BMW - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Kvalitet Bmw automobila

Post od Day Walker » 05 Okt 2013, 00:09

Vidim, improvizuju panter :P

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od nuk » 05 Okt 2013, 00:10

s'obzirom da su diskovi poispadali, rekao bih da su kocnice otkazale na dizalici a realno, bmw je poznat po tome koliko sam cuo :kezo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od dragvorl » 05 Okt 2013, 00:10

MAD MAX je napisao: Ove godine i obični ljudi mogu lako da primete, da sirova snaga u F1 ne igra neku posebnu ulogu. Glavni adut je prilagdljivost motora po stazama i njegovo elastično ponašanje i kultivisanost razvoja snage, posebno od kada je ukinuta kontrola proklizavanja. Ove discipline je Renault godinama ravijao i neprevaziđen je u tome. Zato Red Bul i koristi njihove motore, a u pomoćnom timu imaju Feraijeve motore, koje izbaciju od sledeće sezone. BMW je za F1 pravio neartikulisane motore, koji se nisu mogli ukrotiti. Čak i jedan Wilijams, u to vreme vrh u F1, je pao na kolena sa tim motorima. Uzgred, bili su jako nepouzdani. Setite se samo spektakularnih havarija tih motora.
Pored toga, konstrucijski, motor F1 nema veze sa klasičnim četvorotaktnim motorom, ni po sistemu podmazivanja, ni po ležajevima radilice, klipnjačama i sl delovima.
Sad kreće nova era, praktično od nule.
Pa sad, Williams je tad vec bio u laganom padu, na zalost, i nisu uspeli da iskoriste snagu BMW motora. Inace RB je i te kako hteo Mercedesove motore pre par godina, ali je McLaren lako tu ulozio veto. Onda su uradili sa Renaultom sta su uradili, vrlo dobar tim inzenjera stoji iza RB, mozda Renaultov motor i nije najbolji, ali Newey pegla svasta.

A sad on topic. Ono sto sam od servisera cuo iz prve ruke, a najcesce su na radu noviji automobili nemacke trojke, je da se vlasnici Mercedesa najteze odvajaju od novca za odrzavanje. Sledi Audi pa BMW. Naravno, postoje izuzeci, ali to je generalno pravilo sto mi je covek preneo, njegovo zapazanje na osnovu proslih 10ak godina.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8564
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Одг: Kvalitet Bmw automobila

Post od Milos » 05 Okt 2013, 00:10

Day Walker je napisao:Vidim, improvizuju panter :P

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
Kriza je u svetu,snalaze se ljudi.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Kvalitet Bmw automobila

Post od Floyd » 05 Okt 2013, 00:32

Texonja je napisao:@Floyd
Da gledam podatke ko je koga odrao gde, kupio bih Renault jer su u Formuli 1 sa svojim motorima dominantni ili u vrhu vec decenijama. U najelitnijem automobilskom takmicenju su najbolji toliko dugo. Mercedes se trudi, BMW bio i otisao podvijenog repa, VW koncern nije ni smeo da proba, Toyota usla i prosla gore nego BMW, a Renault dominira. Pominjem Formulu 1, jer je to nesto sto pratim, postujem, lozim se, kakogod...
Nebitno, da ne ulazim ko je bolji od koga, svako valjda zna zasto vozi neki odredjeni model i marku.

sent from my HTC Sensation
Ma samo unosim zajebanciju u pomalo besmislenu raspravu :)

Ja se vec bojim ADrei-evog fanatizma kad resi da predje na visu klasu tj. BMW...a precice kad tad :)

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od Laki021 » 05 Okt 2013, 00:50

ADrei je napisao:
Laki021 je napisao:
dragvorl je napisao:Sta kukate toliko, teme su slobodne za otvaranje, pa ko zeli neka i otvori. Naravno, takve teme se cesto zavrse daleko od naslova i bez ikakvog smisla i budu zakljucane zbog vruceg temperamenta pojedinih obozavatelja, ali sto da ne probati jos jednom.
Pa dobro, onda cu na predlog moderatora otvoriti temu o diskutabilnom kvalitetu Audi automobila...
@Tex.... odavde je ideja za naslov teme ;)
pa da, moras da nas shvatis... neko vozi premium... a mi polupremium skode :glavomuzid:
A ti sto je sigurno sigurno, odma zagrizo ko saran :) Kao sto vidis teme o Audi-u nema nigde :) Da se ne primas toliko ne bi vas bilo zanimljivo ni cackati, no onda bi bilo dosadno na forumu. Ovako sam danas bas uneo malo dinamike :)

ADrei je napisao:polupremium kako rece @Lako021...
Eto, sad ce jos ispasti da sam to za polupremium ja sam izmislio...

Ji 4Tze je napisao:BMW vozači uglavnom sami kupe svoja vozila, i to nešto govori :)
Vrlo interesantno i dobro zapazanje! To je ono sto govorim, tek kad glasate svojim novcem price imaju neku tezinu...

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet BMW-a

Post od Incognito » 05 Okt 2013, 02:32

Evo malog doprinosa temi (tacnije materijala za istu) kako bi ona bila sto vise konstruktivna, a sto manje subjektivna. :)
Pripremite kokice i uzivajte :D

http://vesti.mojauto.rs/Noviteti/274719 ... iz-prodaje
http://www.motorblog.rs/automobili/bmw- ... da-vozila/
http://www.rama-prozor.info/index.php/b ... rije-5-i-6
http://www.znamo.ba/bmw-povukao-220-000 ... h-jastuka/

Ovo su vesti koje se dobijaju prostom pretragom. Pretragom na internacionalnom nivou dolazi se do porazavajucih cinjenica kada je rec o brendu iz Bajerna.

Evo teksta o opozivu 176.000 primeraka zbog slabih kocnica : http://editorial.autos.msn.com/blogs/po ... ng-failure

Cini mi se takodje da sam negde procitao da je jedan broj primeraka povucen zbog losih instalacija (cesto je dolazilo do pozara) , ali ne mogu da se setim tacno o kojoj seriji je rec.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od Xepoj87 » 05 Okt 2013, 04:37

Milos je napisao:Ja samo cekam ko ce da se zajebe i da otvori temu kvalitet Renault automobila :D bice lincovan u momentu :kezo:
Bila na drugom forumu,Renault i Vw... Dokrajcila je forum :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kvalitet BMW-a

Post od nikaragva » 05 Okt 2013, 08:02

Bio je big bang i reset all :kezo:

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Kvalitet Bmw automobila

Post od fq400 » 05 Okt 2013, 10:02

Texonja je napisao:Da gledam podatke ko je koga odrao gde, kupio bih Renault jer su u Formuli 1 sa svojim motorima dominantni ili u vrhu vec decenijama. U najelitnijem automobilskom takmicenju su najbolji toliko dugo.
Texonja, da ne znam bolje, pomislio bih da je rec o citatu jednog specificnog clana sa starog foruma :rofl:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kvalitet BMW-a

Post od Scuderia » 05 Okt 2013, 11:22

Adrei zapalio masu :rofl: :rofl: :kezo:

Wolfy
Postovi: 1145
Pridružio se: 30 Dec 2012, 15:15
Garaža: BMW 535d
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet BMW-a

Post od Wolfy » 05 Okt 2013, 12:15

Nisam znao da je BMW toliko problematican...Dobro je da su mi "Audisti" otvorili oci :P

Salim se,naravno,primer s gumom mi je u najmanju ruku smesan,da je primer s pucanjem gume relevantan,pa ne znam sta bih ja onda trebao da kazem :kezo:
A,sad,sto je neko spomenu da je polovan BMW (ja cu jos dodati,pogotovo ako je 3.0 +) PAKLEN za odrzavanje,pogotovo biturbo(kao moj),gde moze lako da ti crkne turbine,ili neka sitnica vezana za nju,koja ce ti izbiti bar 150e.Zapravo,stagod da mu "crkne" nece biti ispod 100e.
Ali,to je cena kad hoces da vozis PREMIUM,a ne POLUPREMIUM :rofl: :rofl:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Kvalitet BMW-a

Post od Floyd » 05 Okt 2013, 12:28

Scuderia je napisao:Adrei zapalio masu :rofl: :rofl: :kezo:
ADrei se prvi zapalio na Lakijevu sitnu provokaciju u drugoj temi :rofl: :kezo:

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kvalitet BMW-a

Post od methane.master » 05 Okt 2013, 12:30

A ti ozbiljno razmisli o mojoj ponudi od pre par strana. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kvalitet BMW-a

Post od Scuderia » 05 Okt 2013, 14:55

^^Nisam ispratio, ali ne sumnjam i on je fanboy :kezo:

Odgovori