Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Paja » 07 Mar 2014, 13:23

Najverovatnije da može. Potrebno je probušiti rupu u tapacirungu za raf kojim fiksiraš pojas. Evo ti krop neke moje slike da vidiš kako izgleda.
Slika

Korisnikov avatar
MILOŠ 92
Postovi: 60
Pridružio se: 30 Jan 2014, 13:46
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 8V Dynamic
Lokacija: Kostolac

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od MILOŠ 92 » 07 Mar 2014, 13:36

Mislim da može da se probuši plastika ali ne znam za policu.Ovde se nevidi baš najbolje polica sa pojasom,hvala na slici pajo. :)

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Sh@rance » 07 Mar 2014, 13:38

A sto kupujete ta sedista?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Geza » 07 Mar 2014, 13:44

Nasloni za glavu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Paja » 07 Mar 2014, 13:48

MILOŠ 92 je napisao:Mislim da može da se probuši plastika ali ne znam za policu.Ovde se nevidi baš najbolje polica sa pojasom,hvala na slici pajo. :)
Okreni pa pitaj šta sve prodaju. Ako prodaju i pojaseve, a slikali su ih, onda valjda imaju rešenje za njihovu montažu.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Sh@rance » 07 Mar 2014, 13:51

Pa znam da ima naslon za glavu vidim ali i dalje ne vidim svrhu menjanja sedista. Inace ova sedista su potpuno ista kao u dinamik verziji tj to i jeste dinamik samo ima naslon za glavu i mogla su da se dokupe kod kupovine automobila.
Milose ovo sediste je potpuno isto kao tvoje u kolima samo ima naslon za glavu tako da su i pojasevi isti, nije sediste iz emotion paketa, ako imas novog klasika.

Korisnikov avatar
MILOŠ 92
Postovi: 60
Pridružio se: 30 Jan 2014, 13:46
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 8V Dynamic
Lokacija: Kostolac

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od MILOŠ 92 » 07 Mar 2014, 14:07

Znam da nije sedište iz Emotion paketa,imam novog classica.Hteo sam samo da vidim da li može da se izvrši neka popravka-dorada ali takve popravke koštaju,a i zašto nešto dirati kada nije potrebno.Sve u svemu hvala na informacijama.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 07 Mar 2014, 14:15

^^Koliko se sećam nisu mogli da se dokupe ti nasloni (ili bar ja nisam video tu opciju, bila je samo u skupljem Emotion paketu), ali od 1. januara 2011. su trebali da isporučuju sve (nove) automobile sa tim naslonima, jer je tada na snagu stupio takav zakon da ih moraš imati, odnosno ne možeš registrovati auto bez toga (pa su kasnije to povukli - za polovne automobile, kod novih je to verovatno ostalo). Meni su recimo sredinom marta te godine isporučili auto bez naslona, no tada mi je bilo svejedno, samo da što pre dobijem auto, pa nisam dizao frku...

Ove sada fotke koje su Miloš i Paja postavili su baš dobrodošle jer izgleda ipak moraju i pojasevi da se uzmu ako hoćeš da baš sve bude po p.s-u. Naime, ovo sedište sa naslonima za glavu ima između levog i srednjeg naslona za glavu onu šipku u obliku obrnutog slova "U" kroz koju se provlači taj srednji pojas (a koji treba da stoji kao na slici gore, pored pojasa za levu stranu). Dakle - treba onda i taj treći - duži/standardni/pojas umesto ovog kratkog kvazi-pojasa u sredini koji mi imamo. Može i bez njega, ali je to opet skarabudž...

Malopre sam inače zvao Stojanova i u razgovoru pomenuo da mi treba u stvari samo sedište sa naslonima za glavu (pitali imam li van-a, za šta mi tačno treba), pa su mi rekli da može i samo to - 50 EUR. No obzirom na sve pomenuto - uzeću ipak ceo "komplet" (sedište sa naslonom i naslonima za glavu, pojaseve, policu prtljažnika i tepih prtljažnika). Ionako sam i razmišljao da je bolje da uzmem sve što nude jer je mala razlika u parama (samo 20 EUR) obzirom šta sve daju, a nameravao sam svoje sedište da "turim" kasnije u oglase da povratim deo para, pa sam kontao da ću ga lakše prodati ako budem davao ceo komplet (kao i oni). Moguće je čak i da je polica kod ove varijante sa naslonima za glavu i drugačijim provlačenjem pojasa nešto drugačija u odnosu na ovu moju varijantu, no nisam siguran. Videćemo sutra...

Btw. za ugradnju samog sedišta sa naslonima traže 1.500 din...
Poslednja izmena od Saša u 07 Mar 2014, 14:26, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od dragvorl » 07 Mar 2014, 14:20

Pitanje da li ce ti vratiti sve srafove.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 07 Mar 2014, 14:23

Tražiću ih, ima lično da idem u magacin ako bude trebalo da ih iskopam iz gomile... :D Razmišljam i da to sam ugradim, nije neko mudro slovo niti posao. Inače imaju jedno stotinak ovakvih kompleta, ili mi je bar tako rekao čovek sa kojim sam razgovarao, dakle neće to baš brzo planuti, pa kome takođe treba... ;)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Paja » 07 Mar 2014, 14:31

Polica je ista u svim modelima. Tumbali smo mi police. BobRock-ova je bila kod Podvarka pa kod mene, a moja je završila kod Podvarka.
Razlika je u samom sedištu koje mora imati vođicu za srednji pojas, i delu gde se pojas kači na C stub i verovatno je pojas duži.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od samo polako » 07 Mar 2014, 14:33

Ja imam impresionante i nemam tih briga. :)
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 07 Mar 2014, 14:43

paja je napisao:Polica je ista u svim modelima. Tumbali smo mi police. BobRock-ova je bila kod Podvarka pa kod mene, a moja je završila kod Podvarka.
Razlika je u samom sedištu koje mora imati vođicu za srednji pojas, i delu gde se pojas kači na C stub i verovatno je pojas duži.
A da li je ista i ona plastika sa te strane na kojoj se nalazi zadnji levi zvučnik? Da nema slučajno neki prorez kroz koji prolazi pojas? Imam komšiju koji ima Punta u Emotion paketu, pogledaću danas kako je to kod njega (ako ga uspem nahvatati)...

Ako sve to nekako uspemo "upasovati" - od varijante u Emotion paketu ovo će se razlikovati samo po tome što sedište nije iz dva dela i drugačija je boja... :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Paja » 07 Mar 2014, 14:46

Verovatno da je plastika drugačija jer mora imati prorez za pojas. Pogledaj kod komšije i islikaj sve detaljno pa okači.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 07 Mar 2014, 14:57

Slikaću, samo da nađem komšu kući. Inače, srednji pojas kod mene je dug samo 70-80 cm (otprilike) i onom ko sedi u sredini kopča se samo oko bokova, dok ova varijanta ide sa klasičnim vezivanjem, dijagonalno. Takođe, i kopče koje vire iz sedišta kod mene su drugačije nego u toj varijanti, da ne bi pogrešno zakopčao pojaseve... Dakle, mora ili sve u kompletu ili budževina kod koje imaš novi naslon a stari pojas.

Odgovori