Mercedes - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3

Re: Kvalitet Mercedesa

Post od Texonja » 04 Okt 2013, 18:57

Meni je jako interesantno sto se u temi "kvalitet Mercedesa" najvise prica o BMWu. Decenijama se znalo, ko hoce komfor i pouzdanost uzme Merc, ko hoce performanse uzme BMW. Obrni-okreni, i danas je stvar ista. Ja zaista verujem da je Merc pouzdaniji ako hoces da kupis nov auto i sabijes milion km sa sto manje problema. Ako je samo do toga, kupis Merc.

sent from my HTC Sensation
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
starac vujadin
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Garaža: Giulietta benzina, De Rosa Merak, KTM Alp Challenge

Post od starac vujadin » 04 Okt 2013, 19:02

Ne važi to više. I Mercedes i BMW su odstupili u dobroj meri od svojih core values po kojima su bili prepoznatljivi. Mercedes je spustio kvalitet (što je u stvari pametno jer ljudima nisu potrebni večni automobili kao što je w124) i proširio paletu modela i uložio u dizajn da bi se dopao i mlađoj klijenteli, a BMW je uložio u tehnologiju i udobnost, a razblažio svoj sportski duh da bi se i on dopao širem krugu kupaca. Zbog toga se i stvorio lep prostor za Audi kad su se ovo dvoje svesno povukli sa svojih položaja.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37

Post od Xepoj87 » 04 Okt 2013, 19:16

Nemoj starce sada i ti kao ljubitelj da baratas starim informacijama :D
Od 2007-e Mercedes je ozbiljno poradio na povratu kvaliteta,te je poostrio kontrolu dosta,te su od 2008-e,do sada,skoro na svim listama,medju prvima kada je pouzdanost u pitanju...
Daleko je to od kvaliteta 124-ke,ali takva kola vise i ne postoje,to niko ne pravi.
Audi i Bmw su negde na sredini,znaci prosek kvaliteta,a mislim da je Bmw na dosta lista bio losiji i od Audija.

Naravno,svi imaju svoje prednosti i mane,ali je menadzer Porsche-a drugaru(njegov drugar takodje) rekao sledece:
Nas konkurent je Bmw,i sa njima se koljemo oko klijentele.
Mercedes je totalno druga klasa(ne u smislu da je visa ili niza klasa) i oni nam u tom nekom marketinskom smislu,nisu konkurencija.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Garaža: Giulietta benzina, De Rosa Merak, KTM Alp Challenge

Post od starac vujadin » 04 Okt 2013, 19:22

Ja nisam rekao da je kvalitet loš, niti sam aludirao na to što su imali krizu kvaliteta. Što je bilo loše, oni su ispravili, ali Mercedes više nije po kvalitetu ono što je bio, ali ni oni to ni neće jer nema potrebe jer se to više ni ne traži. Kola se sve više smatraju potrošnom robom pa što bi pravio takva kola kada to niko neće posebno vrednovati. To što ovde dolaze primerci sa 300000-400000 km i treba da obrnu još toliko u Srbiji i po nekim Bantustanima zabole ove u Mercedesu. Ne može ni Mercedes da ulaže na svim poljima maksimum i opredelili su se da izmene svoj imidž, u tehnologiju (kao i svi drugi), u auto sport. Toliki je pritisak da se napreduje u tehnologiji i toliko se sve to brzo menja da jednostavno nije moguće održati vrhunski kvalitet.

Korisnikov avatar
Xepoj87

Post od Xepoj87 » 04 Okt 2013, 19:27

Slazem se u potpunosti.
Moderno doba,moderni nacini finansiranja,suludi napredak tehnologije,sve to vodi do toga da se kola dosta brze menjaju,kao i sve ostalo.
A kola su toliko kompleksna,i toliko se ide u sitna crevca,da je jednostavno nemoguce da neko crevce ne pukne :)
Ja verujem da sada jedan E 500 ima barem 5 puta vise komponenti i materijala od recimo 124 E 500...

Korisnikov avatar
iggyboy
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol

Post od iggyboy » 04 Okt 2013, 21:11

Komsija kupio kombi putnicki nov naravno i zardjao mu gepek ono bas strasno, mislim da je oko 2007 godista, pitacu ga bas a mozda ga i slikam da vidite bruku, novog ga kupio i nije ga lupao

Послато са PAP5044DUO користећи Тапаталк 4
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

ftj
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0

Post od ftj » 05 Okt 2013, 00:38

Ako je viano i iz Požarevca mislim da znam koji je.

Korisnikov avatar
iggyboy
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol

Post od iggyboy » 05 Okt 2013, 01:02

Da siva metalik

Послато са PAP5044DUO користећи Тапаталк 4
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
nikaragva
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Golf; CliffHanger, GRX8

Post od nikaragva » 30 Dec 2013, 22:22

Da im nije Opel radio pripremu za farbanje :D

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Lancia Delta 1.6 16V

Post od Kuzmanovic » 03 Jan 2014, 17:37

Auto bild, test nove C klase. Obratiti paznju na kraj srednjeg reda i pocetak desnog.

Slika

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH IDOL using Tapatalk
Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87

Post od Xepoj87 » 12 Jan 2014, 06:10

Ne znam gde da stavim,pa cu ga ovde munem,Mercedes na CES sajmu:

Moguci C kupe ili CL mozda?
Slika

I ostale neke slicice:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
NidzaV8
Banned
Pridružio se: 17 Okt 2013, 09:50

Post od NidzaV8 » 26 Jan 2014, 17:46

Evo , ovde čovek objašnjava o čemu se radi . Što se tiče naziva CL to više neće biti u upotrebi .
http://www.youtube.com/watch?v=Di3NU44ETY8

Korisnikov avatar
aleksa
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Post od aleksa » 04 Feb 2014, 20:31

Ne znam gde da postavim pitanje, pa reko aj ovde, ipak to ima samo u Mecki. :D

Jel se neko nekad vozio na ona zadnja dva "okrenuta" sedista sto se nalaze u gepeku kod karavana E klase.

Jel ta sedista nekad mogu da posluze za nesto, ili je to cista glupost!? :zbunjen:

EDIT:

Slika

ljubitelj
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16

Post od ljubitelj » 04 Feb 2014, 23:06

Nisam se vozio ali jesam sedeo posto sam ih postavio, pa radi probe seo da cisto vidim kako izgleda.
Nije Mecka, vec Volvo 240. Inace je to u volvoima od 1967. godine bilo na listi opcija opreme i zadrzano je u svim vecim karavanima kasnijih modela.
Kod Volvoa je namenjeno za dvoje dece uzrasta do 12 godina i podrazumeva se zadovoljava sve sigurnosne standarde. U 2 poteza se sklapa u pod kada se ne koriste, sve zajedno sa pojasevima.
Ono sto se meni nije svidelo je ulazak kroz peta vrata gepeka gde se vise puzi nego sto se lepo moze uci.
Moje misljenje je da moze da posluzi svrsi ali samo za kratke do par stotina km deonice. Za duze putovanje mislim da nije adekvatno.
U sadasnjem modelu 940 je predvidjen gotovo isti polozaj sedenja, ali nemam ta sedista i nisam probao da li je nesto bitnije poboljsano u odnosu na resenje iz 240. Pricam sve o Volvo karavanima, da ne bude zabune.

Korisnikov avatar
aleksa
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Post od aleksa » 04 Feb 2014, 23:16

Aha, onda je verovatno i kod Merca samo za decu, jer je gotovo ne moguce da tu udje i sedne odrastao covek...

Ne znam sto to Mercedes forsira i u 2014 godini... :zbunjen:

Odgovori