Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 22 Jul 2021, 16:23

neka rozetna od plastike, delije kao razumno resenje, ako je tehnicki moguce.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 23 Jul 2021, 14:07

Slikaj nam to čudo od auta. Te detalje naročito. :)

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od A170T » 23 Jul 2021, 14:29

Nije neko posebno čudo :) Sporting model od 80 konja koji je u Torinu firma GS Touring radila za trke. Pre nego što je uvežen kod nas auto je donekle "očerupan" i vraćen u stanje za vožnju u saobraćaju, ali ima i nekih stvari koje su ostale i koje njemu sada prave problem nakon što su se zakoni kod nas promenili. Jedno od tih stvari su i retrovizori, on sada koristi ovakve male kao sa slike, i za to 90% tehnickih pregleda vraca auto kao neispavan iako su retrovizori u potpunosti upotrebljivi.
Slika
roll the dice app free


Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 23 Jul 2021, 15:03

Iskreno, ja bih obišao 5-6-10 tehničkih pregleda i našao neki od tih 10% koji neće praviti problem oko toga, pre nego što bih sada to vraćao u prethodno stanje. A naći će se neki verovatno. Ako recimo mene budu zezali zbog izvađenih brava - naći ću neki tehnički koji ne zeza. Naravno, pre samog odlaska na tehnički ću obići nekoliko njih dok ne budem dobio "garanciju" da to nije problem. Pa ko bude "najposlovniji" - tome ću ostaviti pare... :D

p.s. Realno to su sve gluposti i olabaviće oni kroz par meseci. Koga briga kakav je oblik retrovizora ako on obavlja svoju funkciju? Isto i sa bravama - ja imam brave koje funkcionišu savršeno i zaključavaju/otključavaju vrata. Gde piše da se moraju otvarati (i) ključem?

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od A170T » 23 Jul 2021, 15:57

On je već našao tehnički koji je hoce da progleda kroz prste po tom pitanju i tako rešava vec nekoliko godina, ali sada se nakon 5 Jula situacija dodatno zamrsila.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 23 Jul 2021, 16:06

Ma olabaviće se to brzo, kod nas svakog čuda za 3 meseca dosta. Nagrabusiće oni koji sada moraju da registruju a ostalima će biti mnogo opuštenije. Živi bili pa videli. :)

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Arogan
Postovi: 106
Pridružio se: 28 Jul 2019, 18:57

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Arogan » 04 Avg 2021, 19:10

Saša je napisao:
18 Jul 2021, 21:57
Šta da radimo, tako je kako je. Problem je što su te retrovizore stavljali samo poslednje dve godine proizvodnje i aftermarket proizvođači nisu stigli da reaguju a verovatno nisu ni videli interesa (s obzirom na mali broj proizvedenih primeraka tog automobila) da naprave jeftinije zamenske retrovizore. Tu i tamo se pojavi poneki u oglasima za oko 40€, tako da je ova cena od 60€ za par odlična pa se čak razmišljam da ih ja kupim i ostavim negde u "štek" (zlu ne trebalo). Vremenom će ih biti sve teže naći a sigurno neće biti ni jeftiniji.

Slika

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Evo, danas su mi stigli retrovizori iz Vojvodine po 25e i ugradio sam ih za 15 min oba. Pre neki dan komšija sa parkinga slomio veliki desni retrovizor i prihvatio ponudu da se menjamo on meni ispravan levi veliki, ja njemu moja oba uža, kada ih demontiram. Iz Leskovca sam danas poručio ispravan desni, za 2.500 dinara, nalazimo se u subotu na dogovorenom mestu u Beogradu (nema provizije brze pošte :) ), tako da ću imati rezervnu varijantu ako neki od ovih velikih polomim.
U pravu si za rezervu i poslušao sam te, ako se ne daj Bože, neki polomi, a treba ti hitno, cena za "hitno" ide 6.000din-60e/komad, makar u Beogradu, što je neopravdano.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Saša » 04 Avg 2021, 20:42

Super. Mene svako pa i najmanje poboljšanje isto tako raduje, a pogotovo kada još to sam napraviš.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 04 Avg 2021, 20:47

Meni je najbolji upgrade sediste od 508.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Arogan
Postovi: 106
Pridružio se: 28 Jul 2019, 18:57

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Arogan » 05 Avg 2021, 08:01

Ja razmišljam, kad bih našao ispravan fabrički Woofer sa repariranim vešanjem za 2-2.500 din da ga ugradim po Sašinom uputstvu, odnosno da struju preko osigurača dovučem sa akumultaora, masu sa nekog od šrafova u gepeku, a signal za levi/desni kanal da "ukradem" sa zadnjih zvučnika.
Samo je pitanje u kakvom je stanju originalni Woofer star 16-22 godine (puntići su počelu da se proizvode u najboljoj opremi 1999. a prestali 2005, ovo kasnije nije imalo fabrički woofer), a ako je repariran, ko ga je i kako reparirao.
Fabriku ne mogu da kopiram, jer klasik nema originalnu izvučenu instalaciju za woofer, a pitanje da li moj Pionenr DEH 2100UB ima namenski izlaz za Woofer, izlaz 12V verovatno ima.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 05 Avg 2021, 08:23

To je dobar upgrade isto, ja sam isto pravio.
Jedino sto treba da nabavis je vofer kiji ima originalan zvucnik sa 2 kalema, i najbolje bi bilo da nije puno cackan, sam ces zameniti nosac, posto ce se raspasti cim zvicnik pocne da radi....

Namenski izlaz za vofer ne sluzi nizasta, izlaz za elektro antenu ti treba, kao pobuda, obicno svaki uredjaj ima
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Arogan
Postovi: 106
Pridružio se: 28 Jul 2019, 18:57

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Arogan » 05 Avg 2021, 08:32

Da, izlaz za elektroantenu ima taj radio. Verovatno ima i Eurodžek instalacije, Ali ako ga ima instalacija klasika (Emotion oprema), gde se taj kabl završava? Ili je smotan iza radija ili kod antene na krovu a tu mi ne igra ulogu, jer mi treba u gepeku. Ako se odlučim na taj korak, trebaće mi objašenje kako da provučem kabl od eurodžeka iza radija do vozačevog praga (da li moram da skidam plastiku konzole). Ili je možda dovučena do osigurača ispred kolena vozača a onda je lako. Ali, o tom po tom ....

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Kuzmanovic » 05 Avg 2021, 08:45

Posto je aftermarket plejer, izmedju plejera i euro dzeka imas adapter sa snopom zica. U tom adapteru se nalazi pobuda za elektro antenu i ti samo treba da na odgovarajucem mestu na euro dzeku ubacis zicu koju ces provuci do woofera. Ta zica za elektro antenu najcesce je plave boje.

Provlacenje zica do kutije osiguraca ne bi trebalo da bude problem, samo ih proguras pored snopa zica koji ide tim putem i izbice dole ispod volana. Kazem trebalo bi jer meni nije uspelo, pa sam izvukao kilometar sat tih par cm i usmerio zicu kuda treba da prodje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Bax » 05 Avg 2021, 09:15

Zice mogu da se provuku bez ikakvih rasklapanja bilo cega. Ja sam jedino morao da skinem one plastokice pored vrata, ali one su na par srafov, ostalo nisam dirao.

Ja sam radio neku ekonom verxiju instalacije, sa minimapnim ulaganjima. Ozocenje sam iskorostio od kablova za PC, pa sam ih duplirao.

U praksi mozes da povices i zice napona sa samog radija, jer nema taj vofer neku snagu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Arogan
Postovi: 106
Pridružio se: 28 Jul 2019, 18:57

Re: Z10 / Fiat Punto Classic (opšta tema)

Post od Arogan » 05 Avg 2021, 10:15

Ako si provukao UTP kabl (licnasti ili tvrdi/zidni) on ima nekoliko izolacija tako da je verovatno OK, a presek zavisi od broja prespojenih žica
Kao što je rakao Kuzmanovic, najveći problem će mi biti putanja kabla od Eurodžeka do praga vozača, a da se taj kabl ne vidi ....
Ukoliko neko sa foruma ima sliku kako je to uradio, a bez skidanja plastike ili instrument table), molim je da postavi ako je u mogućnosti ....

Odgovori