Hot hatch

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Hot hatch

Post od Markoni » 01 Jul 2014, 11:17

Ne drze se nikako. Stara su to kola. Od drugara sam sa R26 bio osetno brzi i po Avali i na pravcu, i bilo gde. On vozi Integrale Evo. Ali taj auto ima toliko slavnu istoriju, i dosta stvari zbog kojih je pozeljan, da to i nije toliko bitno. Jednostavno su kola mnogo napredovala.

@ftj Daj mi jednu prednost dizela, konkretno u slucaju Octavie RS TDI184 i TSI220 koje smo pominjali, osim potrosnje i autonomije.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Hot hatch

Post od TheWickerMan » 01 Jul 2014, 11:19

Ima test, gde je integralka uporedjena sa modernim HHovima ( benzincima naravno :) ) , tipa Corsa OPC, Fiesta ST i slično, ima link negde na temi... tu su negde :)

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Hot hatch

Post od Ivan » 01 Jul 2014, 11:21

Sve je stvar licnih afiniteta, kao sto neko vise voli manuela ili automatika, tako neko voli da opusteno na prisak papucice gasa oseti lavinu snage dok auto tiho i nonsalantno ubrzava, dok neko to voli da postize vracajuci po 1-2 brzine nize u maksimalnu vrisku motora.

Kao sto je ispalo u temi automatik vs manuelni da ne mozes uzivati u voznji sa automatikom, tako i sad ispada da ne mozes uzivati u voznji brzog hatcha ako motor ne vristi ili ako je ekonomican.

Pa bmw koji bi trebao biti ultimate drivers car se ubija od prodaje raznih dizela iako su stvorili ime na benzincima, a evo sve vise ima i xdrive bmw na ulicama iako je bmw poznat po zadnjoj vuci...

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hot hatch

Post od ftj » 01 Jul 2014, 11:35

@Markoni

Evo Ivan me preteče, na primer kad hoću brzo da preteknem u golfu putnici se preplaše dok u dizelu ni ne primete da pretičem. Dizel je lakše voziti brzo u svakodnevnoj vožnji gde se ne trkaš nego putuješ od A do B. Možda je to sitna i banalna prednost ali eto nije da je nema.

Po meni su i gtd i gti i type R odlični i to svaki na svoj način a ako gledam racionalno korišćenje automobila kao putničko prevozno sredstvo koje prelazi 30k km godišnje izbor se nameće - gtd, gti, type R, iako je redosled obrnut ako se gleda čisto vožnja na stazi. Tj. i dalje nisam siguran da li bi pre dizel ili benzin ali sigurno da ne bi pogresio ni sa jednim al type r ne bih svakako :)

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Hot hatch

Post od Markoni » 01 Jul 2014, 11:46

Pa konkretno u ovom slucaju koji sam pitao to nije bas tako. TSI povlaci u svim rezimima bolje od TDIa, na duzem ubrzanju ga bukvalno demolira. Ali dobro kapiram sta zelis da kazes, s' tim da mi deluje kao da si kao reper uzeo neki 6 cyl dizel, jer se 4 cyl fino dere i nije da bas nonsalantno i tiho ubrzava kako rece Ivan. Superb i mozda zato sto je ususkan, ali kola B i C segmenta u dizel verzijama su poprilicno bucna, i nema tu neke ugladjenosti ubrzanja, naprotiv, HH benzinci su mnogo pogodniji za to.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hot hatch

Post od starac vujadin » 01 Jul 2014, 12:27

Kad je stani pani u preticanju bitnija je rezerva u obrtajima koja vas izvlači da ne šaltate nego rezerva u međuubrzanjima koja umiru na 4000 rpm.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Hot hatch

Post od AcaKayak » 01 Jul 2014, 12:33

Ja sam jednom s M3 obilazio i zaboravio da je manuelni (tek ga kupio), ostao mi u drugoj... Ubrzao do 105 i udario u blokadu i prestao da ubrzavam, dok sam se setio da treba u trecu da ubacim jedva se izvukoh da dovrsim preticanje i ne slupam se...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hot hatch

Post od Xepoj87 » 01 Jul 2014, 13:14

Brate, samim tim sto govorite o stednji, vi govorite da taj auto nije hot hatch.
A ne znam kojeg si ti to tihog dizela u hatchbacku vozio, ali ja jos takvog nisam nasao...
Ne mora da bude hot hatch, da bi neko opravdao svoj izbor.
To je sportska verzija stedljivog automobila.


Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Hot hatch

Post od Floyd » 01 Jul 2014, 13:37

Markoni je napisao:Pa konkretno u ovom slucaju koji sam pitao to nije bas tako. TSI povlaci u svim rezimima bolje od TDIa, na duzem ubrzanju ga bukvalno demolira.
Kako će GTI da demolira GTD, isto će tako i R da demolira GTI a oba će da demolira M135i. Da li to sad znači da GTI nije HH?
GTD jeste HH a to što je GTI brži je isključivo posledica veće snage a ne goriva koje se sipa u rezervoar.

Mene samo čudi kako vas ne mrzi da nekim čudnim teorijama menjate jasne definicije.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hot hatch

Post od Xepoj87 » 01 Jul 2014, 14:11

I mene zanima kako tebe ne mrzi to da radis...

with post-2010 hot hatches now boasting up to or exceeding 250BHP, the term "Warm Hatch" now seems to be applied to cars that output as much as 200BHP and appears to be more dependent on how the manufacturer structures their model range and advertises the vehicle in question.


Tako da je warm hatch slabija verzija hot hatcha, iliti GTD.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Hot hatch

Post od Floyd » 01 Jul 2014, 14:21

Znaci po ovoj novoj teoriji je i Draganov Klića postao warm hatch... Golf GTI isto :D

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Hot hatch

Post od AcaKayak » 01 Jul 2014, 14:27

Al ce da bude veselo kad za par godina uvedu podnazive uz topao i vruc, srednje topao, mlak, srednje mlak, srednje vruc i jako vruc. I jos uz benzin i dizel da stigne i hibrid i vodonik. Ima da diskutujete 44 godine non stop, zene da vas ostave i roditelji da vas se odreknu, a drzava da vas proglasi nacionalnim blagom, jer je kod nas u drzavi sve kontra.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Hot hatch

Post od elMaestro » 01 Jul 2014, 14:55

Mislim da je od svih definicija HH-a, najgluplja ta koja prema snazi odredjuje da li je auto HH ili nije. Po toj definiciji ce npr. Astra 1.6t od 180ks pre da bude HH nego npr. 106 Rallye sa 118ks ili Swift Sport sa 125ks, sto je apsurdno. Btw, meni je "warm hatch" jedan od glupljih izraza vezanih za automobile i sluzi iskljucivo za promociju tih slabijih i pitomih verzija, koje nisu ni prosle pored HH-a.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hot hatch

Post od Xepoj87 » 01 Jul 2014, 15:03

Slazem se, Floyd je, u svom neznanju, insistirao na tome da negde postoje jasno definisana pravila tih naziva.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Hot hatch

Post od Day Walker » 01 Jul 2014, 15:09

Jbte nisam znao da vozim WH :D
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori