Chevrolet - iskustva i mišljenja

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od trojanac » 15 Feb 2014, 11:56

cozmo je napisao: Cruze je bio avion u odnosu na Astru Classic (prodali su ga zbog finansijskih problema nazalost). Imali su sluzbenu Oktaviju A5 i Cruze je bio bolji u svakom pogledu (osim motora, Oktavija 1.9TDI pa je razumljivo bolje isla od 1.6 benzinca).
Koja Astra Classic, H?

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od dag81 » 15 Feb 2014, 14:09

Golf 4 je avion u svakom pogledu u odnosu na Cruze a ne Octavia A5. Jedino sta mi se svidja kod Cruze je spoljna linija a ostalo, plastika, sedista, volan, motor je tuga.
Nije njima sve bas potaman u glavi kad su prstali umesto Astre da uzmu Cruze.

Послато са GT-I9195 користећи Тапаток 2

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od methane.master » 15 Feb 2014, 14:47

Slažem se. Verzija sa 4 vrata lepo izgleda i to je to. Ostalo je prilično bezveze.


Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: U kakvom ste stanju preuzeli nov auto????

Post od Bax » 15 Feb 2014, 14:49

Shevi je cao zdravo, povlace se iz Evrope, a i valjali su kolko tolko, samo u manjim klasama...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od trojanac » 15 Feb 2014, 15:17

Ni u manjim klasama nije ništa bolje. Jedino što nemam nikakav info za Spark, ali Kalos i Aveo su prilično loši.
Najbolja drugarica ima Kalos, auto troši kao dva normalna, a ne ide ništa posebno.
Šefov Aveo je bio mesec dana u Trio Motorsu dok ga nisu sredili da može sa mirom da ga stavi u oglase.

Ne kažem, ima i primeraka koji su se koliko toliko dobro pokazali, ali iskustva servisera govora da je od korejskih proizvođača Chevrolet ubedljivo na poslednjem mestu po kvalitetu, a na prvom po broju problema.

Cruze sam vozio skoro, oko 70k na satu, ne sećam se tačno. Benzinac 1.6, solidno ide, a potrošnja je po bc-u bila razumna. No to treba uzeti sa dozom rezerve jer ne znam kad je resetovana i kako je i gde vožen. Inače je ovaj konkretno dobijen kao zamenski auto dok se Fluence ne opravi. No međutim, iako znam da je to C segment i da se ne može očekivati ništa posebno, zvučna izolacija loša ili se motor previše dere, ne znam šta je. Uglavnom, moja Honda koja je isti segment i starija je 10 godina je tiša u kabini. Naslon za ruke (fabrički) škripi, a čulo se još ponešto. Ono što sam i ranije zamerao Cruze-u je trap koji jednostavno ne zna da upije neravninu, a da se to ne čuje. Malo brže preko ležećeg i čini ti se kao da ti je otpao točak. Malo karikiram, ali generalno, to mi baš smeta. Enterijer je inače izgledao solidno, bolje nego što sam očekivao, mada je i ovo neki skuplji paket opreme.
Posetite www.garaza.rs !

Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od Dzoni_m » 15 Feb 2014, 15:47

To je boljka (sa trapom) po kojoj su Korejanci bili poznati. KIA/Hyndai su to resili sa/od I30/Cee'd. Ja kada pogledam moj Carens na dizalici pomislim da vozim neki sporski auto. Nezavisni multilink pozadi, napred 100 stabilizatora, sve predimenzionisano, amortizer jedan 100 eur rekao bi covek jebote "al' su ga napravili", pogotovu kada pogledam na dizalici pored Golfa IV koji ima torziju pozadi.....Ali kad predjes preko neravnine...... :kuku:

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od Delija » 15 Feb 2014, 18:15

Mene je stara Elantra (taxi) prijatno iznenadila oko toga - prilicno dobro upija rupe.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od trojanac » 15 Feb 2014, 18:24

To je ipak Hyundai, najveći korejski proizvođač automobila. Mi ovde pričamo o Daewoo, pardon, Chevroletu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od swemir » 16 Feb 2014, 01:35

Trojanac sta je bilo sa fluensom tim sto kazes da li znas i kakav je u poredjenju sq cruzom

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od Gaginh0 » 16 Feb 2014, 02:00

:plusone: za konstataciju sa Kalos trosi "ko pravi auto"...

Na maminom Kalosu se zadnji amortizeri cuju vec par godina, a auto je presao ~33k
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od trojanac » 16 Feb 2014, 08:52

Swemir, Fluence je bio udaren pa je poslat na popravku. Imaću priliku i njega da vozim, za sada nisam. Čovek koji vozi Fluence i Cruze kao zamenski, kaže da je Reno bolji, mada su i različiti motori i Fluence je potpuno nov, tako da i to ima uticaja. Svakako, kad provozam napisaću utiske.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Chevrolet - iskustva i mišljenja

Post od swemir » 16 Feb 2014, 10:41

E Hvala trojke :)

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Odgovori