Terenci - moda ili potreba ?

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
7footer
Postovi: 628
Pridružio se: 19 Jan 2012, 17:53
Garaža: Lexus GS 450h, Chevrolet Trax, Yamaha Stryker
Lokacija: Svet

Re: 2013 Range Rover

Post od 7footer » 16 Avg 2012, 00:57

Класичан Рејнџ Ровер, тако и треба. Само је безвезе што није задржан исти/мало измењен ентеријер са актуелног, који је уникатан у ауто индустрији, за разлику од овога модерног и минималистичког, који је са том стерилношћу изгубио уникатност. Ту пре свега мислим на двојне команде усмеривача ваздуха, сат и команде климе, управљач који је на актуелном баш онакав какав треба...
Иначе погледајте цене још увек актуелног у Немачкој. Од 2003 - >8000€...
Pozdrav

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2013 Range Rover

Post od dragvorl » 16 Avg 2012, 06:37

Nema RR od 2002 sasiju, noseci deo karoserije mu je jako slican X5.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 16 Avg 2012, 07:09

Pominjanje Q7 pored Range-a je smesno...
To je kao reci da neces G klasu da kupis,vec bi radije ML-a...
Jeste,ali G klasa ima svoju svrhu,a iste su cene otprilike...
Ni ja nikada ne bih rekao da bi mnogo ljudi kupilo G65 AMG za 270.000e, jer je totalno bespoentan,ali je rasprodat za naredne 2 godine...
A X6 ne da je malo losiji terenac,nego su X3 i GLK duplo bolji terenci od njega...
To je kupe sa sasijom dzipa,totalno glupavo vozilo,napravljeno samo da izgleda.

Range Rover ima zasto da kosta koliko kosta,kao sto ima i G klasa...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: 2013 Range Rover

Post od Dusan » 16 Avg 2012, 08:31

There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: 2013 Range Rover

Post od methane.master » 16 Avg 2012, 12:00

Pa sad koliko je umesno poređenje one nakaze sa Rangeom, pitanje je, ali je ovo svakako jedan od mojih omiljenih priloga u TG. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 2013 Range Rover

Post od Texonja » 16 Avg 2012, 18:32

@Heroj
Zasto mislis da je X3 bolji offroad od X6? (Glk izopstavam iz pitanja jer ima drugi 4x4 sistem)
Vidim da se nakon Clarksonove zajebancije gde X6 navodno ne moze da se popne uzbrdo (da li iko zaista veruje u ovo, posto tamo mogu da popnem i Golfa 4), vidim da je opstezastupljena teza kako on nema ama bas nikakve sposobnosti van puta. Ako ih on nema, onda ih nema ni X5 ni X3, jer kontam da je to u sustini isti princip, gde sva tri vozila imaju malo veci clearance, xdrive kojeg kontrolise verovatno u dlaku isti softver, jedino gume su razlicitih profila i dimenzija...
Koliko je nesposoban ili sposoban X6, toliko je i X5 i X3.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od NexT » 16 Avg 2012, 18:51

A zasto mislis da je ovo namesteno? Klizava trava i letnje niskoprofilne gume sirine preko 30cm...

A GOlf naravno da bi se popeo, to nije nikad ni bilo pitanje :D Ako se tasta preseli na neku planinu, eto Golfa da nosi TV :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 16 Avg 2012, 18:54

Texonja je napisao:Koliko je nesposoban ili sposoban X6, toliko je i X5 i X3.
:plusone:

Videh ovo danas ali nisam stigao da odgovorim a Tex je odgovorio isto sto bi i ja...
Da dodam jos da je Clarkson kao i bezbroj puta od ovoga napravio sprdacinu...posebno u onom delu gde slajfuje u snegu...pa na takvom terenu sam ja vozio Alfu sa zimskim gumama bez ikakvih problema.

Heroj, ne pricam o klasicnom RR koji ne sumnjivo jeste pravi offroader nego o Sport-u a njegova namena je otprilike ista kao i X6ice, Ml-a i sl. Ok, neki je mozda manje ili vise bolji ali u sustini to se kupuje za poziranje (posebno ti brzi i jaki modeli) a ne offroad voznju.
NexT je napisao:A zasto mislis da je ovo namesteno? Klizava trava i letnje niskoprofilne gume sirine preko 30cm...
...sto potvrdjuje da ovo nije test nego zajebancija :)
Poslednja izmena od Floyd u 16 Avg 2012, 19:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 2013 Range Rover

Post od Texonja » 16 Avg 2012, 19:05

Naravno, kolikogod ja voleo da gledam Top Gear, cesto ima sprdanja i navlacenja na stranu Range Rovera i Aston Martina, koji su kao i svi ostali engleski automobili meni licno skroz neinteresantni, da ne upotrebim i neku grublju i iskreniju rec. :)
Kada je rec o offroad, ispade da je Range Rover najbolji, a svi ostali bulja. Uvek je sve britansko najbolje po njima i ako se poredi sa nemackim onda se ismevaju Nemci, da ne pominjem kako se Francuzi ismevaju u poredjenju sa bilo cim.

Sto se tice samog xDrive, postojao je jedan klip gde se penje X3 na neku rampu i Q5 na istu, pa KAO X3 je popne, a Q5 ne moze... prljav marketing BMW-a, nakon kojeg je i Audi izbacio slicne fore... na kraju postoji test na netu koji su uradili neki Nemci (ne secam se koja emisija ali mogu da potrazim na Youtube) gde se vidi da i quattro i xdrive jednako dobro (lose) prolaze prepreke, prakticno na isti nacin reaguju u istim situacijama i X3 i Q5 , pa je logican sled da to radi i Q7 i Q3 , kao i X5 i X6 ili X1... ono okolo, izgled auta, da li je coupe-suv ili neka slicna neprirodna tvorevina, nije bitno... 4 tocka pogonjena xDriveom i identicnim softverom, bez blokade diferencijala. Nema razlike u ponasanju.
Nema na testu, ali verujem da se i 4matic ponasa identicno u identicnim uslovima.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 16 Avg 2012, 21:18

Range Rover je odlican terenac...po nekim istrazivanjima bolji i od G klase ali ono sa X6 je ubedljivo sprdanje.

Evo i nemackog testa o kome smo malo diskutovali ovde...viewtopic.php?f=16&t=204

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 16 Avg 2012, 21:30

Kao sto rece Next u pitanju su verovatno 30 cm siroke niskoprofilne letnje gume na nakvasenoj travi + na snimku nikad ne moze da se docara koji je nagib u pitanju tako da ako je nesto namesteno onda je to sama situacija koja mu nikako ne ide u prilog. Najbitnija stavka za offroad vozilo su njegove gume i x6 bi sigurno mogao svasta da uradi sa offroad gumama.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: 2013 Range Rover

Post od Paja » 16 Avg 2012, 21:45

Koje bi mu stajale ko...

"Mana" najvećih vozila u gami sa istim pogonom je upravo to što su primarno pravljena za druge namene, a ne za offroad pa bi stavljanje adekvatnih guma bilo smešno, ako bi bilo izvodljivo. Teško mi je da zamislim X5 ili X6 sa kramponkama širine 15-20 cm.
X1 ili X3 je ipak lakše opremiti adekvatnim gumama.
Druga stvar je da li razika u težini igra neku ulogu u offroad sposobnostima.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 16 Avg 2012, 21:57

X-ovi bi na kraju uvek bili u zaostatku prema pravim terencima jer nemaju mehanicke blokade diferencijala, reduktor, vesanje itd. Ali ocu da kazem da samo sa adekvatnim gumama situacija se drasticno menja, ne moraju to biti ne znam kakve hardcore kramponske gume ali dovoljno je imati zimske zimi a za lagani offroad neke 17ice umere sirine ili mozda cak i A/T gume i to bi bilo i vise nego dovoljno. Naravno svi znamo da se x-ovi ne voze offroad ali pricamo teoretski, mada vidjao sam klipove sa domacih dzipijada gde se prethodni x5 solidno snalazio.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 16 Avg 2012, 22:00

Ako pricamo o ovakvom offroad-u...

http://www.youtube.com/watch?v=Cbkm8UuQ ... re=related

...tu bi svaki od navedenih osim, posebno pripremljene G klase i Range Rovera, mogli samo da navijaju :)

Ali brate, Clarkson ga pretera...pa onde bi se i obican auto sa dobrim gumama fino snasao...posebno na snegu.

http://www.youtube.com/watch?v=fvy_Db5zjlM

@ftj

:plusone:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 16 Avg 2012, 22:21

X5 i X3 imaju blokadu diferencijala(ja barem mislim da imaju,znam da Mercedesi imaju),X6 nema, nema reduktor,vesanje je slicnije onom sa Bmw 6,nego sa X5,osim izgleda,glomaznosti i tezine, nema apsolutno ni jednu odliku Off-road vozila...
Pa pogledaj onaj dole snimak od 2 minuta u Top Gearu i sve ce ti biti jasno,lepo covek kaze sta sve nema...
Nije sve gde pise Xdrive,isto. Tako bi i C 4matic bio isto kao G klasa :) Ima tu dosta sistema,nije sve samo do 4x4 pogona...
ML je veoma sposoban terenac,vise puta sam stavljao snimke,za X5 ne znam...
Range Rover Sport je tek veoma sposoban terenac,bolji od ML-a,bez obzira sto nije dobar kao G klasa i obican RR,ali te razlike ce zatrebati samo nekome u nekoj dzungli gde se jedva pesaka prolazi...

Pogledaj ovaj snimak od 20s ,do kraja,pa mi reci da se ovako ponasa bilo sta sto ima bilo kakvu naznaku off-roada...
http://www.youtube.com/watch?v=3Dt8J_lT ... re=related


Floyd,sta govori taj tvoj snimak,da kada mu stavis 2 tocka na led,a 2 na beton,on moze da ide uz blago brdo? Pa to ce maltene i Bmw 3 sa zadnjom vucom da izgura...
Poslednja izmena od Xepoj87 u 16 Avg 2012, 22:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori