Škoda - opšta tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Škoda - opšta tema

Post od nidza » 17 Jan 2018, 15:22

Verovatno od nekog godišta je moguć uvid za sve automobile kroz aplikaciju, tako da tu glavni uvoznik neće moći ništa. Jedino fabrika da ukine aplikaciju ili joj na neki način ograniči pristup.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Škoda - opšta tema

Post od gazza » 17 Jan 2018, 15:36

Ne znam koje godiste treba Skoda da ima da prodje kroz MySkoda app. Ako je 2012 matoro onda dobro. Sledeci put cu da chekiram broj sasije proizvedene 2018.

A sto se tice "razloga da se ne dele takvi podaci", to je saucesnistvo u kriminalu koji postoji na trzistu polovnih vozila u Evropi i Srbiji. Ako se pojavi jasan dokaz da je falsifikovana servisna knjizica i kilometraza vozila, a taj dokaz je validna dokumentacija ovlascenog servisera, i ako se to prikriva, onda je i to krivicno delo.

A sto se "importera" tice, zelim mu da kada od zaradjenih para kupi Rolexa i pozeli da proveri njegovu legalnost kod Petrovića, da mu dotični gospodin kaže: "Dođi juče". Ili još bolje, da ga uputi na Kinesku ambasadu. :dobarvic:

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Škoda - opšta tema

Post od Ralee » 17 Jan 2018, 15:46

@Gazza Ako sam dobro razumeo- ovaj sto je uvezao jetija iz subotice je zabranio ovlascenom da daje listing servisa?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Škoda - opšta tema

Post od Markoni » 17 Jan 2018, 15:50

Svi sa elektronskom servisnom knjizicom mogu da se provere kroz aplikaciju. Mislim da je to krenulo od 2015.

Sent from my P00A using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Škoda - opšta tema

Post od gazza » 17 Jan 2018, 16:14

Ralee je napisao:
17 Jan 2018, 15:46
@Gazza Ako sam dobro razumeo- ovaj sto je uvezao jetija iz subotice je zabranio ovlascenom da daje listing servisa?

ne brate lose si razumeo

prema recima jednog prodavca i servisera, ne bih otkrivao ako ne moram, uvoznik skode je zabranio davanje informacija pre kupovine vozila. kod apliciranja moras da dostavis saobracajnu i da budes vlasnik vozila.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Škoda - opšta tema

Post od Ralee » 17 Jan 2018, 16:31

Sad je jasnije. Delovalo mi je kao nemoguca situacija, cudno si se izrazio pa sam zato i pitao za pojasnjenje.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Škoda - opšta tema

Post od ljubitelj » 17 Jan 2018, 16:49

Normalno je da neovlašćena lica nemaju pristup bazi podataka kako im se i kada prohte. Logično je da vlasnik auta zatraži ili uz njegovu dozvolu da se podaci daju trećim licima.
Tako je i kod drugih marki koliko znam, odavno.

Isto se odnosi i na kod za otključavanje radio aparata, može vlasnik ili od njega ovlašćeno lice da ga dobije.

Ako sumnjaš u navode vlasnika, ako ne želi da ti omogući pristup svim željenim podacima o vozilu, nema pratećih računa o servisima potražiš drugi auto gde se ništa ne krije od potencijalnog kupca.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Škoda - opšta tema

Post od Day Walker » 17 Jan 2018, 17:12

gazza je napisao:Ne znam koje godiste treba Skoda da ima da prodje kroz MySkoda app. Ako je 2012 matoro onda dobro. Sledeci put cu da chekiram broj sasije proizvedene 2018.

A sto se tice "razloga da se ne dele takvi podaci", to je saucesnistvo u kriminalu koji postoji na trzistu polovnih vozila u Evropi i Srbiji. Ako se pojavi jasan dokaz da je falsifikovana servisna knjizica i kilometraza vozila, a taj dokaz je validna dokumentacija ovlascenog servisera, i ako se to prikriva, onda je i to krivicno delo.

A sto se "importera" tice, zelim mu da kada od zaradjenih para kupi Rolexa i pozeli da proveri njegovu legalnost kod Petrovića, da mu dotični gospodin kaže: "Dođi juče". Ili još bolje, da ga uputi na Kinesku ambasadu. :dobarvic:
A sta npr da das nekome da proveri ukradenu sasiju?
Sta cemo onda?
Da li znas da se za taj program placa licenca?
I naravno da nije dozvoljeno da ti neko da podatke na lepe oci. Dovezes auto da se proveri, platis i dobijes podatke.

Može isključivo sa vlasnikom uz saobraćajnu i ličnu kartu lično, politika firma je takva da nije dozvoljeno da se daju takve informacije, vlasnik je zaštićen provera takvog tipa zato i dolazi u ovlašćen servis na održavanje a ne da ode u neku garažu.
Stiti se privatnost vladnika.

Elektronska knjizica je krenula od 2013.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Škoda - opšta tema

Post od nidza » 17 Jan 2018, 18:38

Ako štite vlasnika, onda bi fer bilo da i na elektronskoj knjižici štite vlasnika. Trenutno ne postoje nikakve zaštite, dovoljno je da bilo ko pročita VIN sa dna moje šoferke i da se upozna sa kompletnom servisnom istorijom automobila.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Škoda - opšta tema

Post od Delija » 17 Jan 2018, 19:01

I to je ok. Sta tu ima da se krije? O kakvoj privatnosti vlasnika pricamo?
Sto vise transparentnosti oko takvih stvari ima - manje ce biti lopovluka i prevara.

Ali je DW lepo rekao - pa mora i ovlasceni servis / prodavac da ukrade koju crvenu na lepe oci :ccc:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Škoda - opšta tema

Post od aviator » 17 Jan 2018, 19:21

Markoni je napisao:
17 Jan 2018, 15:50
Svi sa elektronskom servisnom knjizicom mogu da se provere kroz aplikaciju. Mislim da je to krenulo od 2015.

Sent from my P00A using Tapatalk
Kriju servisnu istoriju starih TSI, k'o zmija noge.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Škoda - opšta tema

Post od gazza » 17 Jan 2018, 22:57

Delija je napisao:
17 Jan 2018, 19:01
I to je ok. Sta tu ima da se krije? O kakvoj privatnosti vlasnika pricamo?
Sto vise transparentnosti oko takvih stvari ima - manje ce biti lopovluka i prevara.

Ali je DW lepo rekao - pa mora i ovlasceni servis / prodavac da ukrade koju crvenu na lepe oci :ccc:
koje rekao da nisam ponudio da platim? naravno da ovakav servis treba da kosta.

nema sta da se krije naravno, ali jbga, cao zdravo skodo, pogresan odgovor na vazno pitanje. prikrivate podatke? vise srece, imate dovoljno veverica za sisanje u srbiji. ionako ste se kao tomini ortaci utalili pa ce sada murija da vas vozi, na zelenoj ste grani.

sad sam ja problem sto pitam za vozilo koje je na placu sa sumnjivom (u prevodu: radjenom servisnom) a nije problem sve ostalo. mrs!

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Škoda - opšta tema

Post od Delija » 17 Jan 2018, 23:46

Meni je fascinantno da ti ni posle svega jos uvek ne odustajes od tog glupog auta :zbunjen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Škoda - opšta tema

Post od speedy stikis » 12 Feb 2018, 17:17

I Škoda Octavia dobila digitalnu instrument tablu


Slika

Kompanija Škoda je bez "podizanja prašine" u ponudu uvela i potpuno digitalnu instrument tablu za svoj model Octavia.

Za razliku od Volkswagenovog Golfa i SEAT-ovog Leona s kojim deli platformu, Škodina Octavia nije dobila potpuno digitalnu instrument tablu dolaskom redizajnirane verzije predstavljene u oktobru 2016. godine, ali je sada češki proizvođač kao opciju svojim kupcima ponudio da analognu instrument tablu zamene digitalnom, naravno, uz doplatu. Ta opcija je već od ranije prisutna za kompaktni Škodin crossover Karoq, a košta 351 evro. Sajam automobila u Ženevi je veoma blizu, tako da se obnovljena Octavia očekuje s novom naprednom instrument tablom.

Glavni displej zauzima celu površinu ekrana, a to se odnosi na celu mapu zajedno s pokazivačem brzine, indikator preporučenog stepena brzine, preostalu kilometražu do destinacije i drugo. Ako se displej smanji, prikazaće se samo dva veća displeja s određenim željenim infomacijama kao što su trenutna brzina kretanja automobila i preostala kilometraža do destinacije.

Obnovljeni model Superb koji se pojavio sredinom 2017. godine nema opciju digitalne instrument table, ali će je verovatno dobiti ove ili sledeće godine.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Škoda - opšta tema

Post od Geza » 06 Apr 2018, 20:17

Premium. :)

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori