DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Woodoo » 26 Mar 2018, 16:16

Odlicna ponuda, mislim da izlazi nov model pa su zato dali dobru akciju.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Risto » 26 Mar 2018, 16:38

Baš tako, ali svejedno, ko traži neki mali premium SUV C segmenta teško da će naći nešto bolje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od steva_anya » 26 Mar 2018, 16:42

Fiat koji se reklamira za 79€ mesecno je za poslednjih 100 modela sa trake. Garancija mu je 2 god. Ne znam kakva ce biti limarijska ponuda kasnije tj da li ce biti delova.

A5 Sportback mi je prelep.

A7 vs CLS, A7
Nije mi se svidela boja na M5.

Honda Civic vs. Q3 sportline - Q3

Mazda mi i dalje deluje skupo. Mazda 2 sa finom opremom 14500€.

Edit
Sa ovom ponudom Q3 jeftiniji od Sportage i sl
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Day Walker » 26 Mar 2018, 17:34

Kod Skode 1,99 % preko Raiff lizinga.
CA nudi kredit 3,99 a Direktna valjda 3,29%.
Mislim da sam dobro upamtio cifre, al nek neko ispravi ako ima tacniji podatak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od steva_anya » 26 Mar 2018, 17:45

Daywalker, koliko je Kodiaq sa opremom slicnom SuperB Ambition u pristojnom motorizacijom? (ne mislim na onaj izlozeni)
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od ljuba » 26 Mar 2018, 20:03

mix024 je napisao:
22 Mar 2018, 22:16
Bio danas, Audijev štand mi nekako ostavio najjači utisak, A5 SB jako dobro izgleda, a i novi Q5 je dobar.

BMW X2 baš dobro izgleda, Stelvio isto tako.

Hyundai i30N deluje stvarno dobro urađen, nisam video cenu. Vozio bih ga samo tako...

Ipak, za mene, najbolja kupovina na sajmu Leon Cupra, 300 KS, nešto malo preko 30000 EUR za izloženi model. Sa standardnom opremom Cupra kreće nešto oko 26500 EUR.

Ima dobrih auta, hteli smo da vidimo XC40, ali bio pokriven :nonono: , a nismo mogli čekati da ga otkriju.
Bas sam bio danas kod dilera i gledao XC40 i odusevio se. Sedeo unutra, razmisljao da li da ga uzmem na test voznju. Stvarno su ga odradili majstorski. Meni licno su ga duplo bolje odradili od XC60. Jedino mi se ne svidja spolja kako se zavrsava krov - neki bled pokusaj simuliranja kupea. Prtljaznik vise nego veliki, jedino se oseca u kabini da nije bas veliki auto :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Day Walker » 26 Mar 2018, 20:07

steva_anya je napisao:
26 Mar 2018, 17:45
Daywalker, koliko je Kodiaq sa opremom slicnom SuperB Ambition u pristojnom motorizacijom? (ne mislim na onaj izlozeni)
http://www.skoda-alpros.rs/docs/dynuplo ... _56192.pdf

Ambition Plus je na akciji najisplativiji>
http://www.skoda-alpros.rs/docs/dynuplo ... _49572.pdf
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Xepoj87 » 26 Mar 2018, 20:49

Prvo Audi, A5sb lep, A7 ocajna bulja, a ona klot hrapava crna maska je ocajna. Cene naravno nenormalne.
Enterijer je takodje nja.
A8 vrh, prava limuzina, ali opet enterijer nije po mom ukusu, i ako je dosta bolji od A7.
Q3 fenomenalna ponuda za 26k.
Q7, bus kao bus.
M5 ruzniji od M paketa pored, sedista su lepa, ali su ona u CLS 3.0 dizelu jos lepsa.
Palili su M5, solidno se cuje.
CLS, sta znam, bulja mi je manje ruzna nego sto sam ocekivao, a nos otpocetka pricam da mi se svidja i potvrdih i uzivo, a enterijer klasicno sabija.
Svejedno, tesko da bih i njega i A7 kupio svojim parama.
2 drugara svrsavala na GLE, meni je to sve sranje, a C kupe ima dobru ponudu, jako solidno opremljen primerak C220d kupea, ispod 50k, a bulja mi ne lezi bez spojlercica.
S restyle mi je otprilike duplo bolji od prerestyle, koji mi nikada nije legao.
Range Rover Velar ima super prednji deo, ali je zadnji bas kriminalan, dok Sport sabija.
Kia i30N je ok spolja, enterijer je gadan kao i u Cupri. Palili su je, solidno se cuje.
Cupra spolja kao neki Leon klotanovic od 15 soma.
Drugar uzima slicnog Fiat-a 500 u onoj plavoj boji, za te pare je stvarno najbolji u toj mini mini klasi. Onaj plavi mirror je super, mada su mozda malo previse sjajni oni fake chrome retrovizori.
Abarth 595 competizione je sumanuto skup, 32k standardno, 25k sajamska cena, ali je stvarno super.
Ja bih iskreno ocekivao do 100 da ide 6s za te pare, umesto 7, ali to sam samo ja :)
Citroen C3 mi se jako svideo u toj maloj klasi, verovatno bih njega birao tu, ovako po izgledu, bas mi je fanki :)
Peugeot svi do jednoga bzvz.
Kia Stinger je ok, ali tacno Americki glomazni fazon, a kod nas je jebe i 3.6 ili 3.3 motor, dok je onaj 2.0 totalno nezanimljiv po toj ceni i tom preterano decackom izgledu, sa samo 200ks.
Od Kie mi se svideo neki narandzasti crosover, nisu mi dali da ga pogledam, vukli me za ruku da ne gledam Kiu, gde sam im ja ponavljao da je pouzdana, ali dzaba, jaci su :D
U Hondi smo se samo smejali ceni onog R-a, a i generalno cenama Civica.
C-rv vec ima dobre cene.
Alfa Romeo Stelvio QV je lepa, ali nista da padnes na dupe.
Svakako, ko trazi vozacki SUV te klase, nema dalje, kao i Giulia u svom segmentu.
Ferrari ruzan za sve pare, a ona trkacka nakaza od Lamboa jos vise.
Volkswagen izlozio neka kompanijska vozila, sacuvaj me Boze.

E sada Mazda, nama licno najzanimljiviji stand, jer drugar hoce da pazari 6icu, a ja oduvek gotivim MX5, pa je jos pre godinu dana usao u uzak izbor za sledeci auto.
Izotimali smo kljuceve, seo sam, mogu da stanem, osim sto mi je u ledjima bas uzano sediste, to jest, ledja mi ne dodiruju sredisnji deo, vec samo sa strane, ali mislim da bih mogao nekako da se iznamestam.
Prvo sam mislio da nema mesta za glavu, jer je obod soferke jako nizak, ali krov je visi od tog oboda i imao sam 3,4 cm do krova kada sam ga sklopio, sa mojih 181cm, ali posto sam njasvi, zauzimam mesta kao da sam visok 188-189, a stomak i guzica kao da sam visok 4m, pa sam svuda po autu.
Seo i drugar od 190cm i njemu je knap, dodiruje krov, ali iznenadjujuce da ima mesta za noge.
Rucica menjaca super, lepo se ubacuje u brzine, a polozaj je malo vise no sto sam navikao, ali je to sve ok.
Pedale kvacila, kocnice i gasa su bas blizu jedna drugoj, morala bi svakako neka detaljnija test voznja da padne, ali tek kada skinem 30ak kg, cisto da ne dahcem dok se saginjem za pomeranje sedista :)
Krov je fenomenalan. Da mi je neko pricao da ce mi nekada biti gotivniji rucni od elektricnog krova, ne bih mu verovao.
Nudili mi da sednem i u onog RF-a, ali no me interesa nada.
Malo mi jeste MX sporiji, sa 7.1s do 100, ali sve nesto mislim da bi mi bilo super kada bih provozao, da se to lepo oseca, sto i trazim kod takvog auta, a ne da se trkam sa nekim.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Spa-Francorchamps » 26 Mar 2018, 21:03

Bio danas na sajmu, pre svega gledao ono što me zanima za kupovinu.

Prvo otišao do Fiata da pogledam Tipo HB Lounge. Meni se sviđa auto, ima dosta prostora, ne deluje tako jeftino kao što sam pročitao na više mesta. Čudno je proširena centralna konzola u delu gde su komande za klimu, pa nogom "kačim" tu konzolu. Čini mi se da moram malo da se iskosim na sedištu da bih normalno mogao da držim nogu na gasu. Ipak, tek u test vožnji bih mogao da ocenim da li je ovo problem ili nije. Iznenadio sam se kad sam na Lounge opremi sa 17" alu felnama sa dijamantskom obradom koje nemaju mnogo mesa na centralnom delu video da štrče doboši. Bio sam siguran da Tipo HB ima diskove i nazad.
500L je bio izložen u nekoj nestandarnoj opremi gde je mnogo toga dodato na Pop Star (7" Uconnect, alu felne, parking senzori, maglenke...).
Za Punto kažu da su već prodali planiranih 100 i da je to kraj.

Drugi auto koji sam hteo da pogledam bolje je Hyundai i20,. Pristojna cena, dobra oprema i OK dizajn. Ipak, očigledna je razlika u veličini u odnosu na Tipo. Na zadnju klupu se poprilično teško ulazi, nije baš toliko prostran kao što sam očekivao(185 cm, 105 kg).

Pogledao detaljnije i Rio, uglavnom očekivano, osim neverovatnog uskog centralnog retrovizora.

Kad su bicikli u pitanju, Capriolo je svom najboljem modelu Level 9.5 podigao cenu na preko 600 EUR, skoro kao Cube sa sličnom opremom na popustu.

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Kabal » 26 Mar 2018, 21:07

Xeroj87, jel taj "Q3 fenomenalna ponuda za 26k" manuelac?

Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Xepoj87 » 26 Mar 2018, 21:11

Jeste manuelac.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od steva_anya » 26 Mar 2018, 21:16

Taj Q3 je manuelni, a za 2000 vise ide S-tronic. Kako su mi rekli Q3 je isporuka tek u avgustu, varijanta nema na stanju i duze se ceka.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Ikac » 26 Mar 2018, 21:20

Spa-Francorchamps je napisao:
26 Mar 2018, 21:03
Iznenadio sam se kad sam na Lounge opremi sa 17" alu felnama sa dijamantskom obradom koje nemaju mnogo mesa na centralnom delu video da štrče doboši. Bio sam siguran da Tipo HB ima diskove i nazad.
Jel si siguran da si lepo video? Na ovoj slici mi deluje da ima diskove pozadi.

Slika

Sliku sam izvukao sa ovog oglasa.
https://www.polovniautomobili.com/putni ... -14-lounge

Edit
Mada gledam sad isti auto, slika sa druge strane i iskreno nisam siguran.
Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Xepoj87 » 26 Mar 2018, 21:25

E da, Tipo nudi solidno mnogo za smesne pare, a lep auto.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: DDOR BG CAR SHOW 06 i 12. MOTOPASSION

Post od Geza » 26 Mar 2018, 21:27

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori