MPV prednosti i mane

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od nuk » 24 Avg 2013, 21:19

Cekaj bre, ti pricas o nigerima iz Mtv spotova, kakvi crni lozaci, Merc u karavan verziji najvise voze domacice i veliko je pitanje da li bi R tu mogao da prodje, i za njih je mnogo.

Tom vozilu definitivno nije mesto u ovoj temi...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: MPV prednosti i mane

Post od Floyd » 24 Avg 2013, 22:20

Xepoj87 je napisao:@Floyd,izvini ako te uvredio moj post,nije bila namera :pivo:
Ma nisi me uvredio, taman posla :)
Samo sam izbegao, vec par puta vodjenu raspravu o tome da li sam ja BMW advokat, fanboy, pristrasan (od kad sam ga kupio) i sl. ;)

O 5 GT-u je svako rekao sta je imao pa nema potrebe da se to ponovlja, posebno ne u temi koja nema veze s njim.
I meni je R bizarno ruzan auto (sto sam vec negde i pisao) ali stvarno nema potrebe da na svako njegovo pominjanje to kazem.

Reno Espace sam naveo kao tipicnog predstavnika MPV segmenta u Evropi i zato sto mi je to jedan od zanimljivijih automobila u toj klasi a apsolutno sam svestan da Reno i BMW ne mogu da se porede po ceni.
Zasto sam pomenuo X3? Pa eto, on mi je slucajno pao napamet...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30089
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od trojanac » 25 Avg 2013, 00:51

Pre neki dan kad sam bio na tehničkom, pita me lik koji radi tamo, da li se auto vodi kao karavan ili kao običan? Ja mu kažem, ma jok, običan. Kaže on, ček da vidim šta je upisala ova u papirima, a žena koje je popunjavala podatke nije auto ni videla, samo prekucala sa saobraćajne. Al dobro, sad se setih kad sam video ovu temu.
Ja vozim auto C segmenta, ne baš tipičan. Hondaši ga popularno zovu "autobus", a jasno je zbog čega. Meni takvi automobili odgovaraju i verovatno da ću u budućnosti pre gledati neki MPV ili karavan, nego klasičnu limuzinu, a o kupeima da i ne govorim. Totalno me zabole da li ću proći u krivini sa 60 ili 70, bitno da se vozim udobno i komforno, ne samo ja nego i ostali putnici. Volim praktične automobile pa mi je ovaj segment vrlo interesantan i drago mi je da sad imamo i ovu temu.

Za početak, da ne odstupim od Honda kodeksa, moram da predstavim jedan vrlo interesantan Hondin model koji pripada ovom segmentu. Nažalost, vrlo redak kod nas, ali od skoro ga kupio komšija koji je pre toga vozio Civic kao moj, samo restilizovani model.

U pitanju je Honda FR-V. Evo par sličica za početak.


Slika Slika Slika Slika Slika

Isto kao što ima komentara za R klasu, očekujem ih i ovde. Da, ružan je.
Ali je i tako dobar da ne bi imao ni najmanji problem da ga kupim. Moram jedan dan da nahvatam komšiju, da mi pokaže auto, možda i da napravimo krug.
Vidite sa slika da ima 3+3 sedišta, što je za naše pojmove vrlo interesantno. Menjač je na centralnoj konzoli što nije ništa čudno i to bi voleo da imam na sledećem autu. Doduše, mora se priznati da je kompletna tabla prilično ružna, to bi već teže prihvatio, ali uz malo karbon folije možda bi se popravila situacija. Kao što se vidi sa poslednje slike, sva sedišta su zasebna i to pruža mogućnost za puno kombinacija u prevozu ljudi i tereta.
Od motora koristi se benzinci 1.8 140KS iz Civica, 2.0 152KS iz Accorda i na početku proizvodje (2004) je bio u ponudi 1.7 127KS, dok se od dizela koristi dobro poznati 2.2 142KS.

Meni vrlo interesantan model, ko zna možda stigne kao zamena za Civic za par godina.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: MPV prednosti i mane

Post od Xepoj87 » 25 Avg 2013, 03:50

Meni nista,sem stolarije nije ruzno :nemampojma:
Dobro,i zadnji deo mi je zanru,a ostalo skroz ocekivano.
Razmisli ti prvo da li ti treba auto sa 6 sedista i probaj,da se uveris da nisu preuska :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od nuk » 25 Avg 2013, 09:01

FRV sam pre desetak dana video uzivo i mogu reci da spolja uopste nije ruzan sta vise, pristojno deluje, cak je i enterijer onako, minimalisticki a opet pristojan. Ovaj nije imao lamperiju sto je na prvi pogled mnogo lepse delovalo od ovog sa slike ali je cela tabla plasticna, jeftino deluje.

Ovaj koncept se 3+3 i nije bas praktican, vozio sam teretnjake sire od FR-V i odrasla osoba u sredini definitivno smeta, u ovom slucaju, ocigledno je da je sediste usko kao pomocno po meni, pametnije je da su taj prostor iskoristili za nesto pametnije

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: MPV prednosti i mane

Post od Paja » 25 Avg 2013, 10:33

Meni je FRV ok. Nego gde mu je ručna? Čisto da vidim da li su u kabini do kraja iskopirali Multiplu. :mrgreen:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od nuk » 25 Avg 2013, 11:42

eno je pored upaljaca

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30089
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od trojanac » 25 Avg 2013, 12:47

Da, koncept je vrlo sličan kao u Multipli. Drugar vozi Multiplu, oduševljen je sa tim trećim sedištem. Kad se ne koristi on ga preklopi i imaju širok naslon za ruke. Jedino što su pri registraciji registrovali auto na 5 sedišta pa sad hoće da mu unesu i to 6. sedište u saobraćajnu. Znam da su sedišta malo uža, ali ako je njemu sa 2m visine i 120kg ok u Multipli, valjda bi se i ja uglavio u FR-V.
Ali svakako, treba napraviti dužu test vožnju pre bilo kakvog razmatranja.

No, nije FR-V jedini MPV koji mi se dopada.

C4 Picasso je mnogo puta spominjan u pozitivnom smislu, pa bi bilo dobro njega prokomentarisati, ko je imao iskustva sa tim autom. Meni je prelep spolja, unutra lep ali neobičan. Vozio sam ga kratko sa 1.6HDI 110KS i na stranu motor koji je generalno ok bez obzira na težinu i gabarite vozila, sećam se da mi se nije svideo kako se vozi. Kasnije sam u firmi vozio C3, C4 i C5 (poslednja generacija) i jedino mi se C5 sviđa u vožnji. Očigledno mi ne leži Citroen po tom pitanju. No svakako, mislim da je jedan od najboljih u klasi.


Slika Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ficha007
Postovi: 215
Pridružio se: 08 Avg 2013, 09:52
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD SW 2005
Lokacija: Šid

Re: MPV prednosti i mane

Post od ficha007 » 25 Avg 2013, 20:03

Izuzetni interesantna klasa automobila koja sve više dobija na značaju kao i Crossover vozila ili SUV vozila sa pogonom na prednje točkove pa i 4wd vozila tipa SX4, Nisan QQ, Kia, Ix35...

Kada budem rešio da menjam svoj karavan, mislim da će mrtva trka da se vodi između ovakvog jednog vozila i SUV-a ( polovnih naravno ).

Generalno su mi sve više interesantna ova vozila ( npr. Espace, Scenic, C4 Picasso, Multipla ). U staroj Multipli sam se vozio od Inđije do Petrovca na Mlavi i na mene je ostavila jako dobar utisak. Kada sam razmišljao o zameni za moj Stilo sa Multiplom ženi je ona bila ružna, ali je nenormalno funkcionalna. Tog puta smo se vozili nas 4 i vozač je jednostavno preklopio to sedište između nas, a u nekim modelima može umesto njega da se dokupi frižider i poveća multifunkcionalnost.

Problem sa njenim dizajnom rešen je II generaciojom koja deluje svedenije

Neka interesantna kombinacija MPV i SUV-a bila bi Fiat Freemont

http://www.vrelegume.rs/test/fiat-freemont-mjt/

EDIT: da mogu da biram, bio bi kao magarac između dva plasta sena - sa jedne strane C4, Multipla i ostali a sa druge strane - SUV menadžerija.
Poslednja izmena od ficha007 u 25 Avg 2013, 20:20, izmenjeno 2 puta ukupno.
Čvrstina vere, čistota duše, čestitost života.

"Dođu tako vremena kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati" I. Andrić

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19326
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: MPV prednosti i mane

Post od Heinz » 25 Avg 2013, 20:08

Prijatelj ima Peugeot 5008 koji je na bazi C4 Picasso i ono je autobus. Ogroman gepek kada se dodatna sedista sklope. Nisam se vozio ali je prvi utisak u kabini skroz povoljan.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: MPV prednosti i mane

Post od Paja » 25 Avg 2013, 20:16

Čitao sam u poslednje vreme dosta o Multipli i svi su jako zadovoljni. Dosta iznenađujuće obzirom da je to prvi Fiatom MPV u novijoj istoriji i imajući u vidu problematičan dizajn.

C4 Picasso kratki je meni prelep auto. Nisam ga vozio, ali me je drug vozio i meni je skroz ok.

Inače, slažem se da sve više dolazi do preklapanja MPV-a i SUV-ova sa prednjim pogonom.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45959
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: MPV prednosti i mane

Post od Geza » 25 Avg 2013, 20:32

Dobro i proizvođači malo lutaju sa idejama.

Renault RX4.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od nuk » 25 Avg 2013, 20:34

Ovo je bilo cedo saradnje sa nissan-om, neki eksperiment ili sta, nije prosao kako su ocekivali iako je bilo dosta prodatih jedinica, zato je kasnije izbacen iz ponude..

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: MPV prednosti i mane

Post od methane.master » 25 Avg 2013, 20:42

Mislim da je bar pola proizvedenih primeraka završila ovde. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MPV prednosti i mane

Post od nuk » 25 Avg 2013, 21:01

Jeste popularan kao polovnjak, multifunkcionalno vozilo, cak mu je i pogon solidno uradjen i kvarovi se lako resavaju skidanjem kardana :kezo:

Odgovori