Suzuki SX4 - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od ljubitelj » 18 Sep 2018, 19:18

Ako je razlika primetna nesto nije u redu.
Jedino tokom voznje se i moze podesiti takav plinski sistem, i to obe njegove mape i benzinsku i plinsku.

raks88
Postovi: 204
Pridružio se: 10 Avg 2016, 15:06

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od raks88 » 03 Okt 2018, 00:52

Jel mogu na 1.9 4x4 zimske 195 65 r15? Sta preporucujete od jeftinijih guma, kakva je Kama?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od pedja » 03 Okt 2018, 07:02

Može ta dimenzija.
Mislim da je Kama nepotrebna, ako nisi redovno u snegu. One krampončine mora da su bučne. Pisano je već.

TapaT


raks88
Postovi: 204
Pridružio se: 10 Avg 2016, 15:06

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od raks88 » 03 Okt 2018, 08:42

Stalno na snegu i ledu :mangup: nego, kada je hladnije vreme ovih dana na 5 6stepeni auto ne dize skroz temperaturu, na magistralnom putu je mozda na 1/4 skale cak i nakon duze voznje, nizbrdo se jos vise spusti, uzbrdo i leti podigne normalno. Jel to normalno kod dizela?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Heinz » 03 Okt 2018, 08:47

Koliko km pređeš tada?

Svorci
Postovi: 190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:42
Garaža: Suzuki SX 4, 1.5 16V; Fiat Punto 1.2 8V
Lokacija: Kraljevo

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Svorci » 03 Okt 2018, 15:19

Od jeftinijih uzmi Winter 1 ili Dayton kao ja. Mislim da ces biti zadovoljan. Kamu je stavio moj poznanik, kaže da nije mogao da je izbalansira.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 03 Okt 2018, 15:22

Ruska tehnika.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od dag81 » 03 Okt 2018, 22:39

Kama se ekstra balansira, ali zimska brunda.
Da su ljudi pametniji, kao sto nisu, ne bi ni razmatrali Tigar po ovim cenama
Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Kabe » 04 Okt 2018, 01:00

Dugo ne vidoh ovako korektan setup i auto ove klase da je privukao moju paznju...

Slika Slika Slika
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od gazza » 04 Okt 2018, 13:41

Kakvo je mišljenje foruma Daihatsu Terios benzin 1.5 2008 (poslednja verzija) vs Suzuki SX4, da li je uopšte iko imao šanse da proba?

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Darko » 04 Okt 2018, 13:44

Gazza oli kupit vec tog terenca, raspitujes se vec par godina (nhf) :D

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od gazza » 04 Okt 2018, 17:18

Darko je napisao:
04 Okt 2018, 13:44
Gazza oli kupit vec tog terenca, raspitujes se vec par godina (nhf) :D
znam, dosadio sam vec i samom sebi. nista mi se ne svidja u ponudi, za jednog jetija nisam bio dovoljno brz.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od trojanac » 05 Okt 2018, 09:53

Ja verujem da bi sa SX4 4x4 bio sasvim zadovoljan.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Risto » 05 Okt 2018, 14:36

Delim mišljenje, ipak je to veći i komforniji auto, a sa druge strane može da odradi neke terenske zadatke.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Saxonije
Postovi: 3
Pridružio se: 08 Okt 2018, 12:55

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Saxonije » 09 Okt 2018, 10:17

Pozdrav svima,

dosta dugo pratim ovaj forum i marljivo citam, pa sam tako iscitao do u tancina i ovu temu, ali sam novi clan na forumu. No, ohrabrio sam se da postavim pitanje, pa evo to i cinim. Naime, zelim da kupim auto sa nesto visim klirensom, nesto visom pozicijom sedenja u odnosu na automobile koje sam vozio do sada, pre svega preglednje pozicije sedenja i udobonije voznje za jednog 40-godisnjaka :), a i izbegavanja kacenja neravnina na putu, icivnjaka, uz preseljenja na nesto neravniji teren, gde ce klirens (150 mm +) itekako znaciti. Ne mora dakle nuzno biti 4 x4 vozilo, to jest 4wd pogon. E sad u budzet koji smo spremni da izdvojimo za taj drugi auto, upada i Suzuki S x 4, odnosno Fiat sesnaestica (Sedici) i jos neki automobili koji me zanimaju. A koji se kao polovni mogu naci do nekih 6.000 eura + - . Za Suzuki sam se zainteresovao jer po opisu upada u to sto meni i zencetu treba, no cetvroumim se gotovo izmedju sledecih varijanti za kupovinu, pa bih voleo da cujem eventualni savet sta od toga da izbegnem. Dakle>

- S x 4, vijao bih benzinca ili dizela, svejedno. Mozda cak dizela jer neko rece da je za nijansu, premda zvuci nelogicno, ali da je za nijansu manje bucan, valjda zbog stepena prenosa i te 6 brzine. Mislim na vise obrtaje i otvoreni put

- Nissan Qashqai, moze da se nadje poneki primerak u toj ceni. Auto koji mi za nijansu deluje udobnije i masivnije izradjen od Sx4, a i dobio je shodno tome za nijansu bolju ocenu na crash testu.

- Dacia Duster, plin benzin varijanta...Dacia ko Dacia, da se nasalim, kao i beli hleb, od par dana, suv, bez semenki, puno kvasca, ali ipak se najedes za malo para. Auto se ne vozi toliko lose, meni licno, dok su motori dosta pouzdani. I nemam predrasude prema brandu i znackama. Cesto sam bivao prijatno iznenadjen, ili, pak, neprijatno po tom pitanju brenda itd :)

- i poslednje gde se dvoumim je neki MPV manji, ali koji imaju taj nesto vislji klirens, i tu su mi u oko upali onaj Citroen C 3 Picasso, sa stedljivim 1.6 hdi motorom, kao i Opel Meriva B sa 1.3 recimo dizelom pogonjenim lancom. Ova poslednja dve, jer su nesto malo vislji, iako realno ne mogu da pokriju sve zahteve u kojima meni ipak negde treba SUV vozilo, posto cu biti na sremskoj strani NS-a, i prilaz domu ume da bude zilav kad napada i zablatnji. Ali mogli bi da posluze, makar kao prelazno resenje.

Svakako, molio bih vas za razmisljanje, sta biste vi uzeli prvo u razmtranje od navedenog sta nikako ne. Da li ste imali ili da ste u slicnoj nedoumici, sta biste pikirali, ili biste mozda gledalil i neki auto koji ja ovde nisam naveo, a koji bi mi mogao biti zanimljiv u tom rangu cena.
Moj licni pogled je da je Suzuki Sx 4 idealna kombinacija, i super je auto, probao sam par primeraka, ali mi je nekako bio neudoban, tesko sam nasao polozaj sedenja, gotovo nikako, sto mi je krivo jer mi se auto inace svidja. Mozda treba privikavanja, mozda je razlog jer sam u njega seo iz moje Lancie Delte, koja je izuzetno egronomski udoban auto i sa nekim luksuznijim resenjima u enterijeru. Mana je i tempomat recimo od par koje sam vozio nijedan gotovo nije imao isti, a navikao sam na tu spravu koja je carka pomoc za autoput i duze voznje. Ne znam ni koji paket kod njega podrazumeva tempomat. Qashqai mi nekako bolje stoji sto se tice trima i udobnosti. Duster tu nije lose isto, nije tvrd auto toliko, ali mi je kantast. Sto se tice ova dva manja MPV oni su skroz ok i okretni i lepo se vozi, i Citroen i Meriva, s tim sto mi Meriva B ipak izgleda kao nesto kvalitetniji automobil generalno. Mozda gresim. Ipak su ovo moje laicke pretpostavke i utisci. Znam da su ovo SUV varijante, a ova dva nisu, ali eto molio bih za misljenje na temu kako sam gore naveo.

Bio bih zaista zahvalan,
Sve najbolje,

Sasa

Odgovori