Kineski automobili

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: Kineski automobili

Post od ivica122 » 09 Nov 2014, 20:26

Ja ovo ne bi ni za 6000 uzeo, a ako bude cena 7-8000 kod nas, mislim da je Sandero mnogo bolja solucija. O ovome bih razmisljao mozda za 5000 ili manje uz garanciju na svaku dlaku na njemu i jeftine redovne servise, nikako drugacije.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kineski automobili

Post od Delija » 09 Nov 2014, 21:17

Bax je napisao:Daju 5 godina garancije, ostaje pitanje sta sa njim posle.
Jos malo da nauce zanat, mada, meni ovaj auto izgleda vrlo ozbiljno(kad je kompelet kopija Yarisa), jos ako stvarno imaju Mitsubishihev agregat, ali cena je jaka... Za 6.000 evra bi bila cena, kad bi krenula prodaja...
Pod uslovom da nije tragican kvalitet, mada voleo bih da ga testiram :).
Ti si neozbiljan - daj bratu da testira :kezo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kineski automobili

Post od Rakhil » 09 Nov 2014, 21:18

Paja je napisao:Jbg bahat sam samo da imam brži ford od Rakhila. :kezo:
Jebalo majku sto je to tesko postici :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kineski automobili

Post od Paja » 09 Nov 2014, 21:23

Poenta je postići za što manje para. Koji će mi Ford osim da tebe nerviram? :mrgreen:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kineski automobili

Post od Rakhil » 09 Nov 2014, 21:29

Koji ce bilo kome Ford? :zbunjen:

Korisnikov avatar
dejanvp
Postovi: 305
Pridružio se: 07 Apr 2014, 17:25
Garaža: Mercedes C200 Kompressor Sportcoupe, Fiat Brava 1,6 16v
Lokacija: Velika Plana

Re: Kineski automobili

Post od dejanvp » 10 Nov 2014, 21:33

U bre momci mnogo zatrpavate temu nepotrebnim stvarima.

Izgleda solidno i nekako zategnuto ali sve mi se cini da ce biti prica kao sa Cheryjem, u pocetku malo buke a sad ih nema nigde, Tengo izgleda solidno ali se posle culo dosta losih utisaka, za smesne pare se moze uzeti mlad polovnjak, sto je i ocekivano.
Imaju u ponudi i neki SUV koji takodje lepo izgleda.
Svakako za ove pare Sandero bolja kupovina.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kineski automobili

Post od dunx81 » 10 Nov 2014, 21:43

Izgleda zategnito kad je nov. Pitanje je kako će izgledati posle recimo 5-6 god/100k km. Nekako imam utisak da će biti ofucan,izlizanog enterijera sa poluispravnom opremom....da ne pričam o servisu i dostupnosti delova. Treba neko mnooogo ozbiljno da stane iza svega toga da bi priča zaživela na duže staze.

Korisnikov avatar
dejanvp
Postovi: 305
Pridružio se: 07 Apr 2014, 17:25
Garaža: Mercedes C200 Kompressor Sportcoupe, Fiat Brava 1,6 16v
Lokacija: Velika Plana

Re: Kineski automobili

Post od dejanvp » 11 Nov 2014, 16:53

Bice im upravo takvo stanje za jedno 100k km.
Sad videh Land Wind iskopirao Evoque, pa jbt dal' su bre normalni sta rade, dal' je ovo realno da pored toliko mozgova ne mogu da smisle dizajn nego kopiraju. Kad razmislim mozda je to recept za prodaju, ko recimo nema para za Evoque kupi tamo neko sr*nje Land Wind i zamislja da vozi Range. :dobarvic:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Kineski automobili

Post od Stjepa » 11 Nov 2014, 17:38

dejanvp je napisao:biti prica kao sa Cheryjem, u pocetku malo buke a sad ih nema nigde
dunx81 je napisao:da ne pričam o servisu i dostupnosti delova
Ovo je glavna stvar o kojoj treba razmišljati prilikom kupovine ovakvih brendova.
Salon i servis Chery-ja se nalazio u širem komšiluku. Godinama je to sad Mazdin salon i servis. Više putam sa prolazeći pored salona razmišljao šta da rade vlasnici Cheriya (ovi u Srbiji) kad iz zatreba neki specifičan deo za zamenu, deo karoserije... Pošto se Chery povukao sa tržišta.
Da jure predstavnika po regionu, Evopi (ako je Chery negde došao i ostao)? Da jure distributere po Aziji? Stupaju u kontakt sa fabrikom? Da parkiraju na prvom slobodnom parking mestu, odjave registraciju i razmišljaju o novoj kupovini?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kineski automobili

Post od Saša » 11 Nov 2014, 19:04

Neki dan videh tamo negde na Smederevskom putu da se izgleda gradi/otvara salon i predstavništvo firme Great Wall... Zna li neko nešto o tome, stvarno će i oni da pokušaju nešto na ovom jadnom tržištu?

TT

Korisnikov avatar
iggyboy
Postovi: 1134
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol
Lokacija: pozarevac

Re: Kineski automobili

Post od iggyboy » 11 Nov 2014, 19:56

mislim da da, citao sam nesto o tome,bice na sajmu sledece godine premijera
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
iggyboy
Postovi: 1134
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol
Lokacija: pozarevac

Re: Kineski automobili

Post od iggyboy » 17 Nov 2014, 16:06

malo poranili

Beograd, 17. novembar 2014. godine – Najveći nezavisni kineski proizvođač automobila, Great Wall Motors (GWM), stigao je na tržište Srbije uvođenjem dva modela koja već godinama suvereno vladaju tržištima sveta - Great Wall Hover H6 – SUV i Steed 5 – pickup.

Ekskluzivni distibuter vozila Great Wall automobila za tržište Srbije je GWS Auto Group, sa novootvorenim prodajno-servisnim salonom u Beogradu.

„Otvaranjem servisno-prodajnog centra i lansiranjem Great Wall brenda ušli smo na velika vrata na srpsko tržište, za koje smo sigurni da će dobro prihvatiti naša vozila. Pored atraktivnog SUV modela, u ponudi imamo i Steed 5, pickup model visokih performansi i modernog dizajna koji je namenjen komercijalnoj upotrebi. GWM automobili zadovoljavaju najviše standarde kvaliteta, dok su istovremeno cenovno prilagođeni mogućnostima domaćeg tržišta“, rekao je Radovan Berić, direktor GWS Auto Group.

Hover H6 je SUV poslednje generacije, koji je više od decenije najprodavanije vozilo u ovoj kategoriji u Kini. Ovaj automobil na srpsko tržište dolazi u dve varijante - 2.0 turbo dizel sa 143 ks i 1.5 turbo benzinskim motorom sa 143 ks. Steed 5 je pickup i raspolaže sa dizel motorom od dva litra i pogonom na četiri točka (4x4). Već godinama je na prvom mestu po prodaji u Kini, Italiji, Australiji i Južnoj Africi.
GWM je jedini proizvođač automobila iz Kine koji ima postrojenje za proizvodnju vozila u Evropskoj uniji, tačnije u Bugarskoj. Na taj način kupcima ovih vozila osigurana je brza dostupnost rezervnih delova i tehničke podrške.

GWM je najveći nezavisni proizvođač automobila u Kini sa godišnjom proizvodnjom od oko 1.500.000 automobila što ga čini ujedno i najvećim kineskim izvoznikom automobila. GWM automobili u potpunosti ispunjavaju sve standarde kvaliteta, uključujući najstrožija pravila Evropske unije o bezbednosti.

PR saopštenje - GWS Auto Group
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kineski automobili

Post od Geza » 13 Apr 2016, 20:27

Zotye SR8

Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Kineski automobili

Post od aviator » 13 Apr 2016, 20:30

Klizeći s obe noge!!!

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kineski automobili

Post od Day Walker » 13 Apr 2016, 20:30

:rofl:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori