Gubitak vrednosti vozila

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Laki021 » 26 Apr 2016, 15:51

Xepoj87 je napisao:
Laki021 je napisao:Ebi ga Heroj, sad si ocas posla digao cenu sa 100 000e koje smo pominjali na 150 000 i sve troskove lansirao u nebesa.
Auto od 100 000e je uglavnom neki auto do 3l, registracija za njega je oko 1000e, osiguranje manje, a tvojih projektovanih 4000l je bas ambiciozno...
Sve u svemu standardno, tvoje proracunate troskove treba podeliti sa dva da se dodje na neku razumnu cifru...

Jeste ovo sto si rekao tacno za auto od 150 000, al ti si prvi uleteo sa 150 000...
Ne kontam bas zasto bi vozio Panameru i bio u stancicu od 50kv jeo samo leba i masti svaki dan kad cak i ako ti je ta Panamera 50% troskova to znaci da ti je i preostalih 50% (jer je 50% mnogo u ovom slucaju) vise nego dovoljno za mnogo vise od toga sto pominjes. Naravno da ne podrzavam da neko daje 50% prihoda za auto ali pokazujem koliko mi je besmislen argument da nije normalno neko daje vise od 20% za auto jer ce biti bos i gladan. Eto i sam kazes ti prvi se ne uklapas u matematiku, kao sto se ni najveci deo Srbije ne uklapa u tu matematiku...

Cela rasprava je pocela oko ovog posta:
ROCK je napisao:Uh. Koja rasprava :D Svako se drzi svojih izvora koji si razliciti kao i potatci u njima. Sve su to preskupa neisplativa vozila kojima se cena sunovrati za par godina. Pa ko razmislja o postprodajivrlo ce brzo odustati. Profil kupaca je uglavnom onih koji ne mare puno za taj novac i postprodaja ih ne zanima puno. Licno mi ne bi palo na pamet da izdvojim 100 ili 150k eura za auto kojem posle 2 ili 3 godine cena padne 50% ako nemam milione na racunu pa da se ne cimam puno za tih 150k i otplacujem kredite

Dakle, nista ja nisam prvi spomenuo, vec smo pricali o Panameri i slicnima.
Da se uzme najmanja moguca potrosnja, za 3.0 dizel, to je oko realnih 13l, ako ne vozis kao baba i samo na otvorenom.
Da uzmemo nekog benzinca tu od 400ks, kao panamera s, ode to na 17,18l sa stekanjem.
Izracunaj prosek potrosnje ta dva automobila na 25k km godisnje i pomnozi sa 1.3e za gorivo, koje ces logicno da sipas najbolje i najskuplje.


Sto se troskova tice, kada je ta Panamera 50% troskova, to znaci da neko ima 4000e prihoda( i to za tu od 100k eura) i da mu ostaje 2000e mesecno posle kola, sto nije dovoljno da bi imao full sredjen stan od recimo 100kvm na dobroj lokaciji, nije dovoljno da bi se oblacio markirano i nije dovoljno da ne razmisljas koliko trosis na hranu i pice.

Ja ne odskacem nikako od te matematike, moj auto finansira neko kome to nije vise od 20% prihoda.
Treba da skapiras da ja taj auto koristim, a ne placam, ja ne posedujem automobil.
Kao sto Goblinova zena cisto sumnjam da zaradjuje dovoljno da vozi novog Minija, moja keva ne radi, domacica je i slicni primeri, ali ti automobili su u vlasnistvu i placaju ih ljudi kojima to nije toliko veliki trosak u odnosu na druge troskove.


Milose, bas taj, Kalinic, pobrkao sam zatecen kolicinom Draganove duhovitosti.
Nemoj da iritiras ljude da sa 2000e nakon trokova auta ne moze lepo da se zivi...
Naravno da tu utice jos parametara tipa imas li i koliko dece, zaradjuje li zena i sl ali da je po tebi pola ljudi bi crklo od gladi i islo iscepano...
Pride sam to sa 50% dao kao ekstreman primer, vi se drzite 20%.

Opet ne znam sta da kazem na potrosnju dizela od 13l, moze da trosi toliko ali kod 95% ljudi nece. SUV-ovi mogu lakse da dobace do te cifre. I 25 000km je opet daleko preko kilomtraze vecine ljudi...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Xepoj87 » 26 Apr 2016, 16:05

Scuderia je napisao::rofl:

najjace je ovo sa zara farkama, jok kupice boss/d&g/armani i biti glavni seljo u kraju :D

Slika
Izvini ikono urbanosti za komentar o Zara "farkama", ali je jasno da ga nisi skapirao.
Da ti pojasnim koji deo nisi uspeo da skontas:
"Jer je sranje ako vozis Panameru od 150k eura, a zivis na Karaburmi u stanu od 50kvm, izadjes iz Panamere u Zara farmerkama i gledas da li ces da jedes negde jer je nesto skupo, a da pri tom takvo ponasanje nije izbor, nego moranje."

Dodatno, mogao si se potruditi barem original Armani da nadjes, ima i original dovoljno ruznih majica, ni ja ih ne podnosim.
Sto se Zare tice, imaju i oni gadosti:
Slika
Slika
Slika
Slika

@Laki, nemoj mi kao i Scuderia, stavljati reci u usta koje nisam izgovorio.
Nemoj da se saltas na tu populisticku foru, da sam ja rekao da se lose zivi sa 2000e, da se ide iscepano i da crkavaju od gladi, to su tvoje reci.
Posto si mi se isfolirao, da ti ponovom sta sam tacno rekao:
Sto se troskova tice, kada je ta Panamera 50% troskova, to znaci da neko ima 4000e prihoda( i to za tu od 100k eura) i da mu ostaje 2000e mesecno posle kola, sto nije dovoljno da bi imao full sredjen stan od recimo 100kvm na dobroj lokaciji, nije dovoljno da bi se oblacio markirano i nije dovoljno da ne razmisljas koliko trosis na hranu i pice.

Sam si rekao 50% da bi zazvucalo bombasticno, a onda se posle vadis.

Reci koliku platu imas, pa da vidimo zasto ne vozis auto od 200k eura.

Sustina je da ne mozes da se ponasas kao 90% ljudi koji kupuju takve nove automobile.
Puna je Srbija ljudi koji zagrizu vise nego sto mogu da sazvacu, pa onda ne izlaze po 5 dana iz kuce, da bi se malo iskurcili vikendom, ja ih licno znam barem 5, a meni je to odvratno.
Poslednja izmena od Xepoj87 u 26 Apr 2016, 16:17, izmenjeno 2 puta ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Scuderia » 26 Apr 2016, 16:10

Aha, izvini stvarno, cim sam video to o Zari digla mi se kosa na glavi. :mrgreen: Nista ne valja sto je pod moranje i gladuje se da se isto isprati, ali Delija je zakljucio raspravu sa sto ljudi/sto cudi, milion hobija i razlicitih zadovoljstava. Nema tu procenata, a psiholoski efekat i ljubav prema necemu ovde ne mozemo kvantifikovati.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Xepoj87 » 26 Apr 2016, 16:19

Pa naravno, ja pricam sta je neko moje merilo, ne pricam u tudje ime :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Laki021 » 26 Apr 2016, 16:24

Xepoj87 je napisao:
Scuderia je napisao::rofl:

najjace je ovo sa zara farkama, jok kupice boss/d&g/armani i biti glavni seljo u kraju :D

Slika
Izvini ikono urbanosti za komentar o Zara "farkama", ali je jasno da ga nisi skapirao.
Da ti pojasnim koji deo nisi uspeo da skontas:
"Jer je sranje ako vozis Panameru od 150k eura, a zivis na Karaburmi u stanu od 50kvm, izadjes iz Panamere u Zara farmerkama i gledas da li ces da jedes negde jer je nesto skupo, a da pri tom takvo ponasanje nije izbor, nego moranje."

Dodatno, mogao si se potruditi barem original Armani da nadjes, ima i original dovoljno ruznih majica, ni ja ih ne podnosim.
Sto se Zare tice, imaju i oni gadosti:
Slika
Slika
Slika
Slika

@Laki, nemoj mi kao i Scuderia, stavljati reci u usta koje nisam izgovorio.
Nemoj da se saltas na tu populisticku foru, da sam ja rekao da se lose zivi sa 2000e, da se ide iscepano i da crkavaju od gladi, to su tvoje reci.
Posto si mi se isfolirao, da ti ponovom sta sam tacno rekao:
Sto se troskova tice, kada je ta Panamera 50% troskova, to znaci da neko ima 4000e prihoda( i to za tu od 100k eura) i da mu ostaje 2000e mesecno posle kola, sto nije dovoljno da bi imao full sredjen stan od recimo 100kvm na dobroj lokaciji, nije dovoljno da bi se oblacio markirano i nije dovoljno da ne razmisljas koliko trosis na hranu i pice.

Sam si rekao 50% da bi zazvucalo bombasticno, a onda se posle vadis.

Reci koliku platu imas, pa da vidimo zasto ne vozis auto od 200k eura.

Sustina je da ne mozes da se ponasas kao 90% ljudi koji kupuju takve nove automobile.
Puna je Srbija ljudi koji zagrizu vise nego sto mogu da sazvacu, pa onda ne izlaze po 5 dana iz kuce, da bi se malo iskurcili vikendom, ja ih licno znam barem 5, a meni je to odvratno.
Ja ti samo pokazujem koliko preuvelicavas stvari, kad covek cita tvoje postove stice se utisak da je neki minimum za dobar zivot u Srb bar jedno 100 000e godisnje. Al ti si super, kad se citaju Goblinovi, onda bi se reklo da ni sa pola miliona ne mogu osnovni zivotni troskovi da se pokriju a za voznju benzinca treba bar milion...

Zasto ne vozim auto od 200ke? Pa prvo zato sto bi me zena ubila i razvela se (tj sta se prvo od ova dva desi kako se to navodi u garanciji za kola, 4god ili 100 000km :) ), drugo zato sto po meni najbolji auto na svetu ne kosta 200 000e vec oko 120 000e, trece jer mi je besmisleno dati 200ke na auto bar u poredjenju sa mojim sadasnjim prihodima (sto opet ne znaci da neko drugi to ne bi radio al to bi bio njegov problem...).

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Floyd » 26 Apr 2016, 16:33

goblin je napisao:Nije mi bas najjasnije sta pokusavas da mi objasnis i da li uopste i imamo mimoilazenja u stavovima?
Pokušavam da kažem da je za ovu priču sve osim fiksnih godišnjih prihoda potpuno nebitno.

Tebi trebaju dva stana od po 150 kvm ali mnogima ne trebaju. Mene muka hvata kad treba da očistimo naš stan od 115... u neku ruku je bio bolji stari od 70. Da ne bi neko pitao zašto ne plaćam čišćenje, reći ću odmah da sam gadljiv a dobro znam kako profi čistačice znaju da fušare i zabadaju nos gde mu nije mesto.

@Heroj

Ne vidim u kakvoj je relaciji cena garderobe koju nosiš i auta koji voziš. Eto ja se ne ložim na neke lux marke garderobe i satova. Zadovoljan sam Levisom i HB farmerkama ali volim dobre automobile kao i svi na forumu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Xepoj87 » 26 Apr 2016, 16:44

Laki, apsolutno netacno, nisam ja kriv sto "neko" sam izvodi zakljucke iz mojih izjava, koje ja nisam napisao, niti mislio.
Tako neko moze i za to sto dam klincima na ulici 50 dinara, zakljuciti da ja to ne radim iz dobre namere, nego da sam nesto strasno zgresio, pa da olaksam savest...
Uvek neko moze da izvrne neciju izjavu, ali ja znam sta sam napisao i sta sam mislio.

2000e je lagodan zivot u Srbiji, da se ne bahanalises, ali da nikada ne razmisljas da li ce ti nesto realno zafaliti.
1000e je fin zivot u BG-u, po mom standardu.
500e je da ne razmisljas o osnovnom, a sve ispod toga je prezivljavanje, naravno pod uslovom da nemas apsolutno nikakvu pomoc sa strane.
1000e je po mom misljenju, taman dovoljno da krenes sam da zivis, otplacujes stan i opremas ga, te da vozis neki normalan auto.
Opet, svako na to gleda drugacije i iz licne perspektive, a svako moze samo svoje misljenje da da.


Floyde, to sto ti u istu recenicu stavis da ne volis lux marke i kako si zadovoljan Levisom i HB farmerkama, govori da zivis u Svici :)
Da je meni malo da Levis i HB gledam kao sirotinjske marke, pa da palim rostilj hiljadarkama :D
Isto za tebe vazi kao i za Scuderiu, pogledaj sta je boldovano, da ti ne ponavljam.


Dodatno Laki, kazes da sam preterao sa potrosnjom i kilometrazom...
Ok, oduzmi tu 2000e, ali ih onda dodaj na osiguranje, koje sigurno nije 5.000e, ako je za A8 slicne cene, 8.000e, kako je Goblin rekao.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od goblin » 26 Apr 2016, 18:16

Xepoj87 je napisao: Sto se troskova tice, kada je ta Panamera 50% troskova, to znaci da neko ima 4000e prihoda( i to za tu od 100k eura) i da mu ostaje 2000e mesecno posle kola, sto nije dovoljno da bi imao full sredjen stan od recimo 100kvm na dobroj lokaciji, nije dovoljno da bi se oblacio markirano i nije dovoljno da ne razmisljas koliko trosis na hranu i pice.

Ja ne odskacem nikako od te matematike, moj auto finansira neko kome to nije vise od 20% prihoda.
Treba da skapiras da ja taj auto koristim, a ne placam, ja ne posedujem automobil.
Kao sto Goblinova zena cisto sumnjam da zaradjuje dovoljno da vozi novog Minija, moja keva ne radi, domacica je i slicni primeri, ali ti automobili su u vlasnistvu i placaju ih ljudi kojima to nije toliko veliki trosak u odnosu na druge troskove.
Apsolutno se slazem sa ovim.
Neko ko zaradjuje 4.000e mesecno i odvaja 2.000e za automobil, sa preostalih 2.000e nikako sebi i svojoj porodici ne moze priustiti kvalitet zivota u skladu sa posedovanjem takvog automobila.
Kako da obezbedi kvalitetan krov nad glavom, garderobu, putovanja, skolovanje dece.... na tom nivou sa 2.000e, nemoguce!

Isto je normalno da clanovi porodice voze automobile koje finansira "glava kuce". Kao sto Xeroj vozi auto koji mu placa cale, kao sto moja majka vozi auto koji placa moj cale, kao sto moja zena vozi auto koji sam joj poklonio za rodjendan, kao sto cu i sutra deci kupovati auta... sve je to normalno al opet ne bi smelo da predjen neki finansijski limit kod onoga sto sve to finansira.
Laki021 je napisao: Nemoj da iritiras ljude da sa 2000e nakon trokova auta ne moze lepo da se zivi...
Nema tu sta ko da se iritira. Sa 2.000e moze normalno da se zivi, ali da se zivi u skladu sa posedovanjem Panamere, to nikako.
Bas bi voleo da vidim tog eksperta koji bi sa 2.000e uspeo svojoj porodici da omoguci udoban zivot na nivou koji se podrazumeva ako vozis Panameru.
Osim ako nije neki debil koji bi po svaku cenu uskocio u Panameru, a grcio se u stanu od 50m2 na periferiji grada, isao na jeftina letovanja, zimovanje i ne mora, garderoba nije bitna stvar.....
Laki021 je napisao: Ja ti samo pokazujem koliko preuvelicavas stvari, kad covek cita tvoje postove stice se utisak da je neki minimum za dobar zivot u Srb bar jedno 100 000e godisnje. Al ti si super, kad se citaju Goblinovi, onda bi se reklo da ni sa pola miliona ne mogu osnovni zivotni troskovi da se pokriju a za voznju benzinca treba bar milion...

Zasto ne vozim auto od 200ke? trece jer mi je besmisleno dati 200ke na auto bar u poredjenju sa mojim sadasnjim prihodima (sto opet ne znaci da neko drugi to ne bi radio al to bi bio njegov problem...).
Sad ti preuvelicavas. Ja samo iznosim kakvo je imovinsko stanje (sigurni neto prihodi i posedovanje odredjenih stvari) potrebno da bi se kupovali automobili iz visoke klase ili cak automobili koji sluze iskljucivo za merak (pomenuo sam Carreru kao dobar primer).
Naravno da nista od navedenog nije od presudnog znacaja za zivot ali zar je i kupovina automobila iz te klase ikome bas potreba ispod koje ne moze ici?
Kao sto nije potrebno 200m2 za zivot i moze se ziveti i u 50m2, kao sto ne moras ici na zimovanje, na letovanje ne moras ici u hotel sa 4-5 zvezdica vec mozes i u privatni smestaj, isto tako ne moras da vozis auto od 100K i uopste da gledas neki auto za merak vec mozes biti prezadovoljan i sa nekom Dacijom, Pasatom.... Ali ako vec kupujes auto od +100K i jos gleds "fun car", pa onda se valjda podrazumeva da ne zivis u 50m2 i da ti sve vec pomenute stave apsolutn one predstavljaju nikakav problem a da su primanja u skladu sa kupovinom takvog auta.
Ne vidim nista cudno u tome.

Upravo si i sam to isto napisao u poslednjem boldovanom delu.
E sada, sto ja licno nikada ne bi kupio auto od 100K ako nemam uredan godisnji prihod od 200K, pa to je moja stvar i raspored ekonomije. Posto je kupovina auta samo jedan mali deo zivotnih troskova i planova svakog porodicnog i poslovnog coveka...
Floyd je napisao:
goblin je napisao:Nije mi bas najjasnije sta pokusavas da mi objasnis i da li uopste i imamo mimoilazenja u stavovima?
Pokušavam da kažem da je za ovu priču sve osim fiksnih godišnjih prihoda potpuno nebitno.

Tebi trebaju dva stana od po 150 kvm ali mnogima ne trebaju. Mene muka hvata kad treba da očistimo naš stan od 115... u neku ruku je bio bolji stari od 70. Da ne bi neko pitao zašto ne plaćam čišćenje, reći ću odmah da sam gadljiv a dobro znam kako profi čistačice znaju da fušare i zabadaju nos gde mu nije mesto.
Mozda je previse licno pitanje, ali ako ti je 70m2 dovoljno za zivot, koliko imas dece?
Ja govorim o udobnom porodicnom zivotu sa barem 3 dece (trenutno imam 2 ali naravno da pravim dugorocne planove za sve sto radim u zivotu). Moja procena da mi je potrebno oko 150m2 za udoban porodicni zivot je skroz realna za moje potrebe (da svaki clan porodice ima svoju komfornu sobu, da se ne sudaramo u zajednickom kupatilu, da imamo prostora da docekamo goste na veceru ili nocenje, da imam neke prostorije koje savremeni zivot cine jednostavno ugodnijim poptu odvojenog veseraja, garderobera, lepu terastu, da imas komforni dnevni boravak..... a za sve navedeno ja stvarno mislim da je tesko uklapati ispod 150m2 za 5 clanu porodicu).
To sto su meni potrebna bas 2 je vec moj licni zivotno-poslovni raspored, al opet kome nisu potrebna 2 stana, pozelece da ima neku vikendicu, mozda nesto na planini.... Pa onda takav stan mora imati bar 3 garaze u mom slucaju (posto vozim i motore, moguce da ce uskoro doci i motorne sanke...).

I ako sam vec dosao do zakljucka da je za potrebe moje porodice moram da stvorim takva 2 stana sa garazama na 2 lokacije. A da mi je prioritet da i svojoj deci vec unapred resim stambeno pitanje, mozda sklonim neku lovu za njihovo potencijalno skolovanje u inostranstvu (jednostavno da unapred budem spreman da ih ne sputavam u razvijanju i usmeravanju). Jednostavno to su moji prioriteti i ono sto moram da stvorim ispred svega.
E meni je nelogicno da se ja kurcim sa kupovinom Carrere a da svojoj porodici nisam vec obezbedio gore pomenute stvari ili da mi sutra bilo sta od toga zapne kao problematicno. Boze moj, ima nas raznih ali ja nisam tako vaspitavan i ja to ne bi mogao.

Naravno, mogli bi mi svi da zivimo u stanu od 70m2 od 1.000eur. ali onda ne bi ni razmisljao o Carreri. Tako da sve ovo o cemu pisem nikako ne treba shvatati kao prosek, vec kao standard i zivotne navike koje treba ozbezbediti u skladu sa posedovanjem takvog auta.

Sto se tice uskladjivanja prihoda sa biranjem automobila, to sam vec pisao sta mislim.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Laki021 » 26 Apr 2016, 18:29

Jel se ti sad samo pravis da ne razumes kako je doslo do primera sa Panamerom i 4ke prihoda ili nisi pratio diskusiju? Ja sam samo skrenuo paznju na to koliko preuvelicavate i mislim da je to svima jasno, tako da nemoj se previse drzati toga. Na kraju krajeva eto i da se bahati sa tom Panamerom opet nece biti ni gladan ni zedan ni ici pocepan, sad sta kome vise znaci i podize mu kvalitet zivota Panamera ili markirana garderoba je stvar licnih preferencija. Ja prvi rekoh da ja tako nesto ni u ludilu ne bih uradio, ali ne morate odmah da se prebacujete na guranje u 50kv, gladovanje i sl...

i stvarno vise prestani da smaras sa ja sam ovo ja sam ono, ja sam kupio 5 stanova, brod, sat, skontali smo da si glava porodice i da si zeni poklonio Mini (ne daj Boze da ga je sama zaradila) koji si kao zahtevan kupac konfigurisao tri meseca i drndao dilere koji su puni razumevanja jer ces kupiti jos 5 kola tamo, dosta je 78 puta koliko si to ponovio da svi upamtimo kao i da komplet naslednicima u naredna 3 pokolenja moras sve da obezbedis da slucajno ne bi morali dupe da mrdnu, sad se trgni iz srednjeg veka i prebaci u 21 vek...

Non stop ti ljudi skrecu paznju na ove stvari al ne vredi, svaki dan sve gore i gore...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od dragan » 26 Apr 2016, 18:40

A ti sad heroj pročitaj šta sam napisao na prošloj strani i reci mi da sam bio u pravu...

:-)

Sent from my D5503 using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Floyd » 26 Apr 2016, 18:49

goblin je napisao:Mozda je previse licno pitanje, ali ako ti je 70m2 dovoljno za zivot, koliko imas dece?
Ja sam rekao da sam živeo u stanu od 70 kvm pre a da sam sad u nešto većem.

Šta će mi vikendica realno? Pet nedelja odmora koje imam godišnje previše cenim da bi trošio svake godine na istom mestu. Idem gde mi se ide i platim smeštaj kakav mi se sviđa. Vikendica ili stan na moru bi mi bili samo teret, mnogo veći nego Panamera u kojoj bi uživao svaki dan.

Bzv navodim Panameru jer se o tome priča...

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od 123456 » 26 Apr 2016, 18:58

@goblin

Ja imam troje dece i živim u 70 m2. :rofl: :glavomuzid: Za sada nemam potrebe za većim stanom. Najstarije dete je 5 god, kad porastu, u planu je da kupimo veći stan. Ali za sada, apsolutno ne vidim razlog...

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Ralee » 26 Apr 2016, 19:05

Ja mislim da gobiln to gleda iz previse licnog ugla, iz ugla gde se zivi od danas do sutra, gde suta mozda nece ni biti, bez neke izvesnosti fiksnog ili eventualnog rasta prihoda. 90% srb tako razmislja. Neko ko zna da ce sledecih 20god ici uzlaznom putanjom a da to isto vazi i za njegovo dete posle studija, uze ce kareru pa ziveo i u 100kvm. Inace gobline mislim da ti je za 5oclanu porodicu i ono sto si opisao, 150kvm malo.

Korisnikov avatar
Raki_Audi
Postovi: 1280
Pridružio se: 13 Mar 2014, 20:24

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od Raki_Audi » 26 Apr 2016, 19:08

Po prvi put se slazem sa Lakijem. U redu je ostaviti nesto deci i to nesto. Jer u vecini slucajeva kad im pruzis sve oni imaju sve i posle ne bi da radu nista ili nedaj boze odu u neka kontra stranu i eto ti kontra efekta koji si ti napravio. Ovako das im nesto malo za zalet i to je to. Neka se oni pomuce malo, a ne sve da dobiju na tacni. A tek o unucima da se razmislja ... Auuu ... Pa gde je tu uzivanje u zivotu. Ocu bre da uzivam u zivotu jer ga imam samo jedan. Ako mi se kupuje panamera kad dodje vreme za nju naravno da cu sebi da je kupim i da uzivam u njoj. A ne da razmiljam u pravcu ... Uf nisam unucima ostavio nesto. Za sve treba naci zlatnu sredinu i na nijednu stranu ne treba ici u krajnost i preterivanje.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Gubitak vrednosti vozila

Post od goblin » 26 Apr 2016, 19:15

123456 je napisao:@goblin

Ja imam troje dece i živim u 70 m2. :rofl: :glavomuzid: Za sada nemam potrebe za većim stanom. Najstarije dete je 5 god, kad porastu, u planu je da kupimo veći stan. Ali za sada, apsolutno ne vidim razlog...
Ja sam i napisao da moze da se zivi i u 70m2 skroz normalno i sa 3 dece (iako vidis da planiras veci).
Medjutim, ovde smo govorili o nekim visim standardima u skladu sa davanjem +100.000eur za automobil, pa mi je onda logicnije da bi covek pre resavao tako neka prioritetna pitanja i podizao standard zivota i komfor porodici nego da ostaje u 70m2 a trosi toliko na auto.
Laki021 je napisao: i stvarno vise prestani da smaras sa ja sam ovo ja sam ono, ja sam kupio 5 stanova, brod, sat, skontali smo da si glava porodice i da si zeni poklonio Mini (ne daj Boze da ga je sama zaradila) koji si kao zahtevan kupac konfigurisao tri meseca i drndao dilere koji su puni razumevanja jer ces kupiti jos 5 kola tamo, dosta je 78 puta koliko si to ponovio da svi upamtimo kao i da komplet naslednicima u naredna 3 pokolenja moras sve da obezbedis da slucajno ne bi morali dupe da mrdnu, sad se trgni iz srednjeg veka i prebaci u 21 vek...
Nidje vese s temom. Izvukao si mojih 5 razlicitih postova iz 5 razlicitih tema, gde pritom nigde nista od navedenog nisam pisao van teme.
Ako je tema satovi, sta je cudno sto napisem svoje iskustvo sa satovima, sta posedujem, sta planiram da kupim, sta mi se svidja?
Ako je tema predstavljanje auto, sta je cudno ako predstavim neki auto i pritom napisem da sam ga kupio zeni (kao sto su i drugi pisali), a tek ne vidim kakve veze sa bilo cim ima da li ga je ona i zaradila (ovo posebno ne razumem sta pokusavas da kazes time???). Sta je cudno ako napisem proceduru nabavke, moze ona tebi da se ne svidja i da smatras da nije korektno sto sam "tezak" kupac, ali sta je lose u tome sto sam napisao?
Ako tema ima veze sa nautikom, sta je nepravilno ako napisem svoje iskustvo posto inace volim nautiku i znama me ta tema?
Ako je tema gradjevina, i ako su pritom neki moji radovi cak izlazili i po novinama, domacim i stranim katalozima, gde sam i podpisan... zasto to onda ne bi spomenuo u adekvatnoj temi? Ako se diskutuje o nekretninama a meni je to pritom jedna od delatnosti kojom se bavim, sta je cudno ako ucestvujem u komentarima?
I na kraju krajeva ova tema, to sto ja smatram da trebaju da postoje neki prioriteti kod svakog porodicnog coveka (gde naravno spada obezbedjivanje sto lagodnijeg zivota deci) koji su ispred kupovine luksuznih automobila, jel to razlog da napises ovako podrugljiv poslednji deo posta?
To sto se tvoji zivotni stavovi verovatno razlikuju od mojih je apsolutno normalno, ali nije normalno da zbog toga pises ovake postove. Ja sam se sada zaista potrudio da budem kulturan iako ovakv post vredja i najradije bi ti odgovorio na drugaciji nacin, al barem znam na cemu smo.

PS - nema potrebe da nastavljamo diskusiju o ovome, svakako je off.

Odgovori