Land Rover Defender

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Land Rover Defender

Post od gazza » 09 Avg 2017, 14:56

vidim prodaju dva, antracit i beli

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Land Rover Defender

Post od Geza » 09 Avg 2017, 15:01

Tamo su još 2 smb, bar su bili u subotu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Land Rover Defender

Post od Ralee » 09 Avg 2017, 16:47

HKS je napisao:Vjerovatno da nista nisu mjenjali. A mislio sam da aluminijum ne rdja...
Radije uzmi Lend Kruzer.
Послато са m2 уз помоћ Тапатока
Koliko se secam nisu svi delovi aluminijumski, dal spojevi ili tako nesto, pa to propada.

Korisnikov avatar
ficha007
Postovi: 215
Pridružio se: 08 Avg 2013, 09:52
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD SW 2005
Lokacija: Šid

Re: Land Rover Defender

Post od ficha007 » 04 Sep 2017, 14:45

Bijeljina „Trophy“ ( vozio sam Defendera!!!!) Adventure


Veliku zahvalnost za ovo naše jučerašnje putešestvije dugujem mome kumu Jovici Babiću i njegovom bratu Slavenu, a naklon do zemlje ljudima iz Tehničkog remonta Bratunac ( TRB ) koji su obavili sjajan, da ne kažem vrhunski posao jer su iz mrtvih podigli jednu urbanu legendu među 4x4 vozilima, Land Rover Defendera i od njega napravili ultimativnu mašinu stvorenu za uživanje. Ali ne za uživanje ispred lokalnih kafića gde današnja dokona mladež provodi većinu svoga vremena, već za pravo uživanje. U prirodi. Blatu. U šumi toliko gustoj da ne vidiš put ispred sebe. Na tren, ali samo na tren juče sam se osetio kao član neke ekspedicije, kao učesnik velikog Camel Trophy relija, ili kao G4 Challenge relija.

I jednom i drugom zajedničko je jedno. Land Rover koji učesnici voze.

Da ne zaboravim da pozdravim i kumovog prijatelja Mitra, sjajnog čoveka koga sam imao priliku da upoznam i koji je takođe dobrim delom zaslužan za izgled ovog, slobodno mogu da kažem, borbenog vozila. Ako su ljudi iz Tehničkog remonta u Bratuncu srce tima koje je pripremilo ovu mašinu, onda je Mitar sigurno njegov mozak, „master mind“ operacije Defender.

Naravno, veliki pozdrav za Dačija i njegovog matorog što su nam se juče pridružili i bili deo ekipe.

Velika pohvala za dva najmlađa učesnika ove avanture. Kumovog sina Marka i moga sina Aleksu koji su stojički izdržali sva iskušenja na koja sam ih, vozeći ovo čudo bacio, i koja su stisnula zube u bila hrabra i kada su kao ping pong loptice skakala po gepeku, i kada smo se zaglavili u šumi, jer su pokazali da su dostojni jednog ovakvog putešestvija.

Defender je rođen 1994. godine, toliko rustičan, zastareo, demode, sa motorom od 2.500cm3 koji kada radi možeš da mu prebrojiš taktove. Ručica menjača k‘o skinuta sa Dajca, kad radi u leru brunda poput nekog mede. U njemu mesta za 9 ljudi, pa mož‘ celu familiju da potrpaš u njega sa sve starcem i taštom i upustiš se u ultimativnu avanturu daleko od normalnih puteva i civilizacije.

E, da. Ima i kontakt bravu. I to sa leve strane. Kao Porše i jedna njegova „drugarica“ poreklom iz Rusije. Lada Niva.

I dok ona ima tri ručice – menjač, reduktor i blokadu diferencijala, Defender ima samo dve. Menjač i jednu manju na kojoj se nalaze reduktor i blokada diferencijala.

Ali su sve to ljudi iz TRB iliti Tehničkog remonta Bratunac tako dobro uklopili, restaurirali, vratili mu onaj originalni šmek i šarm da bih bez razmišljanja uvek odabrao ovo i ovakvo vozilo ispred bilo kog drugog ( osim možda Mercedesa G klase ).

I što je najbolje, kada ovakav jedan auto parkirate negde, jednostavno će vaš LR biti upadljiviji, pogledi će ići ka njemu, jer ovakav auto jednostavno nema šanse da ne upadne u oči.

Kuda je sve ovaj naš junak juče prošao ostaće samo za priču.

Ostvario mi se jedan od klinačkih snova, da vozim jedno ovakvo čudo i da se na trenutak osetim kao neki avanturista, da budem dete kome su roditelji poklonili omiljenu igračku da se sa njome igra. A i kum je zaista bio oduševljen posle jedne ovakve avanture, pa je dogovor da je možda ponovimo u neko dogledno vreme. Jer vožnja jednog ovakvog vozila je kao vožnja na regati od Janje do Pavlovića mosta ( ko je bio, a znam da nas je dosta bilo, znaće o čemu pričam ). Jedan meštan u Amajlijama je bio još bolji kada me je pitao: „Jaooooj pa ovo je đavo auto. Pa gde pođoste sa njim?“

Ovo je bila jedna beskompromisna avantura posle koje se čovek vraća kući blatnjav i štrokav, čekajući da žena krene da ga psuje zbog količine blata koje uneseš u kuću ( svoju ili kumovu ), ali posle koje ti je puno srce i duša, a baterije za životne probleme toliko napunjene, da možeš da im se nasmeješ u lice i kažeš im:

„Izađite mi na crtu ako smete“

Još jednom, hvala ti kume, hvala ti Slavene, hvala ti Mitre, i duboki naklon za ljude iz Tehničkog remonta u Bratuncu.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Čvrstina vere, čistota duše, čestitost života.

"Dođu tako vremena kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati" I. Andrić

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Land Rover Defender

Post od Kabal » 04 Sep 2017, 15:06

Vrhunski izgleda! Daj neku sliku iz akcije :)

Tapatalk


Korisnikov avatar
ficha007
Postovi: 215
Pridružio se: 08 Avg 2013, 09:52
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD SW 2005
Lokacija: Šid

Re: Land Rover Defender

Post od ficha007 » 04 Sep 2017, 17:18

Ma mene je zdrmala "početnička kriza". Pravio sam fotografije na stajankama, a one glavne, kada samo ga zaglavio - nisam. Put je bio sa velikim, dubokim i dugačkim kolotrazima, i da zlo bude veće u jednom momentu je krenuo blago da se spušta. Umesto da neko ide ispred vozila, mi smo onako početnički naseli sa zadnjim delom, odn. diferencijalom na zemljani deo. E onda je nastala muka jer točkovi vrte skoro u prazno ili je trakcija slaba zbog blata.

A mi nikakve opreme kod sebe, jer je vozilo u fazi sređivanja. Jedva smo ga nas trojica sa nekom debelom oblicom, po sistemu vaga/poluga malo izdigli, taman toliko da prednji točkovi dobiju bolje prianjanje, pa kada se iskobeljasmo, morali smo, pošto je procena bila da ne idemo napred, da nabacamo grane i oblice u vagaše kako bi se vozilo unatrag izvuklo.

U tom momentu mi nije bilo do slikanja jer smo solidno zabrazdili u šumu, sa dvoje devetogodišnjaka, pa smo gledali da se isčupamo, ali smo se dogovorili da sve ovo moramo da ponovimo, a već je naručena oprema u vidu ašovčića, sekirica, jednog dobrog i kvalitetnog vinča jer je prednji branik pripremljen da ga primi, i još koječega.

Dobro bi mu došle neke solidne terenske MT gume i pošto je dobrano podignut, sigurno nekih 30cm od zemlje, msm da bi onda bio spreman i za veće izazove.

Tako da se izvinjavam kolegama što nema "terenskih" fotografija.

Ima dana više nego kobasica, pa se nadam i nekim novim fotkama.
Čvrstina vere, čistota duše, čestitost života.

"Dođu tako vremena kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati" I. Andrić

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Land Rover Defender

Post od HKS » 04 Sep 2017, 17:29

Dzaba tih 30cm kad mu diferencijal nije na toj visini ;)

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
ficha007
Postovi: 215
Pridružio se: 08 Avg 2013, 09:52
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD SW 2005
Lokacija: Šid

Re: Land Rover Defender

Post od ficha007 » 04 Sep 2017, 17:53

Tačno tako. Al za te i takve stvari i služe ašovčići, podloške, vinčevi, pa i da neko protegne noge kroz "prašumu" jedno 50-ak metara i izvidi situaciju. Timski rad je svakako najbitniji. :D

Svako vozilo ima svoje limite i dobro ih je poznavati. Al kad radi adrenalin mozak gubi funkciju. :D
Čvrstina vere, čistota duše, čestitost života.

"Dođu tako vremena kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati" I. Andrić

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Land Rover Defender

Post od trojanac » 04 Sep 2017, 21:23

Sjajno, svaka čast.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ficha007
Postovi: 215
Pridružio se: 08 Avg 2013, 09:52
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD SW 2005
Lokacija: Šid

Re: Land Rover Defender

Post od ficha007 » 05 Sep 2017, 07:33

Hvala Trojanac.

Da se razuemo, Land Rover Defender je daleko od savršenstva. U modernom dobu koje više ceni tablet performanse od muževnosti, mesta za njega nema, što je očigledno velika šteta, jer i ovakav kakav je ipak izaziva ono dečačko uzbuđenje kod ljudi koji vole avanturu, ima onu neku patinu, zrači i podseća na vreme kada smo mi malo stariji bili klinci i čitali o Camel Trophy-ju, maštali da i mi jednoga dana budemo deo neke ekspedicije. Malo je danas takvih automobila jer živimo u jednom velikom instant vremenu gde svakoga dana bivamo bombardovani progresom u svemu pa i u automobilskoj industriji.

Ta dva dana koje sam proveo u gostima imao sam priliku da vozim i kumov novi 520d. Strašan auto u svakom pogledu. Vrhunski. Vidiš zašto je to premijum. Trenutno nema dalje...ali...onda uđeš u ovo nesavršenstvo, gde prozore moraš da "kurblaš", koje se u leru trese, gde su zadnja sedišta malo tapaciranije klupe i skontaš da ti više i ne treba osim možda klime.

I da pored tebe sedi porodica ili dobri drugari sa kojima želiš da podeliš osećaj sreće i zadovoljstva običnog i jednostavnog života.
Čvrstina vere, čistota duše, čestitost života.

"Dođu tako vremena kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati" I. Andrić

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Land Rover Defender

Post od trojanac » 05 Sep 2017, 07:58

Život je jednostavan, ljudi su komplikovani. Za sreću je potrebno malo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Land Rover Defender

Post od Geza » 17 Jan 2018, 10:50

Defender Works V8

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Пунтилак
Banned
Postovi: 228
Pridružio se: 16 Jan 2018, 16:16
Lokacija: favela Beograd

Re: Land Rover Defender

Post od Пунтилак » 17 Jan 2018, 21:55

Enterijer mltene ko nešto između Lade Nive i Ikarbusa ali sve u svemu - fantastična mašina.
Taj eksterijer je svima u podsvesti jer iz koje god da ste generacije, sigurno znate za te linije , bilo da ste 1950. išli na dejt ( pardon - igranku) pa ga videli u prolazu...ili ste pre neki dan gledali neki novi film na svom laptopu ( dok cedite pubertetlijske bubuljice i mažete tastaturu). Istovremeno je i moderan i oldtajmer što ga čini unikatom (ima li ičeg sličnog? )

Kažu da je to auto koji se ( bukvalno) ostavlja unucima. Prelazi i po 1 000 000 km bez većih problema..ali kad do njih dođe -muka je još veća jer je teško za delove.
Navodno ih prave neke firme iz Australije jer matična firma to ne radi , pa je problem zbog skupe i spore dostave, startne cene itd. Mada ima dosta polovnjaka po Engleskoj pa se mogu naručiti delovi preko EBay ( teoretski).

U svakom slučaju , skupo, najskuplje a zbog ogromne potrošnje i težine ne verujem da ima budućnost. Gorivo će poskupljivati a zbog težine , teško da će moći da se prepravi da ide "na baterije" i slično.

Možda bi u nekoj varijanti sa metanom bio opravdan auto, kojem ne treba vlastita naftna bušotina niti buši ozonske rupe.
Ako mi ga neko pokooni, baš tako ću uraditi :)

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Land Rover Defender

Post od HKS » 17 Jan 2018, 22:28

Koji moze milion bez generalke? Nijedan.
Bezveze je, Defender u ovom obliku je bio i 2005. zastarjela stvar. Skup je s obzirom sta je nudio.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Land Rover Defender

Post od stefanan » 17 Jan 2018, 22:31

Stilo 1.9 jtd...

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Odgovori