Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od nixa » 24 Dec 2021, 18:43

Ima nas, ima nas :)

Ja sam prošle godine kupio ženomobil i važan faktor u odluci da izbor bude Punto su bili Bax i Saša sa svojim pozitivnim iskustvima.
Uspeo sam da nadjem jedan primerak koji je proizveden u Kragujevcu, 2009god sa pravih 70000km, jedna vlasnica, benzinac sa klimom.

Do sada se i nije skroz dobro pokazao, brzo je crkao menjač (zamenio set kvacila, reparacija menjaca, zamenio cilindre…). Procureo je i prednji amortizer, mora i to da se uskoro sredi. Takodje, veliki servis nije nikad radjen, ja sam mu zamenio antifriz.

Svakako, meni je jako interesantan za vozikanje po gradu, uživam da ga vozim i prve godine sam presao skoro 10000km.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Geza » 24 Dec 2021, 18:54

:D

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 24 Dec 2021, 19:16

Hvala Nixa, pocastvovan sam sto si me proglasio za vice uticajnog Puntadziju godine :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Kuzmanovic » 24 Dec 2021, 20:02

nixa je napisao:Ima nas, ima nas :)

Ja sam prošle godine kupio ženomobil i važan faktor u odluci da izbor bude Punto su bili Bax i Saša sa svojim pozitivnim iskustvima.
Uspeo sam da nadjem jedan primerak koji je proizveden u Kragujevcu, 2009god sa pravih 70000km, jedna vlasnica, benzinac sa klimom.

Do sada se i nije skroz dobro pokazao, brzo je crkao menjač (zamenio set kvacila, reparacija menjaca, zamenio cilindre…). Procureo je i prednji amortizer, mora i to da se uskoro sredi. Takodje, veliki servis nije nikad radjen, ja sam mu zamenio antifriz.

Svakako, meni je jako interesantan za vozikanje po gradu, uživam da ga vozim i prve godine sam presao skoro 10000km.
Kad ubacujes woofer u Punta? :)

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od snork » 25 Dec 2021, 05:17

Nixa, kako se manifestovao kvar menjača? Pitam, jer se manuelni menjači generalno retko kvare, a pogotovo kod Fiata nisam čuo da je bilo problematičnih modela ili serija.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13053
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 25 Dec 2021, 08:11

Da, baš čudno, to ultra-retko crkava kod Punta, pogotovo tog godišta i kilometraže.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 25 Dec 2021, 08:54

Aaaaa, ima nesto stio cesto rikne, neki lezaj, znam da je o tome pisao Fiat Goran, ali se menja bez rasklapanja menjaca.
. Evo ovako,bio sam kod Gorana,covek mi je izasao u susret u ubacio me je cim sam stigao i ako je bio prenatrpan poslom.Zamenjeni su mali lezaj spojnicke,semening kroz koji je ulje curelo na lamelu i dosipano je ulje sve me je to iznelo 7300din,sa njegovim delovima.Posto nije skidao menjac nije mogao da mi zameni lamelu koja je vise od 2meseca bila natopljena uljem.Poklonio mi je novu lamelu koju je imao u magacinu odbiovsi da mu platim.Auto je sada necujan,nema vise struganja na koje sma se vec privikao.Ne znam da lije Goran bolji majstor ili covek i da imate sve preporuke i ne treba gubiti vreme po nekim tamo majstorima.

Svako ko ima problem ovakve vrste bolje neka resi sto pre,da kao kod mene ne bi prouzrokovalo kvar nekog drugog dela,u mom slucaju lamele koju sam menjao 3-4meseca pre toga.

Definitivno se ne isplati polovan menjac koji se po otpadima krece 150-200evra,plus ugradnja i transport najmanje 50e i nikada ne znate sta ugradjujete.Za 4 puta manje novca ja sam sredio svoj stari menjac sa garancijom.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od nixa » 25 Dec 2021, 16:12

Od kad sam kupio auto čulo se kao da nešto lupi kada se kreće iz prve i dok ne predješ 10kmh zvuk kao da nešto preskače. Ja sam bio u fazonu da to potpuno zanemarim jer 99% ljudi to ne bi ni primetilo.
Onda je bukvalno u trenutku riknuo druk lager (kada stisnem kvačilo - škripi jezivo i na leru hoće da se ugasi).

Drugar ima servis za Fiat i rekao mi bolje da odradimo sve komplet kad već radi set kvačila i zamenismo sve.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 25 Dec 2021, 16:46

Mom drugaru je isto tako propistala zastavica oko 75k, secam se da je samo kvacilo zamenio, to je bilo pre neke 4 godine.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Vladapetr » 31 Dec 2021, 02:24

Koliko je Z10 gora opcija nego "pravi" Punto?

Gledam da uzmem radni auto za firmu koji će služiti za sitan razvoz po BG i NS, jednom u mesec dva do Niša i Subotice. Ne bih uzimao varijantu sa placa jer ne znam da ocenim na licu mesta a takav auto ne mogu da odvezem do mog majstora. Naleteo sam na dva interesantna Z10 od prvih vlasnika, sa malom kilometražom, pa ne znam da li da se zalećem ili da čekam Punta?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13053
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 31 Dec 2021, 08:01

Kupi slobodno, gledaj da je auto što očuvaniji odnosno u kakvom je stanju. Z10 i Punto su potpuno isti auto, razlika je u znački i nekim sitnim detaljima enterijera. Prvi primerci Z10 su čak i sklapani u Italiji. Baci pogled eventualno pod haubu, bilo bi poželjno da ima noviju (revidiranu) verziju motora kod koje je rešeno curkanje ulja na poklopcu bregaste i ventila. Prepoznaćeš taj motor po klasičnom čepu za ulje koji se odvrće dok starija verzija ima onaj četvrtasti u ravni poklopca ventila, što se samo čupa napolje. I naravno, ne uzimaj auto bez klime. Bax je bio vlasnik Z10 a ima je i dalje na oku, pa će ti on reći verovatno isto, da je to jednako dobar auto kao i Punto.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 01 Jan 2022, 12:09

Ima moja tema za Z10, pa nek baci pogled.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13053
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 06 Jan 2022, 15:18

Zna li neko gde u Novom Sadu mogu da se kupe oni osigurači za zglobove/poluge brisača? Tastu spala jedna poluga na njegovom Puntu, pa bih da kupim i ponesem mu na selo. Našao sam ih u nekom Fiat šopu u Beogradu kao i na "Kupujem/prodajem", pa ću poručiti iza praznika ako ne nađem ovde.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 06 Jan 2022, 15:46

Imam ja jednu u steku, za prvu pomoc, ali je u BG.

Alternativno ja bi stavio labavu malu selnu, mislim da bi drzala dugo vremena, drzala je i bezanica, ali se pokida, imam neki video na forimu u temi za z10.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13053
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 06 Jan 2022, 17:13

Hvala ti, ali "igra" mi samo danas da kupim tu negde u lokalu, poručiću da stigne sledeće nedelje. Ostavi sebi, dobro je to imati u autu jer se to može desiti bilo kada. I ja ću sebi kupiti par komada da imam.

Odgovori