smetala a kod drugog to nervira. I kod mene neke stvari na Zukiju smetaju ali nisam neko koga bi to nerviralo. Jednostavno od prvog do zadnjeg automobila u mom posedu isao sam stepenicama na bolje, ovaj je kupljen srcem i razumom a da sam zadovoljan jesam i to potpisujem.
Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Misha » 02 Jan 2013, 21:44

BAJKER je napisao:Jednostavno od prvog do zadnjeg automobila u mom posedu isao sam stepenicama na bolje, ovaj je kupljen srcem i razumom a da sam zadovoljan jesam i to potpisujem.
:plusone:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od pedja » 04 Jan 2013, 21:26

Moze li neko od svezijih vlasnika SX4 da proveri garanciju?

Treba mi tacna informacija kolika je garancija, kao i da li eksplicitno pise da se servis radi na xx.xxxkm ili na godinu dana, sta pre dodje.
Hvala.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Heinz » 05 Jan 2013, 10:29

Koliko je meni poznato, uvek je tako sa garancijom.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Misha » 05 Jan 2013, 10:34

Ako se dobro secam,u servisnoj knjizici pise da je garancija 2 godine + 1 godina na motor i menjac. Servisni interval je 15.000km ili jednom godisnje,sta pre dodje.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od pedja » 05 Jan 2013, 11:06

Znam kako to ide, sta pre nastupi.

Medjutim, devojka tvrdi da joj to ne pise u servisnoj.
Ujedno, ima neku osnovnu i dodatnu garanciju od 36 meseci, a nejasno je da li je ukupno 36 (pre ce biti) ili je dodatna jos 36 meseci.

Kako mi nije pri ruci, ne mogu da procitam, a ne znam sta ona cita. Pa reko', da neko od vas baci pogled.

Inace, mislim da je ona radila neki servis na 5 ili 7,5k, i da je onaj na 15000 radila godinu dana nakon njega, tj na godinu i po od kupovine. Da li to moze uticati na garanciju? Tj da li prvi mora da se uradi na godinu dana od kupovine, ako se radi taj "medjuservis" ili kako se vec zove promena ulja. Tipujem da mora.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Misha » 05 Jan 2013, 11:23

pedja je napisao:Ujedno, ima neku osnovnu i dodatnu garanciju od 36 meseci, a nejasno je da li je ukupno 36 (pre ce biti)
Ukupna garancija je 36 meseci. Osnovna je 2 godine a dodatna (motor i menjac) je godinu dana. Nije ni meni pri ruci servisna (gledao sam je zadnji put u aprilu,prilikom kupovine) pa ne mogu da pogledam. Sto se tice servisnog intervala,pre je bio prvi na 5000km (zamena ulja i filtera) a posle toga na svakih 15.000km ili jednom godisnje. Ne znam kako racunaju sledeci servis posle tog na 5000km. Verovatno racunaju od tog datuma godinu dana ili 15.000km.
Sloba i Bajker ti mogu reci vise o tome jer su radili prvi servis na 5000km.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Odgovori