BMW M6 Gran Coupe

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Floyd » 20 Dec 2012, 19:20

starac vujadin je napisao:Jednostavno je tako. Audi je mnogo bolji. Bolje reći Mercedes je popustio u kvalitetu, a BMW u stilu, pa ih je Audi prešišao.
Nebih se bas slozio...ako je iko popustio u stilu to je bas Audi, posebno u exterijeru gde su im svi modeli radjeni po sistemu copy-paste ;)
Sto se enterijera tice kod stare A6ice i Q7 je ocajan, kod novog A3 isto (kod starog nije los), Q5, A4 i A5 solidan ali vec prevazidjen a kod novog A6 i A7 isto nije los ali naravno ima mana...

Pogledaj kako su elegantno uradjene komande klime na 6ici i CLS-u a pogledaj kako su ih nagurali dole iza menjaca u A7...

Slika

Bmw i Mercedes su presli na elegantniju rucicu menjaca a Audi i dalje ima onu odvratnu palicu.
Komande navigacije su isto elegantnije uradjene kod BMW-a i Merca.
Volani su lepsi...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od starac vujadin » 20 Dec 2012, 19:29

Slažem se da Audi ide u poslednje vreme na smireniji fazon i da je blago konzervativan kako spolja, tako i iznutra. Međutim, oni su i dalje trendseteri za veliki broj dizajnerskih detalja koji onda drugi kopiraju. Kada si konzervaivan u dizajnu onda is sigurna u sebe, a Audi se izborio za svoju poziciju. BMW je počeo da se estetski vraća, ali ne može se meriti kvalitet i dizajn enterijera samo kroz Z4 i 6GC. Kao ni Mercedes kroz CLS.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Xepoj87 » 20 Dec 2012, 19:31

Ja tu i dalje ne vidim objasnjenje "kvalitetnijeg" enterijera...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Markoni » 20 Dec 2012, 19:45

Floyd je napisao: nego sam se skoncentrisao na taj deo gde pricas o osecaju sto jeste subjektivna kategorija ;)
Da si rekao, bolji je kvalitet izrade, ima vise mesta, bolji su materijali u enterijeru itd. bilo bi nesto drugo.
Osecaj je stvoren na osnovu boljeg kvaliteta izrade, modernijeg enterijera, celokupne atmosfere u kolima, a ne tek onako...


Tapatalk Post

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Floyd » 20 Dec 2012, 20:59

starac vujadin je napisao:BMW je počeo da se estetski vraća, ali ne može se meriti kvalitet i dizajn enterijera samo kroz Z4 i 6GC. Kao ni Mercedes kroz CLS.
Pa naravno ali i u drugim klasama je slicno...pogledaj kako jadno izgleda novi A3 unutra (pricam za dizajn).
Sto se kvaliteta tice svi su odlicni i ne mogu da prihvatim da je Audi puno kvalitetniji od ostalih :-|
Markoni je napisao:Osecaj je stvoren na osnovu boljeg kvaliteta izrade, modernijeg enterijera, celokupne atmosfere u kolima, a ne tek onako...
Vidis, meni je na slici enterijer A6ice izgledao predrkano ali kad sam seo u njega, nije me bas odusevio...ista prica i za A8, super je on ali nije mi izazvao wow efekat kao S klasa kad se pojavila.
Za kvalitet sam vec napisao gore.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od AcaKayak » 20 Dec 2012, 21:04

Heroj, nisam ni rekao da si postavio, ali znam te, postavio bi ih u daljoj diskusiji :D

Nisam ja ocaran 6GC nista vise nego sto bih bio nekim drugim autom da je takav. Mene dizel ne privlaci ma kakav bio, auto je super u voznji ali je naspram M3 kao baba, zvuk je dobar za dizela ali nije benzinac... Da mi je neko ponudi umesto M3 ne bih ga uzeo. Bentlija bih uzeo bez razmisljanja. Ono sto mislim da je slicno je kvalitet izrade i stvarno ne mislim da preterujem (izmedju Bentlija i 6GC).

Moguce da gresim, ali ti si sam komentarisao da je moj M3 dobro uradjen unutra, a veruj mi da je ta sestica bila mnogo kvalitetnija. Ne kazem, ona je bas bas skupa, verovatno je bila u najboljoj verziji, ali jos u prvom postu sam se ogradio da cenu nisam uzeo za ocenu auta, u ovom slucaju nije ni bitna (necemo je ni ja ni ti kupiti).

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od NexT » 20 Dec 2012, 21:10

Ne znam, Starce..

Skoro je bio Q5 (tek izasao iz salona), rastavljan je komplet, do kostura sedista, radjen enterijer u kozu. Nisam primetio da je kvalitetniji od C klase kao sto vozi kretence...

Ono sto je uvek bilo i bice, na Mercedesu je sve pricvrsceno metalnim zabicama i srafovima. Jedine plasticne zabice koje mozes da nadjes su na oplati gepeka.
Audi, BMW i svi ostali koriste plasticne u mnogo vecem %.

Mercedes mozes da rastavis do poslednjeg srafa i da sve ponovo sastavis i da sve bude kao da je izasao iz fabrike. Jednostavno ne postoji mogucnost da se nesto polomi, zaglavi... To ujedno znaci da ce i za 5 godina i 200.000 km na Mercedesu i dalje sve biti kao da je tek izasao iz fabrike.

Bio sam skoro u Mercedesovom servisu, pa malo zvrjao po salonu, od B, E do CLS-a, posle i u Delti sa Acom, a u Porscheu sam vrlo cesto.
Ne primecujem to o cemu pricas, a vrlo obacam paznju na enterijer, zapravo samo to i gledam, spolja znam kako izgledaju :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od starac vujadin » 20 Dec 2012, 22:41

Next, cela priča je ovde dosta laička. Svaki tabor ima par "reprezentativaca" koji ginu za svoj "klub", tako da neko preterano upinjanje i davanje argumenata ne bi baš urodilo plodom taman da dovedemo direktore proizvodnje sve tri fabrike. Mene lično briga za celu tematiku jeru toj klasi ne bih vozio ni A7, ni CLS initi 6GC

Što se tiče ovog što si primetio ovi iz BMW i Audija bi ti rekli - "mi smo te plastične žabice testirali i one su se pokazale bolje, a i lakše su od metalnih, a mi vodimo računa o težini svojih vozila"...I onda bi ti doneli elaborat o plastičnim žabicama. Ako ti zbog toga Mercedes uliva veće poverenje, ok. Što se tiče pouzdanosti postoje egzaktni podaci o stvarnoj pouzdanosti automobila, pa se to lako vidi. I ja nisam nikad video da neki enterijer Audija A8 izgleda loše, čak i na kolima koja su prešla stotine hiljada, i dalje izgleda sve kao da je nameštaj unutra. Ali, bože moj...

Xepoj
Niko do sada, uključujući i tebe nije dao nikakvo egzaktno objašnjenje i tako će sigurno ostati do daljega. A i da ga da zar bi neko odstupio...

Floyd
Ovo "puno" ne stoji, naravno. Napisao sam da vidim kako se "primate" ;) :) ...a to ide lagano ;)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od NexT » 20 Dec 2012, 22:51

Koliko se secam, bas je A8 uz skoro sve ostale modele u grupaciji imao pocetkom decenije problem sa ljustenjem unutrasnih rukohvata na vratima.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Floyd » 20 Dec 2012, 22:55

starac vujadin je napisao: Floyd
Ovo "puno" ne stoji, naravno. Napisao sam da vidim kako se "primate" ;) :) ...a to ide lagano ;)
:D

Nije da se primam ali imam potrebu da te demantujem da se nebi Audi fanovi popalili tvojom izjavom.
Njima su Merc i BMW ionako trn u oku vec duze vreme...posebno ovaj drugi, sto i pokazuju u svojim reklamama.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od starac vujadin » 20 Dec 2012, 23:09

Ja stvarno mislim da je Audi u proseku bolji od BMW i Mercedesa u enterijeru, ali ne mislim da je puno bolji, niti je to zakucano i nepromenljivo.

A BMW i Mercedes su sami pustili poslednjih godina da ih Audi u mnogo čemu pretekne. Audi je kroz komercijalu i estradu došao do kvaliteta i respekta, a BMW i Mercedes su preko kvaliteta i respekta došli do komercijale i estrade jer im se to učinilo privlačnim, pa su svi u sličnoj ravni.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Xepoj87 » 20 Dec 2012, 23:54

NexT je napisao:Koliko se secam, bas je A8 uz skoro sve ostale modele u grupaciji imao pocetkom decenije problem sa ljustenjem unutrasnih rukohvata na vratima.
Cush rukohvata...

Mozda mi necete verovati,ali to mozemo lako proveriti na sledecem okupljenju da li izmisljam...
Kada je drugar isao da kupi A3,ispred su bile polovne A8-ice i od 200.000km na 4.2 quattro-u,preko njih 3,4 sa 150-50.000km,do 15.000km na S8,svakoj je bila izguljena i na ovoj S8-ici naborana bocna strana vozacevog sedista...
U pitanju su prosli modeli A8-ice...

Kao tadasnji zaljubljenik u A8 i kao neko kome je to tada bio bukvalno omiljeni automobil,vlazan san,bas sam se razocarao...
Cisto da ne bude zabune i dan danas mi je ta A8 najlepsa u klasi,kao i ova aktuelna...

Starce,ja svako svoje izlaganje obrazlozim,zasto sam stekao takvo misljenje itd...
Mene sao zanima kojom metodom zakljucivanja si ti dosao do zakljucka da je Audijev enterijer najkvalitetniji...
Da li ti samo tako izgleda na oko ili imas nesto konkretno zbog cega mislis tako?

Inace,Mercedesovi enterijeri su jedini koji mogu da se skidaju,bez da se menjaju zabice. Na Bmw-u i Audiju se kada se nesto skine,stavljaju nove zabice.
Tako mi je rekao limar kod kog sam popravljao automobil 2009-e...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od starac vujadin » 21 Dec 2012, 00:16

Ne baziram svoje misljenje na mojim utiscima jer to nije dovoljno relevantno niti dovoljno brojno, a ni na utisku kvaliteta jer je to subjektivni osećaj. Istina, imam utisak da je Audi najbolji, ali rekoh to mi je sekundarno. Bitnije mi je da u većini nemačkih i američkih uporednih testova Audi dobija najviše ocene u tom delu.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: BMW M6 Gran Coupe

Post od Laki021 » 21 Dec 2012, 00:21

Mene to uvek buni sto svi tupe o nekom kvalitetu enterijera audi-a a ja ga nikako ne kontam...
Naime, mislim da je fora sledece. U klot opremi audi jeste najbolji (valjda jer je baziran na vw koji je u 90% slucajeva klot, pa su to naucili dobro da prsve). BMW klot je tragican, zaista sramota kako izgleda i kad ga poredimo sa klot audi-em jeste losiji.
Medjutim, ako poredimo full verzije i ove top modele, onda nikako ne mislim da je audi najbolji, zapravo mislim da je najlosiji.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: BMW M6 Gran Coupe

Post od Floyd » 21 Dec 2012, 00:35

Laki021 je napisao:Mene to uvek buni sto svi tupe o nekom kvalitetu enterijera audi-a a ja ga nikako ne kontam...
Ma nema tu nekog posebnog kvaliteta...to je samo jos jedan mit Audi fanova.
Ista prica je i za Quattro sa kojim se *urce samo tako dok konkurencija uopste nije opsednuta svojim 4x4 sistemima.
A sa druge strane ne kazu svojim vernim fanovima kako im kao premium uvaljuju motore koji se ugradjuju i u Skodi, kako je multitronic djubre sa rokom trajanja 150kkm, kako je quttro obavezna oprema zbog inferiornosti prednjeg pogona u jacim modelima itd.

Gesendet von meinem GT-N7000 mit Tapatalk 2

Odgovori