Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od ftj » 07 Apr 2013, 01:12

Kako ste onda aminovali m5?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od bane valjevo » 07 Apr 2013, 01:14

Prednost je ta da možeš da prevezeš lubenice kao i u svakom drugom... Ali brže!!! :kezo:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Dusan » 07 Apr 2013, 02:04

Floyd je napisao: Kako mislis prakticniji?
Pa zato sto ne postoje :)
Pored ovoga sto je ftj napisao, rekao bih da kod nas na forumu a i generalno vlada to misljenje da je karavan samo za molera i vlasnika piljare ili lubenicara. Sa cim se nikako ne slazem.

Koliko znam M5 e60 postoji u karavan verziji. :think:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od NexT » 07 Apr 2013, 02:22

Floyd, ne vidim zasto porodican covek ne bi mogao da kupi AMG ili RS karavan, popakuje porodicu i krene na vikendicu/more, a kad se voza sam moze da ostavlja iza sebe raznorazne napucane BMW kupee, nadrkane Alfe, Opele itd.

Ne vidim nikakvu, ali nikakvu razliku u voznji izmedju karavana i limuzine u tim verzijama, niti da se neko na testovima posebno zalio kako su manje upravljivi ili sta vec.
Pritom, da ne pominjem to da zverski izgledaju u karavan verzijama.

Samo Balkan ima specifican stav o karavanima, dok su svuda u svetu cenjeni i postovani.

Direktor iz Minhena jedne velike firme sa kojom radim vozi E 350 CDI 4matic karavan. Lik obozava kola i ne moram ni da pominjem da moze da kupi za sve potrebe po jedan auto. On je jak karavan sa 4x4 prepoznao kao dobru soluciju i nije ga blam da ode na bilo koji sastanak tim autom.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Dusan » 07 Apr 2013, 02:27

Ima ovde clanova na forumu koji osecaju razliku u tezini koja je mana od 5% izmedju karavana i limuzine. :kezo:

Za Balkan i karavane :plusone:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Xepoj87 » 07 Apr 2013, 05:10

Ima nas koji nismo operisani od osecaja,pa osecamo te razlike u ogibljenju,obliku,rasporedu tezine,cvrstoci karoserije i slicnim stvarima...
Ne govorim nikome da ne treba da kupi karavan u kojoj god verziji zeli,ali da je isti kao limuzina,a pogotovo kupe,tu nema govora.
Tako je,kako je,svidjalo se to nekome ili ne...
Vec je bila ova tema izmedju karavana i limuzina u kojoj je sve objasnjeno,pa ne vidim zasto opet glabamo o tome,kao da svi ovde imaju amneziju...

@Floyd,malo si previse odsecan,pa cim tebi nesto nije zanimljivo,to pretvaras kao da je totalno retardirano :)
Reci lepo,ja nikada to ne bih uzeo kao karavana i to je to,a reci da je potpuno nerazumno da neko uzme i o tome je bas ograniceno razmisljanje :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od dragan » 07 Apr 2013, 10:28

starac vujadin je napisao:Išao sam par dana Knez Miloša i vidim stoji parkiran kao na ovim slikama RS4. Ja u suprotnom smeru na semaforu kod Pionirskog parka, u traci bliže parku. Uzeh telefon da slikam RS4, da pošaljem drugaru sliku. Taman umirim ruku, kad u traku do mene dolazi lik sa BMW 6-icom, onom odvratnom pretposlednjom Bangle verzijom. Vidi vozač da hoću da slikam, nasmeje se upitno, a ja odmahnem rukom pomalo smoreno jer mi ej povario kadar i pokažem preko ulice. On pogleda Audi (možda i nije ukapirao koji je tip Audija...), pa se sav posrao što njega neću da slikam. Posle vidim da je u pitanju M6, KM table.
ahahaha, zamisljam scenu :rofl:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Floyd » 07 Apr 2013, 10:33

Iskusio si nesto slicno? :mrgreen:

@Heroj Dusan NexT

Niste me razumeli. Nemam nista protiv super sportskih kuravana ali mi je malo cudno da ih Audi toliko forsira u odnosu na limuzine.
Koliko god RS4 karavan izgleda dobro, limuzina izgleda 50x bolje, lepse i elegantnije.
NexT je napisao:Samo Balkan ima specifican stav o karavanima, dok su svuda u svetu cenjeni i postovani.
Nije samo Balkan...Francuzi i Rusi razmisljaju isto. Koliko mi je poznato samo Svabe i americke domacice svrsavaju na karavane.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od grujicd » 07 Apr 2013, 12:28

To pišeš, a malo pre smo videli podatak koliko Italijani kupuju karavane. Ima li neka druga nacija koja više polaže na dizajn i stil?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od NexT » 07 Apr 2013, 13:02

E Rusi su mi bas mera za nesto...

Francuzi kupuju 50:50 karavane i limuzine, pogotovo novije godiste.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Uroš S. » 07 Apr 2013, 13:04

Skoro sam video RS6 C6 limo i bio sam u fazonu: "Cekaj, ovde nesto nije kako treba"...
Karavani su mi skladniji nekako, i realno, koliko moze biti dobar osecaj da svakog mozes da pocepas u karavanu, svakog Djetića sto je prodao dedovinu Rusu i kupio Kajena, CLS-a ili neko slicno mnogo-mi-je-mali/imam-erektilnu-disfunkciju vozilo.

A ti u karavanu Like A Boss.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Floyd » 07 Apr 2013, 13:06

Stvar ukusa i ne vredi se vise raspravljati na tu temu.
Meni je samo bzv sto Audi ne nudi i sedan varjiantu za pojedne RS modele vec i one koji bi jak Audi tera da kupe kuravana i ubedjuje ih (a oni posle sve oko sebe) kako je to prava stvar.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od dragan » 07 Apr 2013, 13:13

Uroš S. je napisao: i realno, koliko moze biti dobar osecaj da svakog mozes da pocepas u karavanu, svakog Djetića sto je prodao dedovinu Rusu i kupio Kajena, CLS-a ili neko slicno mnogo-mi-je-mali/imam-erektilnu-disfunkciju vozilo.

A ti u karavanu Like A Boss.
:kezo: :kezo: :kezo:
Floyd je napisao:Iskusio si nesto slicno? :mrgreen:
ne, samo sam zamislio starca kako mu je smoren odmahnuo i sta mu je tad proslo kroz glavu :kezo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od NexT » 07 Apr 2013, 13:22

Uroš S. je napisao:Skoro sam video RS6 C6 limo i bio sam u fazonu: "Cekaj, ovde nesto nije kako treba"...
Karavani su mi skladniji nekako, i realno, koliko moze biti dobar osecaj da svakog mozes da pocepas u karavanu, svakog Djetića sto je prodao dedovinu Rusu i kupio Kajena, CLS-a ili neko slicno mnogo-mi-je-mali/imam-erektilnu-disfunkciju vozilo.

A ti u karavanu Like A Boss.
:bravo:

Znas tek kakav je osecaj u VIanu 3.0 :rofl:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Audi RS4 vs Mercedes C63 AMG

Post od Floyd » 07 Apr 2013, 13:25

dragan je napisao:ne, samo sam zamislio starca kako mu je smoren odmahnuo i sta mu je tad proslo kroz glavu :kezo:
Ma salim se.
Taj lik iz starcevog posta jeste smesan jer ispada da je kupio M6 samo da bi ga videli.

@Urose

Nesto si pomesao u opisu.
Brza voznja i divljanje se povezuje sa tvojom dijagnozom a ne izgled auta ;)

Tako je mene letos na ibarskoj preko pune linije pretakao neki krs Paja TDI sa sve crnim oblakom dima iza sebe.
I tako ja ga pustio da ga ne pokupi neki kamion a on je garant posle u selu ispred prodavnice pricao kako je odrao najnovijeg BMW-a.

Odgovori