Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 29 Mar 2022, 00:00

sasha015 je napisao:
26 Mar 2022, 11:58
Koliko moze da kosta ta hibridna baterija?
Sta mislite?
Trajanje?100.000 km minimalno.
Garancija je 2 godine na auto?
Kod mene u garanciji pise da motor i menjac imam garanciju 5+3 godine (ili 260.000km), u slucaju da sve vreme odrzavam kod njih sa Mobil1 uljem.
Garancija 12 godina na karoseriju (korozija limova s unutrašnje strane prema spolja), nemam pojma sta im ovo znaci... :nemampojma:
Garncija na hybridnu bateriju 5 godina.

Ali sto pomenu neko pre mene ne bi se stresirao oko baterije prvih 10godina sigurno.

Pri tom mala je to baterija kad staje pod sediste od kola, ne verujem da je cena zamene zabrinjavajuca.
Takodje nadam se da je ja necu menjati... :D

Kondo
Banned
Postovi: 137
Pridružio se: 02 Mar 2022, 17:29

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Kondo » 29 Mar 2022, 08:33

mene više zanima isplativost takvog hibrida u voznji, na kojoj godisnjoj km-traži i nakon koliko godina se isplati investicija?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od pedja » 29 Mar 2022, 08:35

Kakva investicija?
Nema više opcije (kod Suzukija uopšte) bez mild hibrida, pa da imaš razliku u ceni i da otplaćuješ istu kroz vreme.


TapaT


Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 29 Mar 2022, 09:27

Bas sam to hteo da kazem, nema investicije, jer nema izbora, sva novija vozila postaju mild hybridi.
Suzuki nema vise opciju klasicnog benzinca.
A koliko sam citao od 2023. ubacuju 1.5benz-plugin hybrid, neku Tojotinu varijantu.

Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 29 Mar 2022, 09:35

A sto se ustede tice, i nema neke posebne ustede na mild hybridu.
Meni je registracija jeftinija za oko 5000-6000din.

Potrosnja mi je oko 5.6l, sto koliko sam razumeo nije mnogo manje od klasicnog 1.4benz.
Doduse ovih 5.6l je uz svakodnevnu voznju preko Fruske Gore.
Kad idemo samo Vrdnik lokal i relaciju Vrdnik-Ruma onda bude dosta niza potrosnja.

Tako ako gledas neku dugorocnu ustedu, nisam siguran da si upoznat sa konceptom, mild hybrida, osnovna svrha tog elektro motora je da ti smanji izduvne gasove, i minimalno ustedi na gorivu.

On je tu da malo pogura auto pri startovanju, auto se ponasa dosta zivahnije pri ubrzanju, i da ti rastereti motor od dodatnih sistema poput klime, i drugih elektricnih potrosaca.

Stvar koja mi je vrh, je sto se kod moje Vitare konkretno ne razlikuje potrosnja kada klima radi i ne radi, jer elektro motor sve vreme gura klimu.
Prakticno mi klima radi i kada se auto ugasi na semaforu pri start/stop-u.

Kondo
Banned
Postovi: 137
Pridružio se: 02 Mar 2022, 17:29

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Kondo » 29 Mar 2022, 09:56

nema izbora kod suzukija ali ima, barem još uvek, kod drugih proizvođača.

barem meni nije zacrtano u kamenu da mora da se vozi hibrid, ako se možda u postojećim uslovima vožnje više isplati da uzmem drugi model kod nekog drugog....

Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 29 Mar 2022, 11:07

Ok, slazem se sa tobom, imas izbor kod drugih proizvodjaca.
Ali svetsko trziste kakvo takvo je tera te da ides u korak sa vremenom.
Kod nas na primer daosta proizvodjaca plasira ono sto niko u evropi nece, a to su recimo atmosferski benzinci 1.6 i 1.8, pouzdana ali zastarela tehnologija.

Poznanik ima Kia Sportage, 1.6 atmosferskog benzinca, trosi daleko vise a ide losije nego moj auto.
Dok drugi poznanik vozi Jeep Renegade 1.0 turbo benzinac, auto ide skroz posteno za tako mali motor, trosi vise, ali se i lepo ponasa.

Sad kad pogledas sa druge strane neke nazovimo "isplativosti", kad za 5-6-7godina taj auto budes mora da pordas.
1.6 atmosferski benzinac ce biti dinosaurus, dok ce se nas narod i dalje groziti malih aluminijumskih trocilindrasa.
Opet tu neka prica o isplativosti pada u vodu.

Na kraju krajeva, ni jedan od novo kupljenih automobila nece imati neke probleme prvih pet godina sigurno, verovatno i duze zavisno od samog vozaca i predjene kilometraze.

Bitno je sta ti mislis sta je najbolje za tebe, a sto se tice trazenja isplativosti nikad ne mozes biti pametan... sve ima dobre i lose strane.

Osim ako nisi u mogucnosti da kupis neki ferrari, pa da ga cuvas i cekas da cena poraste, jer se i to desava... :D

Korisnikov avatar
Sakiboy
Postovi: 25
Pridružio se: 24 Mar 2022, 09:25
Garaža: Vitara Hybrid
Lokacija: Beograd na brdu

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sakiboy » 29 Mar 2022, 11:23

Sve je tako kako si naveo, mada u auto industriji nema isplativosti, samo trošak... Ja sam očekivao da će ovaj mild hibrid imati uticaja na smanjenje potrošnje pa sam se malo razočarao kad sam saznao da je ova kombinacija samo za smanjenje zagađenja(naravno nije to samo, treba da se smanjuje zagađenje). Opet potrošnja od 5.6 l koju pominješ je sasvim solidna, dobio sam info da je za BG potrošnja 8l, što verovatno i jeste u špicu i vožnji od 30+ minuta kuća-posao-kuća. Ja imam samo Košutnjak između kuće i posla pa računam da neće prelaziti 7l. Videćemo...
Inače uzeo sam Vitaru sa AT menjačem.

Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 29 Mar 2022, 11:40

Naravno, ovo je neki prosek, Vrdnik-Novi Sad-Ruma, za te lokacije.
Beogradski spic treba uvesti kao posebnu kategoriju. :D

Moja Vitara je sa manuelnim menjacem, mada sam imao zelju i za automatik, i za Allgrip, na kraju je budzet presudio. :D
Jedino sto stvarno nisam imao zelju je panorama, prosto mi je neverovatno koliko smanjuje visinu plafona, a ja sam po prilici visok, pa nisam hteo da mi kosa grebucka po nebu. :D

Korisnikov avatar
Sakiboy
Postovi: 25
Pridružio se: 24 Mar 2022, 09:25
Garaža: Vitara Hybrid
Lokacija: Beograd na brdu

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sakiboy » 29 Mar 2022, 14:53

I ja sam visok 2m pa je panoramski krov mogao da dođe samo kao opcija da imam gde da proturim glavu :rofl:
Fora je što sam ja kao gledao cenovnik sa različitim verzijama svega od opreme u kombinaciji, da bi mi rekli u salonu :naughty: Imamo jednu plavu Vitaru automatik premium oprema + opcija bez ključa (to im je sad u premium opremi za AT menjač) i oćeš-nećeš, S-cross isto biće otprilike nikad :o
Pošto sam i hteo AT nisam se puno razmišljao jer je rok isporuke manje od 1 mesec. U principu oprema je super, fali mi samo navigacija i sklapajući retrovizori(kako smo se ulenjili :opustanje: ), mada sam za navigaciju već našao neku SD karticu od 30ak evra koja bi trebalo da završi posao ubacivanjem u multimediju...

Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 75
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 29 Mar 2022, 16:40

Ma svi smo razmazeni, nije mi jasno kako smo nekad porodicno isli na more u aleku bez klime. :rofl:

Moj savet ti je da ne zuris sa kupovinom te kartice i mapa, CarPlay/AndroidAuto toliko lepo rade da navigacija nije ni previse potrebna.

Ta plava boja je stvarno lepa.

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 786
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od RobiNS » 29 Mar 2022, 22:34

Samo da se nadovežem u vezi navigacije - i ja sam na početku nabavio SD karticu ali AndroidAuto je stvarno bolje rešenje, ne razmišljaš o novim mapama a i mnogo je lakše - ne moraš kucati tačnu adresu ili kordinate možeš samo deo grada, prodavnicu, naziv tržnog centra, firme, itd...
A pošto su Google mape, prepoznaje tvoje pretrage sa kompa i memorisane destinacije... (jedino što mora telefon biti povezan)

Što se moje Vitare tiče čini mi se da sam je kupio u pravo vreme :D nema više Premium GL+ (metalik) za 15,500 e, (nisam je čekao ni dan) a i sa motorom (kojeg sam se plašio) sam izuzetno zadovoljan - i preformansama i potrošnjom (prosek 6,5L) o ceni održavanja i registracije da i ne govorim :D
Suzuki vozim već 10g, prvo SX4 pa sad Vitara - glancam, sipam i uživam... :D
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Apex » 30 Mar 2022, 07:33

Ima izbora i kod Suzukija, Swift Sport može da se kupi i kao ne hibrid. :)

Ne kapiram razočaranje mild hybrid tehnologijom, ušteda u gorivu jeste mala ali je i cena drastično manja nego kod klaičnih hibrida plus se dobija i mali boost u performansama. Još na sve to auto ne postaje tenk sa teškom baterijom koja ubija SUS motor na autoputu.

Po meni najbolji put za masovnu elektrifikaciju u ovom trenutku.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od dzonic87 » 30 Mar 2022, 07:47

Pa kako za koga... Toyota stariji hibridi imaju baš značajnu uštedu goriva u gradu, pa za nekog ko provodi dosta vremena u gradu i prigradskim saobraćajnicama je on perfektan. Kod novijih hibrida (bar toyota) ima benefite i na otvorenom putu (naravno ne na brzinama koje su iznad 140kmh)

Korisnikov avatar
Sakiboy
Postovi: 25
Pridružio se: 24 Mar 2022, 09:25
Garaža: Vitara Hybrid
Lokacija: Beograd na brdu

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sakiboy » 30 Mar 2022, 08:59

Hvala vam na savetima za navigaciju, svakako ću sačekati da sve probam pa ću odlučiti.
Robi, svaka čast za tajming i kupovinu po toj ceni :o Ja ću morati da zajmim za gorivo kad ga isplatim :kezo:

Odgovori