Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 09 Sep 2022, 14:53

Isto sam i ja uzeo sa Ali-ja. Medjutim kada sam kupio tockove senzori su vec bili.
Ja bar nisam imao nikakvo uparivanje, 15min voznje da se tockovi ugreju, i sve je ucitalo kao da su fabricki.

Ja sam isto posle godinu i kusur voznje prezadovaoljan, nemam neke primedbe, mada sam imao prvu reklamaciju ove nedelje.
Kada auto ostane na sucnu, plstika izmedju brzinomera i volana pocne da krcka kao luda.
Prijavio sam u Beti i rekli su u cetvrtak da dovezem auto da ce resiti. Videcemo kako ce se resiti.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sloba » 09 Sep 2022, 15:51

Na SX4 mi je vibrirao okvir instrumenta i to samo na 2.100 ili 2.300 obrataja, malo sam i zaboravio. U mestu ili u voznji, svejedno, bitno je da je hladno napolju. Uspeo sam da resim tako sto sam izmedju oplate volana i tog okvira stavio komad gume, nategao je stavljanjem volana u najvisi polozaj i to je to. Bilo je tu jos slicnih stvari, tipa nebo je krckalo na spoju sa soferkom sto je reseno na slican nacin. Ja ne znam sta bi oni ovde mogli uraditi, osim da nesto slicno zbudze. Prosto, takva je plastika na Suzukiju.

Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 09 Sep 2022, 16:55

U cetvrak sam kod njih, pa cu da vam javim sta su zbudzili...
Mislim da nije plastika problem, konkretno ta plastika je iznenadjujuce kvalitetna (nije one greb-greb plastika).
Jednostavno ne stoji kako treba, pod prstom oseti se da se pomera, kao da nije dobro namestena.

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 782
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od RobiNS » 10 Sep 2022, 09:18

Što se senzora tiče nema tu nikakvog uparivanja (ovo sa Ali-ja za Suzuki) identični kao kod uvoznika, odmah sve radi.
I mene Vitara služi odlično - kod zvrndanja je najveći problem što žena drži žvake u okrugloj kutiji između sedišta :D

Imam i ja prvi "defekt", kod prekidača za isključivanje "Start stop sistema" ne radi lampica pa ga noću ne vidim, to su oni "tradicionalni" Suzuki prekidači levo od volana.
Ima na You Tube kako se to menja samo da vidim kakva je to "tinjalica" i da je nabavim.
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

vitara10
Postovi: 3
Pridružio se: 23 Apr 2018, 09:38

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od vitara10 » 10 Sep 2022, 10:15

Slučajno pronađoh ovaj forum, pa rekoh da vam iznesem svoje utiske. Posedujem Vitaru 2wd, 1.6 120KS, manuelni menjač, već nešto više od pet godina i 90000km i prezadovoljan sam. Nisam imao nijedan jedini problem, čak su i sve sijalice fabričke. Sada razmišljam da ovu Vitaru ostavim suprugi pošto ona vozi "tinejdžera" koji počinje sve češće da pravi probleme i poslednja dva tehnička je jedva prošao, a da ja kupim novu hybrid vitaru, samo bih ovog puta izabrao 4wd, sa manuelnim menjačem. Dvoumim se da li uzeti premium ili elegance, razlika u ceni je nekih 1300Evra, pa bih voleo da čujem vaše mišljenje da li vredi doplatiti za elegance. Sa nekog mog stanovišta, čini mi se da i premium ima sve što je meni potrebno, pošto koristim navigaciju preko Car Play aplikacije i radi besprekorno (Here, Waze, Google Maps). Ne znam koliko su sedišta kvalitetnija kod elegance nivoa i koliko je korisno ovo otključavanje vozila bez ključa. Parking senzori mi na staroj vitari nisu nedostajali pošto je kamera odlična, međutim moguće je da je komfornije imati i jedno i drugo.
Druga dilema je da li umesto Vitare kupiti S-Cross, takođe 4wd, manuelni menjač u Premium nivou opreme, pošto mu je cena konkurentnija (novi model, a veći auto). Trebalo bi ovih dana da napravim probnu vožnju na S-cross-u ali ono što sam primetio u salonu da mi položaj za upravljačem više odgovara u vitari pošto volim visoko da sedim i vitara mi i dalje izgleda nekako vizuelno privlačnije.
Ono što mi dodatno stvara dilemu je ako se odlučim za vitaru da li da sačekam redizajn koji je najavljen za kraj ove godine, ali pitanje je kolika će biti cena redizajnirane, a nisam ništa pronašao na internetu vezano za izgled redizajnirane. Moguće da neko od vas zna nešto više o ovome?

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od McGruja » 10 Sep 2022, 10:24

SCross premium bih ja izabrao, oprema i pogon po želji

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Heinz » 10 Sep 2022, 15:40

A da promeniš brend? Ili bar pogledaš konkurenciju.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


vitara10
Postovi: 3
Pridružio se: 23 Apr 2018, 09:38

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od vitara10 » 10 Sep 2022, 17:51

Heinz je napisao:
10 Sep 2022, 15:40
A da promeniš brend? Ili bar pogledaš konkurenciju.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Daj predlog koji brend sa 4wd pogonom i sličnom cenom?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sloba » 10 Sep 2022, 20:06


m15582 je napisao:U cetvrak sam kod njih, pa cu da vam javim sta su zbudzili...
Mislim da nije plastika problem, konkretno ta plastika je iznenadjujuce kvalitetna (nije one greb-greb plastika).
Jednostavno ne stoji kako treba, pod prstom oseti se da se pomera, kao da nije dobro namestena.
To i jeste caka, nije plastika, bar na oko, ništa lošija nego npr. na VW-u, ako se svaki deo posmatra pojedinačno, međutim, nije ugrađjeno na tom nivou. Setio sam se da mi je i sklop sa podizačima u vozačevim vratima zveckao pa sam intervenisao sa naličja tapacira. I plastična poluga na suvozačevom mestu je vibrirala i kako neko sedne na sediste, plastični okvir sedalnog dela se raširi tek toliko da se dodiruje sa tom polugom. Bilo je raznih gluposti. Ništa vitalno, ali kvari ugođaj.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4122
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od carov2 » 10 Sep 2022, 21:11

vitara10 je napisao:Slučajno pronađoh ovaj forum, pa rekoh da vam iznesem svoje utiske. Posedujem Vitaru 2wd, 1.6 120KS, manuelni menjač, već nešto više od pet godina i 90000km i prezadovoljan sam. Nisam imao nijedan jedini problem, čak su i sve sijalice fabričke. Sada razmišljam da ovu Vitaru ostavim suprugi pošto ona vozi "tinejdžera" koji počinje sve češće da pravi probleme i poslednja dva tehnička je jedva prošao, a da ja kupim novu hybrid vitaru, samo bih ovog puta izabrao 4wd, sa manuelnim menjačem. Dvoumim se da li uzeti premium ili elegance, razlika u ceni je nekih 1300Evra, pa bih voleo da čujem vaše mišljenje da li vredi doplatiti za elegance. Sa nekog mog stanovišta, čini mi se da i premium ima sve što je meni potrebno, pošto koristim navigaciju preko Car Play aplikacije i radi besprekorno (Here, Waze, Google Maps). Ne znam koliko su sedišta kvalitetnija kod elegance nivoa i koliko je korisno ovo otključavanje vozila bez ključa. Parking senzori mi na staroj vitari nisu nedostajali pošto je kamera odlična, međutim moguće je da je komfornije imati i jedno i drugo.
Druga dilema je da li umesto Vitare kupiti S-Cross, takođe 4wd, manuelni menjač u Premium nivou opreme, pošto mu je cena konkurentnija (novi model, a veći auto). Trebalo bi ovih dana da napravim probnu vožnju na S-cross-u ali ono što sam primetio u salonu da mi položaj za upravljačem više odgovara u vitari pošto volim visoko da sedim i vitara mi i dalje izgleda nekako vizuelno privlačnije.
Ono što mi dodatno stvara dilemu je ako se odlučim za vitaru da li da sačekam redizajn koji je najavljen za kraj ove godine, ali pitanje je kolika će biti cena redizajnirane, a nisam ništa pronašao na internetu vezano za izgled redizajnirane. Moguće da neko od vas zna nešto više o ovome?
Ako si u mogućnosti, ja savetujem da doplatiš za skuplji paket.
Koliko vidim, pošto je nov auto, verovatno će biti duže kod tebe, a i spominjao si negde 5 godina za prethodni.
Ja često kažem, pre ćeš da se kaješ za stvari koje nisi kupio, nego za one koje si kupio.


Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 12 Sep 2022, 09:13

Sloba je napisao:
10 Sep 2022, 20:06
m15582 je napisao:U cetvrak sam kod njih, pa cu da vam javim sta su zbudzili...
Mislim da nije plastika problem, konkretno ta plastika je iznenadjujuce kvalitetna (nije one greb-greb plastika).
Jednostavno ne stoji kako treba, pod prstom oseti se da se pomera, kao da nije dobro namestena.
To i jeste caka, nije plastika, bar na oko, ništa lošija nego npr. na VW-u, ako se svaki deo posmatra pojedinačno, međutim, nije ugrađjeno na tom nivou. Setio sam se da mi je i sklop sa podizačima u vozačevim vratima zveckao pa sam intervenisao sa naličja tapacira. I plastična poluga na suvozačevom mestu je vibrirala i kako neko sedne na sediste, plastični okvir sedalnog dela se raširi tek toliko da se dodiruje sa tom polugom. Bilo je raznih gluposti. Ništa vitalno, ali kvari ugođaj.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
NIsam neki brendista da podrzavam ili mrzim neki brend, sve je to isto manje vise. Nego sam se igrom slucaja vozio u VW T-Cross, ja jeftiniju plastiku nisam video ni u staroj daciji logan. Bas sam se bio razocarao, a na svakoj neravnini je ta plastika cvilila. Nesto sam ocekivao mnogo vise od VW. Iskreno nije mi T-Cross bio ni u uzem izboru kada sam birao novi auto pre godinu i kusur. A kao zakljucak nije ni za prineti Vitari (po pitanju plastike i enteriera).
Na primer Kia Sportage mi je bila u uzem izboru (sad vec stari model), a izgledala je dosta ozbiljnije od Vitare po pitanju enterijera, medjutim tu mi je presudio motor 1.6 koji bukvalno nije isao nikako, a za doplatu za bolji motor nisam imao para. :)
Medjutim moram nauciti da zivim sa tim sitnim boljkama, dok nam ne skoci standard da svi mozemo da priustimo novog Mercedesa, Audia.... :D

Generalno sam prezadovoljan izborom koji sam napravio. Doduse i prvi NOV auto mi je, verovatno bi sa svakim bio zadovoljan. :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sloba » 12 Sep 2022, 11:05

Komsija koji vozi iskljucivo VW nedavno je uzeo T-Roc i kada sam doterao novu Mazdu, seo je u nju, progutao knedlu i sam rekao da je T-Roc jako plastican. Sto kaze Jura, "severne" plastike su morale biti malo prijatnije na oko i dodir, bar na kolima od 30k evra. Mada, meni je od samog izgleda i osecaja bitnije sta se desava u voznji. Ako krcka, dzaba i da je od zlata.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od BigMazzy » 12 Sep 2022, 12:13

Ja sam jednom za malo lincovan kad sam rekao da moj Fiat ima bolju plastiku u enterijeru od nekih švapskih modela. Tako da, ne dirajte u švapski kult.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od pedja » 12 Sep 2022, 12:52

Meni se dva puta omaklo, odnosno nekontrolisano izletelo, na cenu automobila u salonu.

PUG 2008 (stari) i VW T-Cross (pisao sam već).

PUG je imao ručicu menjača koja ni kineza nije dostojna, a ni ostatak nije bio nešto, uključujući i miris te plastike. Reče mi čovek cenu, ne sećam se šta mi izlete. A tada su cene bile daleko od današnjih.

U T-Cross sam seo, dok sam čekao da kolega ostavi Paju na servisu. Bio je viši paket, mislio sam da ću se iseći, ukoliko se nalaktim levom rukom. I boja plastike je bila veoma upitna. Dolazi ovaj nasmejan i pita kako mi se sviđa. "Onako, plastika katastrofa". On će na to da je vrhunski kvalitet, VW je ipak brend....i tras cena, "za saaamoo"... "Ma, daaajte", a pritom vozim SX4, nije da sam navikao na nešto...

Pre toga sam sedeo u Kamiqu, nebo i zemlja.

Elem, ima i toga što Sloba kaže. Bitno je i da ne krcka. No, nije brend garancija. Novom CCu je cvrčala tabla, plus još neke sitne gluposti, na Touranu cvrči gde god uhvatiš (uzeli ga sa 50kkm, ne znam šta mu se pre toga dešavalo). Nema pravila.

TapaT


Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 13 Sep 2022, 10:31

Upravo je to ono sto kazem, kod svih proizvodjaca je to manje vise isto.
Imam puno njih u svom okruzenju gde ne smes da pomenes ista protiv vagena... Linc u najavi :D , malo me strah sto ovo i pisem. :delete:
A za T-cross sam imao isti utisak kao Pedja.
Nego videcu u cetvrtak sta ce da urade po tom pitanju, neka zalepe i gumu, nameste kako god zele, samo neka urade da se ne cuje. :)

Odgovori