Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Markoni » 10 Okt 2023, 12:54

Kod mene možeš na telefonu sve. Doduše ja imam adapter da ne bih koristio kabl.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Saša » 10 Okt 2023, 13:33

Na iPhone-u radiš šta hoćeš po pitanju rute i sve radi odlično. Ono što mi se ne sviđa što na multimediji u autu ne mogu da smanjujem i uvećavam mapu sa dva prsta, odnosno mora se ići kursorima/strelicama levo desno i na +/- da uvećaš i smanjiš prikaz, to je baš idiotski i nekomforno jer na fabričkoj navigaciji uvećavaš/smanuješ sa dva prsta odnosno radiš sa prikazom šta hoćeš. Ali na Car Play-u jok. Jel tako i na Android autu?

sudyxor
Postovi: 6
Pridružio se: 06 Apr 2019, 00:07

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od sudyxor » 11 Okt 2023, 21:20

Ne mogu da nađem temu za "običnu" Vitaru 1.4 (turbo benzinac), pa ću morati ovde :nemampojma:

1. USB zeza već par godina, na velikom broju USB stikova posle nekoliko minuta dođe do "USB disconnected", nekad i po 2-3 puta u par minuta, nekad ne prekida i po pola sata. Primetio sam da ređe prekida starije USB-ove od 1MB ili 2MB koje formatiram sa što manjim "allocation unit size". Neke novije od 8MB ili 16MB neće ponekad ni da prihvati. Nekad se zaglupi, pa ceo dan neće da radi, ne pomaže ni da se gasi motor i pali. Menjali su u zvaničnom servisu i kabl, i osvežavali softver, ali ništa.
Da li ima neki predlog, možda kod nekog elektroničara koji se bavi ugradnjom muzike, ali neko baš ok i iskusan ko bi se pozabavio ovim problemom (u Beogradu)?

2. Menjač ponekad neće da uđe u rikverc, ponekad zapinje ubacivanje u drugu brzinu. Menjana sajla birača brzine, ništa nije pomoglo. I ovlašćeni i neovlašćeni servis tvrde da je sve ok, ali znam da nije jer je auto već treću godinu kod mene, kupljen je nov i vidno primećujem razliku. Opet ako neko ima preporuku i savet ima li neki specijalista u Beogradu za menjače?

3. Treće je verovatno malo spamovanje, ali ne mogu da odolim :censored:
Vozi li neko sa zimskim gumama sve vreme? Ja ih uredno menjam, ali kad mi u "hotelu" ispostave cenu za čuvanje i zamenu, svaki put (2x godišnje) se osećam kao magarac. Prelazim svega 10.000km godišnje, uglavnom gradska vožnja.

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 786
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od RobiNS » 11 Okt 2023, 21:32

Što se USB-a i muzike tiče, ja sam napunio jednu SD karicu muzikom (pošto ne koristim njihovu navigaciju) i ne menjam je često, samo ubacim nešto novo, sve radi ok...

Nemam problem sa menjačem (ja vozim 1.0 turbo) i jako sam zadovoljan.

Što se guma tiče ja sam odmah nabavio felne odvojeno za zimske i lenje i samo platim da mi zamene točkove (mrzi me sam da ih menjam) a pošto sam u kući imam mesta za čuvanje.
Mada kakve su nam zime možda bi bilo rešenje kupiti kvalitetne univerzalne i rešeno. :)
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
m15582
Postovi: 76
Pridružio se: 25 Mar 2021, 16:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.4hybrid, Opel Corsa D 1.2

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od m15582 » 12 Okt 2023, 12:55

Ja USB flash koristim stalno, i stalno menjam play listu (ukljuci/iskljuci), i nemam nikakvih problema.
Jer hvala bogu i ako ima 5000pesama, zena uvek pita zasto slusamo istu muziku... :D

Sa menjacem nemam problem, desilo se par puta da u rikverc osetim da hoce malo teze, ali malo popustis kvacilo i sve ok. To je skoro na svim kolima ista prica.

Na Vitari imam dva seta tockova (ali imam i gde da ih cuvam, ne treba mi hotel). A na Corsi vozim sa "all season" gumama, prelazimo sa njom 8000-9000km godisnje, ali skoro nikad duze relacija od 30-35km.
Pa sam se iz tog razloga odlucio za "all season", samo me je nakrpio vulkanizer kada mi se probusila guma. Zapekla celicna felna i nije htela da sidje.
Pa mi je rekao svako prolce da oprskam WD sprejom i da mi ne bude tesko da samo skinem i vratim tocak, u protivnom da ne krpim gumu kod njega (namcor)... :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sloba » 12 Okt 2023, 13:14

Sakiboy je napisao:
Sreten89 je napisao:
09 Sep 2023, 19:52
Da li neko može da me uputi kako se podešava zatvaranje gepeka? I dalje se teško zatvara, pa počinje da me iritira.
Ja sam prijavio na prvom inicijalnom servisu problem sa gepekom u Sumaru i namestili su mi, od tada zatvara normalno.
Možda mogu biti od pomoći. 99% razlog je loše podešen prihvat - anker (po američki "strajker") na karoseriji. Pričvršćen je obično sa dva torx šrafa kojima se prilazi skidanjem plastične maske koja se nalazi oko tog dela. Ako se vrata ne zatvaraju iz prve bez suvišnog lupanja istim ili ako zazori sa bokovima sa leve i desne strane nisu jednaki, tu uglavnom leži rešenje. Šrafovi se blago popuste i deo se blago kucne u neku stranu, bukvalno pola milimetra ili milimetar, stegne se pa se proba. Iz više puta, ako treba dok se ne pogodi da bude idealno. Otvori za šrafove su šlicovani što omogućava razne položaje tog dela. Ništa se ne može pokvariti, u krajnjoj varijanti uvek može biti kako je bilo. Još bitnije - ne pomišljati da je problem u gornjim šarkama i najbitnije - nipošto ih ne dirati.

Sent from my MI 9 using Tapatalk





Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od nidza » 12 Okt 2023, 14:21

Saša je napisao:
10 Okt 2023, 13:33
Na iPhone-u radiš šta hoćeš po pitanju rute i sve radi odlično. Ono što mi se ne sviđa što na multimediji u autu ne mogu da smanjujem i uvećavam mapu sa dva prsta, odnosno mora se ići kursorima/strelicama levo desno i na +/- da uvećaš i smanjiš prikaz, to je baš idiotski i nekomforno jer na fabričkoj navigaciji uvećavaš/smanuješ sa dva prsta odnosno radiš sa prikazom šta hoćeš. Ali na Car Play-u jok. Jel tako i na Android autu?
Ne, AA na O4 možeš normalno da zumiraš mapu. Jedino što ti ne da tastaturu dok se auto kreće, ali sve je funkcionalno kad staneš. Možeš da raskačiš telefon i podesiš rutu, pa nakačiš posle, a kad je nakačen može glasom, što je u principu uglavnom beskorisno po Srbiji.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Saša » 13 Okt 2023, 09:52

Car Play, Kadjar - ne može tako, upravo sam probao. Kroz mapu se krećeš strelicama za sve četiri strane a uvećava/smanjuje se na +/-. Baš bez veze, jedina glupavo odrađena stvar.

ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od ftj » 13 Okt 2023, 11:07

Da da, eto jedna stvar gde je AA u prednosti.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Saša » 13 Okt 2023, 11:14

Pošto je to prilično nekomforno, kada mi treba da proverim rutu ili nešto - jednostavno uzmem telefon i na njegovom ekranu to uradim (ne skidajući ga sa kabla). :)

Sreten89
Postovi: 44
Pridružio se: 12 Jul 2023, 15:33

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sreten89 » 04 Dec 2023, 14:13

Zamrla tema pa malo da je oživim. Imao sam dilemu oko felni i guma za zimski set. Na kraju sam kupio nove zimske gume za fabričke 17ice sa kojima sam kupio auto, a za letnji set planiram da kupim 18ice sa slike. One su 18x7 et47, a gume koje planiram ce biti 215/50 R18. Mislim da ce lepo da čučnu.
Prikačeni fajlovi
$_12.jpeg.jpg
$_12.jpeg.jpg (26.94 KiB) Pogledano 1647 puta

Sreten89
Postovi: 44
Pridružio se: 12 Jul 2023, 15:33

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sreten89 » 07 Dec 2023, 11:22

Malo sam se igrao u photoshopu, svidja mi se kako to izgleda. Prešao sam 9000km sa vitarom, sve radi super, osim gepeka koji i dalje mora da se zalupi muški da bi se zatvorio. Probao sam da podesim onako kako su mi neki predlozili ovde na forumu, ali nista nije pomoglo. Bas me nervira, po 3-4 puta moram da zalupim da bi se zatvorio gepek. Moracu do eurosumara, ne vredi.
Prikačeni fajlovi
vitara2.jpg

ticma
Postovi: 6
Pridružio se: 09 Dec 2023, 23:04

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od ticma » 10 Dec 2023, 11:51

Sreten89 je napisao:
08 Sep 2023, 17:38
Stigao sat. Naravno, posle mesec dana od kupovine neko mi je udario auto od pozadi, i pobegao. Nije ništa strašno, malo je branik nagnjecen na jednom mestu, nije mnogo primetno, ali meni bode oci jer znam da je tu. Razmisljam da nista ne diram i da ostavim tako protiv uroka.
Koliko dodje ugradnja sata?

ticma
Postovi: 6
Pridružio se: 09 Dec 2023, 23:04

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od ticma » 10 Dec 2023, 11:54

Sreten89 je napisao:
04 Dec 2023, 14:13
Zamrla tema pa malo da je oživim. Imao sam dilemu oko felni i guma za zimski set. Na kraju sam kupio nove zimske gume za fabričke 17ice sa kojima sam kupio auto, a za letnji set planiram da kupim 18ice sa slike. One su 18x7 et47, a gume koje planiram ce biti 215/50 R18. Mislim da ce lepo da čučnu.
mocne su skroz

ja sam sebi uzeo fake alu felge 17 od reno.a

https:/ibb.co/MfrqdfR
https:/ibb.co/02HmF9g
https:/ibb.co/3PRWS08

nemam tmps ventile, pa mi na ekranu non stop blinka service tmps. Izdrzat ce se do proljeca 😅

Sreten89
Postovi: 44
Pridružio se: 12 Jul 2023, 15:33

Re: Suzuki Vitara 1.4Hybrid

Post od Sreten89 » 10 Dec 2023, 16:38

Sat je oko 100 evra, ukljucujuci prsten koji ide spolja. Čekao sam jedno 10ak dana na isporuku i vredi svaki ga uzeti. Lep je detalj, za razliku od onog crnog suzuki čepa koji je tu fabrički, baš me je nervirao. Ja cu za moje 18ice uzeti kineske tpms senzore, koliko sam procitao na forumu, rade odlicno, i ne treba nikakvo programiranje, a i cena im je baš povoljna. U eurosumaru su 4 nova senzora 400 evra, sto mi je suludo.

Odgovori