AUDI - Vorsprung durch Technik

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Kuzmanovic » 13 Mar 2015, 23:56

Kad je vec G Force otvorio tu temu, mene zanima jedna stvar.

Pitanje cu formulisati za Rakija jer se on javio, ali vazi i za ostale vozace Audija koji tokom godina kupuju samo Audi. Kako ti nije dosadio Audi tj. kako to da te nije zainteresovao nijedan drugi brend posle toliko Audija koje si imao? Koliko god voleo neki brend, voleo bih da probam jos nesto novo, pogotovo u danasnje vreme kada su svi proizvodjaci relativno tu negde sto se tice kvaliteta, pouzdanosti, zastupljenosti i drugih stvari.

Ko bude odgovarao, zamolio bih ga da se ne izjasnjava recenicama tipa "bmw gowno, audi mamojebac". Znaci zanima me konkretno misljenje od strane vlasnika Audija bez ulazenja u rasprave i diskusije ciji je veci.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8564
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Milos » 13 Mar 2015, 23:59

BMW gowno,OOOO uber alles.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Kuzmanovic » 14 Mar 2015, 00:02

Spamer :mrgreen:

milosg
Postovi: 1482
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od milosg » 14 Mar 2015, 00:17

Imam utisak, ali se unapred ograđujem i kažem da je samo utisak,
da ljudi koji vatreno vole i brane neki brend (to može biti i žanr muzike ili nešto treće),
često u životu preplivaju na drugu stranu i nastave isto to, samo sa nekim drugim brendom.

Hoću reći, nije tu toliko fora u OOOO, BMW-u, Apple-u ili nečem četvrtom,
više je stvar da su ti ljudi karakterno takvi da će svoj izbor braniti do poslednjeg atoma snage,
a splet okolnosti ili ljudi iz okoline su bili inicijalna kapisla da se ta stvar zavoli.

Moj primer loženja na brend:
ja sam tipičan primer "Apple konza, sve ostalo njesra, posebno Android" lika. Da nekim slučajem pre sto godina nisam listao časopise u kojima sam balavio na lepotu Mac OS interfejsa, ili da u trenutku izlaska Androida nisam već imao nekog dodira sa prvim verzijama iOS-a, možda bih bio Android fanboj.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Rakhil » 14 Mar 2015, 00:28

Ja imam utisak da je tvoj utisak sasvim tacan

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Mr.Rotor » 14 Mar 2015, 06:18

Ja vozim i Jeppa, kupio sam i novu Alfa Giuliettu (prodao posle 2 godine) i smešno je porediti sa Audijem.

Korisnikov avatar
Raki_Audi
Postovi: 1280
Pridružio se: 13 Mar 2014, 20:24

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Raki_Audi » 14 Mar 2015, 06:53

U blizoj porodici imamo i BMW 530d i Mercedes E280 cdi koje povremeno vozim ... I nemam ja nista protiv tih auta ali meni jednostavno ne odgovaraju i ne osecam se lepo u njima
Kad udjem u Audi ja kao da sam usao u svoju kucu i osecam se lepo i prijatno
Audijev stil voznje i dinamike mi odgovara, padam na njihov dizajn samo tako
Mogu ja da kupim i druge marke, ali nacinio bi veliku gresku, sto brze ih prodao i brze bolje se vratio Audiju ... To mora da je ljubav :zbunjen:

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8564
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Milos » 14 Mar 2015, 10:22

Slika
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Ralee » 14 Mar 2015, 11:49

Slika

Slika

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od gavran » 14 Mar 2015, 21:00

Ji 4Tze je napisao:Znači uticaj roditelja (ili druge muške figure u bližem okruženju).
Hvala na odgovoru.
Ajmo dalje? :)
Pa evo ja mogu da ti kazem sta je mene navelo da ga kupim i sta mene privlaci kod Audija.

Recimo ja spadam u onu grupu kupaca koja ne pravi kompromise po pitanju enterijera, ne samo sa aspekta izgleda nego pre svega kvaliteta materijala i zavrsne obrade. Znaci meni je vazan i stof od kog su napravljena sedista, zagledam svaki sav, obozavam bogatu tablu sa milion dugmica koja nocu sljasti itd.

Takodje sto se tice voznih osobina ja sam od onih koji vole da auto vozi njih a ne oni auto. Obozavam udobnost, konfor, zvucnu izolaciju Audija, nacin na koje je podeseno vesanje, dovoljno udobno da meko upija neravnine a dovoljno tvrdo da lepo lezi u krivini a opet da se sasvim blago naginje tek toliko da ne moras da se boris da ostanes u sedistu. Takodje ja volim sto manje direktan volan i sto meksi, ali da ipak mozes da osetis pod njim ono sto trebas ali u okviru komforne voznje. U sustini mislim da sam prvom recenicom ovog pasusa rekao celu sustinu.

E sada, recimo kada sam ja kupovao moj auto konkurencija je za istu cenu nudila staru A klasu kod koje me takav oblik karoserije nije privlacio, a BMW mi je zbog uzduzno postavljenog motora, menjaca, kardana bio skucen. A i njegovo naginjanje sportskoj dinamici voznje nije po mom ukusu.

Takodje vec sada sa novim modelima prica je nesto drugacija i to samo zbog za moj ukuc ocajnog enterijera novog A3 koga samo zbog toga sad vec ne bih uzeo na prvu. Ali opet kod BMW-a je ista prica po pitanju unutrasnjeg prostora e jedino nova A klasa mi se recimo svidja ali opet spolja. Kod nje mi se ne svidjaju ona sportska prednja sedista, onaj tablet zalepljen za instrument tablu, zuto osvetljenje table. Tako da bi na kraju verovatno uzeo opet A3 zbog kvaliteta, zavrsne obrade, boje osvetljenja enterijera a sa tim vizuelnim bi se pomirio i navikao se. Takodje spolja mi je lep, unutra najprostraniji i najprakticniji u klasi...

To je iz ugla mene kao kupca za moj budzet, a hipoteticki sada kao brend, pogotovo u visim klasama meni su svi iz te premijum trojke atraktivni i privlacni. Audi bi kupio jer mi je po stvarima koje sam opisao najpodesniji i najpogodjeniji. I zato sto vec imam jedno kakvo takvo iskustvo sa tom markom koje je i vise nego izuzetno pozitivno i ostao bi im veran. A mozda bi sto Kuzmanovic rece i promenio ako su mi i drugi podjednako privlacni a Audija se zasitim, ali to je sve hipoteticki, mislim ko zna sta bi bilo kad bi bilo da ja jednog dana imam te mogucnosti.

Medjutim nikada sebe nisam dozivljavao napaljenog na Audi, i ja bi vise voleo da cujem sta je to kod drugih zbog cega im je Audi toliko antipatican i odbojan. Odnosno sta je to sto mu toliko zameraju a da to nije sto ga, bar na Balkanu, voze njima antipaticni i odbojni profili ljudi. Nego autu kao autu. Mislim voze ga i drzavnici i vlade....
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od maniaxxx » 14 Mar 2015, 23:06

Nije auto kriv, vlasnici su problem, isto je i kod honde ( hondaši ), BMW i VW da i ne pominjem, u SLO imamo zadnje vreme i KIA fanove :rofl: :rofl: :rofl: ,...meni takvi, sa stavom moj auto ( bilo koje marke ) je BOG, to se ne kvari, najbolji je, ima i LED svetla :mrgreen: ...zgade celu marku.

Audi mi ima stvarno lep interijer ( zadnje vreme sve manje) , neki modeli su mi i lepi spolja, neki malo manje, ali ipak je to precenjeni VW, koji je isto precenjen...nije mi ni BMW ništa posebno i za mene nije ništa više od audija..mečka je opet možda za mišju dlaku iznad ( opet, to je samo moje mišljenje ).

Ja sam takav ludak da bi radije kupio alfu ili forda umesto nekog audija ili bmw-ja :mrgreen: a u suštini mi je svejedno za marku ako mi auto odgovara, ako zanemarimo pitanje novca naravno.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Mr.Rotor » 15 Mar 2015, 12:53

Audi Q3 2015

https://www.youtube.com/watch?v=42FfHZmj8mQ

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Mr.Rotor » 15 Mar 2015, 12:54

Audi TTS 2015

https://www.youtube.com/watch?v=09GnZyEsyoA

https://www.youtube.com/watch?v=6mQQmBnb3rE

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od Xepoj87 » 15 Mar 2015, 17:41

Videh sinoc istog.ovakvog crvenog, bas je dobar. Naravno, vlasnik ljakse koji je kroz dva crvena prosao i na terazijama iz trake za levo produzio pravo pri jedno 120 km/h.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
NidzaV8
Banned
Postovi: 591
Pridružio se: 17 Okt 2013, 09:50

Re: AUDI - Vorsprung durch Technik

Post od NidzaV8 » 15 Mar 2015, 18:56

Raki_Audi je napisao:U blizoj porodici imamo i BMW 530d i Mercedes E280 cdi koje povremeno vozim ... I nemam ja nista protiv tih auta ali meni jednostavno ne odgovaraju i ne osecam se lepo u njima
Kad udjem u Audi ja kao da sam usao u svoju kucu i osecam se lepo i prijatno
Audijev stil voznje i dinamike mi odgovara, padam na njihov dizajn samo tako
Mogu ja da kupim i druge marke, ali nacinio bi veliku gresku, sto brze ih prodao i brze bolje se vratio Audiju ... To mora da je ljubav :zbunjen:
To ono kad audi sam ode da se provoza a ti kuliras kuci .

Odgovori