U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Velja » 14 Feb 2014, 21:08

paja je napisao: Hmmmmm da pogađam, mora da je bio Punto. :D
viewtopic.php?f=7&t=2653&start=15#p259036

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od NexT » 14 Feb 2014, 21:16

Octavia a4 ph2, AutoCacak (u Cacku), dec '03
Opran tek onako, da se vidi da je auto. Ostalo fabricke zastite, nisu ga ni prebrisali, goriva cirke 2 litre, platnene patosnice.

A onda su ga 2 dana kasnije ukrali :kezo:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Misha » 14 Feb 2014, 21:29

Meni je Coroba isporucena sa 3km i 2l goriva,patosnice nisam dobio a cd/mp3 sam morao odneti da mi montiraju pre isporuke. SX4 sam kupio posle 2-3 nedelje pregovora,bio je na debeloj rezervi sa 2km na satu a dobio sam platnene patosnice,gratis metalik boju,park senzore u boji,besplatnom ugradnjom naslona za ruke i placanju po srednjem kursu. :)
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Paja » 14 Feb 2014, 21:55

Nextov post me podsetio na preuzimanje Forestera kod Ćurčića 2004. Ladno su ga predali novom vlasniku sa svim folijama polepljenim o haubi, krovu..... Odvezao sam ga kući i ispred zgrade odlepljivao folije.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od dunx81 » 14 Feb 2014, 22:42

Dobro ga nije ostavio u najlonu,kao daljinac :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Paja » 14 Feb 2014, 23:10

Skoro pa jeste. To je najčobanskija auto kuća u koju sam ušao. Nije bilo ni P od poslovnosti. Sve je bilo na burazerskom principu.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od cozmo » 15 Feb 2014, 09:10

trojanac je napisao:Baš su se usrećili.
Cruze je bio avion u odnosu na Astru Classic (prodali su ga zbog finansijskih problema nazalost). Imali su sluzbenu Oktaviju A5 i Cruze je bio bolji u svakom pogledu (osim motora, Oktavija 1.9TDI pa je razumljivo bolje isla od 1.6 benzinca).
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11045
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Bax » 15 Feb 2014, 09:16

Kad smo planirali, da uzmemo drugu Astru G, isto je zelja bila da se uzme 1,6 16v.
Medjutim samo je 1 komad ostao u Srbiji na lageru, posto je to bila faza kad se prodaja obustavljala.
Bilo je dizela i 1,4 benzinaca, ali tih 1,6 nije bilo vise...
Bio je u Opel salonu u Ustanickoj.

Banuo sam, da vidim auto pre kupovine, kad ono skinuta hauba, branik i retrovizori.
Sve na lakiranju...

Pogledao sam motorni prostor, kad i on nije bio matiran, kako to na Astri G bude.

Ladno su lakirali pola auta, i prodavali ga kao novog.

Okrenuo se i otisao u Zrenjanin da uzmem dizela.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19190
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Heinz » 19 Feb 2014, 14:47

paja je napisao:Skoro pa jeste. To je najčobanskija auto kuća u koju sam ušao. Nije bilo ni P od poslovnosti. Sve je bilo na burazerskom principu.
Zato se sad tamo prodaju čarape :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Paja » 19 Feb 2014, 14:51

Prošao skoro i video. Odprilike je to i nivo.

Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 492
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Гага » 23 Feb 2014, 21:24

Ћурчић или као се званично зову "Ћурчић Експорт-Импорт" , је својим неозбиљним и не одговорним приступом послу, поготово "млађаног" Ћурчића, пре годину ипо дана изгубио лиценцу као овлашћени продавац и сервисер возила Субару.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Paja » 24 Feb 2014, 01:55

Realno nije trebalo ni da je ima, al je pre pojave Kiprana koji su zvanični uvoznk Subarua u Srbiji muljao uvozeći ih iz Slovenije pa su mu valjda dali jer je otvorio tržište.

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Incognito » 24 Feb 2014, 15:08

Kada sam ja kupovao auto (Audi A6 C6 Restyling), preuzeo sam ga u onom stanju u kojem sam ga prvi put video (sa celofanima na sedistima, 3 litre goriva, enterijerom bez ijedne male ogrebotine, radio sistem, klima, navigacija i sve ostalo je radilo besprekorno) i trazio sam da ga takvog dobijem i po preuzimanju uz sugestiju da ako bilo sta bude promenjeno od zatecenog stanja, odbijam kupovinu. Zato sam i trazio da na probnoj voznji uz mene bude sluzbenik koji ce moci da garantuje sve ono sto smo se dogovorili. Za desetak dana sam preuzeo auto onako kako smo se dogovorili. Zaista nisam imao nikakvih problema sa dilerom. :)

Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 492
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Гага » 02 Mar 2014, 02:24

paja je napisao:Realno nije trebalo ni da je ima, al je pre pojave Kiprana koji su zvanični uvoznk Subarua u Srbiji muljao uvozeći ih iz Slovenije pa su mu valjda dali jer je otvorio tržište.
"Ћурчић Експорт-Импорт" је био званични заступник Субаруа за Србију од октобра 1996. до пред крај 2003. године, а две године после, 2004. и 2005. се провлачио као заступник.

Наиме, некадашња аустријска фирма "Субару Аустрија" је била овлашћена (наравно од самог Субаруа тј. ФХИ) за продају и сервисирање Субаруа за југоисточну Европу. У марту 1996. године аустријанци су објавили званични конкурс за заступање Субаруа за тадашњу СРЈугославију и на том конкурсу је победио "Ћурчић" и добили су овлашћење, потписан је уговор итд. Радили су све до пред крај 2003. године као званични заступник, јер је тад, на жалост "Субару Аустрија" банкротирала, односно власник је направио намерни банкрот и са повећим износом новца ухватио пут под ноге у Јужну Америку !

Две године је "Ћурчић" након тога возила и делове набављао, нешто из Словеније (они раде преко Италије јер Субару Италија држи Словенију), а већи део из Турске (возила су била јефтинија).

У новембру 2005. године званично поново на наше тржиште долази Субару, а под окриљем кипрана тј. Никос Катамис. Наравно све ово је одобрио Субару тј. Фуџи Тешка Индустрија, а од стране Субаруа су и одабрани кипрани као најстарији извозник Субару возила у целом свету, тј. први су у свету почели да извозе, односно да увозе у неку земљу, Субару возила још далеке 1966. године.

"Ћурчић" јесте на неки начин утро пут Субаруа у Србији, али га је и својим (не)пословањеми, на жалост доста и затворио (најблаже речено).

Нешто што се ради треба и да се зна, поштује, цени, воли и да се ради поштено и коректно. Е ту је проблем код овог предузећа што већина тих ствари/услова није била испуњена !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Paja » 02 Mar 2014, 10:18

Za deo sa Austrijancima nisam znao.
Sve ostalo potpisujem. Jedan jako specifičan auto brend koji u startu nema preveliko tržište su predstavljali loše da gore nije moglo. Na žalost.

Odgovori