Terenci - moda ili potreba ?

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2013 Range Rover

Post od dragvorl » 16 Avg 2012, 22:30

BMW ima elektronsku blokadu difa, mehanicku nema. Koliko znam, kod BMW xDrive su vrlo slicnog nacina funkcionisanja, sem kod prvih X5 gde pogon nije bio permanentan, ako se dobro secam, za one sisteme od ranije ne znam. Ono sta znam da se razlikuje kod xDrive je da na putnickim vozilima bude razdelnik snage sa zupcanicima, a na SUV bude sa lancem jer zauzima vise mesta. Imao je i Cayenne reduktor u prvoj gen, pa sad vise nema, jer ljudi to masovno nikad ukljucili nisu. A sto se tice 2 tocka na ledu ili slicnoj podlozi, a 2 na podlozi sa dobrim prijanjanjem, evo jednog poredjenja, doduse uzduzno su rasporedjeni tockovi bez prijanjanja.

http://www.youtube.com/watch?v=ooQRxlChvMw
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 16 Avg 2012, 22:36

Ako se ne varam,u X6 u dinamic control sistemu ima samo diferencijal na osnovu obrtnog momenta,sto u sustini pomaze samo pri sportskoj voznji,tesko da ce uciniti nesto pri off-roadu...
Neka me ispravi neko ako gresim usled slabog razumevanja tematike :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2013 Range Rover

Post od dragvorl » 16 Avg 2012, 22:55

Diferencijal ima, a sta to znaci na osnovu momenta mi nije jasno. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 16 Avg 2012, 22:57

Znaci da ne moze da iskljuci tocak,nego samo da mu smanji obrtni momenat koji neki tocak dobija ako dodje do proklizavanja i time u sustini potpomaze da se ne gubi brzina kocenjem tocka preko ESP-a valjda...
Jbm li ga,i ako sam citao o tome,jos manje od tebe razumem,to jest,razumem grubo,a kako to zaista fukncionise,pojma nemam :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2013 Range Rover

Post od dragvorl » 16 Avg 2012, 23:01

Verovatno aktivni diferencijal, ili torque vectoring.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 16 Avg 2012, 23:02

E to je rec,torque vectoring :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 16 Avg 2012, 23:06

@Heroj

Ok, ovaj video sto sam nasao i okacio je promo video BMW-a pa da ga ignorisemo...
Sta se medjutim vidi na tvom videu osim da su na njemu gume 20'' (ne zna se da li su letnje ili zimske) i da je lik nabo gas ko sivonja.
Ja ni ne mislim da je X6 neki offroader a pomenuo sam da je taj drugar RR Sport zamenio za njega i u njemu video prednost u ceni eksploatacije.
On od tog auta ima isto sto i od RR Sporta a to je velicina i ekskluzivnost...jedini "offroad" mu je zapravo pentranje na trotoar ;)
Budimo realni, niko takve automobile ne kupuje da se vozika po zabitima gde ni, sto bi ti rekao, ne moze ni pesice da se prodje ali ono sto radi Clarkson, posebno onaj deo po snegu u nekom ski centru je, ponavljam, najoobicnija sprdacina. Po vecem snegu sam vozio Alfu sa zimskim gumama koje cak i nisu bile u tako dobrom stanju (bacene posle te zime) i nikakvih problema nije bilo...nije proklizavao kao X6 kod njega.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 16 Avg 2012, 23:21

Treba da razumes da je tvoja Alfa cesto bolja za takvo nesto,pogotovo uzbrdo,jer X6 ima duplo vise kilograma od Alfe...
Ono na brdu nije uopste naivno,to je mokra trava uzbrdo,sto je ozbiljan off-road,koliko god smesno zvucalo...
Pazi,RangeRover sport mnogi kupuju i zbog Off-road mogucnosti,ostale cisto sumnjam...
RR sport zaista ima super sisteme za off-road i ne razlikuje se po blatu,prasini,uzbrdici i slicnim normalnim zajebanim terenima od obicnog RR-a...
Ono gde je RR u prednosti su neravni tereni sa rupama,kamenolomi,pescane dine i slicne zajebancije...
I jedan i drugi gaze 70cm duboku vodu bez problema po specifikaciji,sto oni garantuju,znaci da ovako ,ako pozelis,do metar vode ce da ide lagano...
Imaju posebne off-road modove za blato,sneg,pesak i slicne zajebancije,bas napredni sistemi...

Pazi,naravno da je video prednost u exploataciji V6 3.0 dizela u odnosu na V8 4.4 supercharged benzinca...
Samo gorivo ti ustedi par hiljada eura godisnje... Da je uzeo X6 5.0I ne bi se mnogo ovajdio :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 16 Avg 2012, 23:50

Dovoljno je sto su u pitanju letnje 20ice sa 275 sirinom gume i jos ako je malo nakvasena trava nema teorije da savlada onaj nagib osim iz nekog zaleta.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: 2013 Range Rover

Post od methane.master » 16 Avg 2012, 23:57

Texonja je napisao:Vidim da se nakon Clarksonove zajebancije gde X6 navodno ne moze da se popne uzbrdo (da li iko zaista veruje u ovo, posto tamo mogu da popnem i Golfa 4), vidim da je opstezastupljena teza kako on nema ama bas nikakve sposobnosti van puta. Ako ih on
Odgledajte ceo prilog
http://www.youtube.com/watch?v=5UwOBKSHl-c

Priča je o besmislenosti X6 koji je trebao da bude po malo iz svakog sveta u čemu se i nije baš uspelo. SUV koji izgleda kao kupe, nakrkan svim i svačim, a rezultat je skup auto koji nije ni jedno ni drugo i verovatno cilja na konzumenta lifestyle časopisa sa viškom novca i manjkom mozga, kome je bitno da mu auto bude in i gledan na ulici. Da ne bude zabune, slični gađaju i RR, praveći bolji izbor, doduše treba biti pošten pa reći da to rade sasvim nesvesno. ;)

Naravno za kraj moram da kažem i da to ostane zabeleženo, da ni ne sumnjam da bi se Golf 4, naravno TDI, popeo uz ono brdo. :kezo:
Širim haos!

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 17 Avg 2012, 00:02

Ja sam mislio da je auto glupost dok se nisam provozao u x6 m na nekom bmw open day-u. Naravno za takav auto pare treba da izbacis iz bilo kakve price.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2012, 00:23

A onda posle tog X6M sednes u Bmw M5 koji kosta 30.000e manje i shvatis da je ipak glupost ;)
A7 3.0 TDI je bolji na stazi od njega :D
Naravno,to je i za ocekivati.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: 2013 Range Rover

Post od Texonja » 17 Avg 2012, 00:29

Ja sam mislio da je glupost, dok nisam pogledao test X6 u "5th Gear" gde su i oni mislili da je glupost DOK nisu provozali auto. Posto ga nisam vozio, necu da tvrdim nista, ali verujem im bas zato sto je prica pocinjala isto kao kod vecine ("koja je poenta ovog auta?").
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 17 Avg 2012, 00:41

@Heroj

Ok, priznajem da nisam detaljno upucen u mogucnosti RR Sport-a kao ni razlike u odnosu na klasicni ;)
Znam da ih uglavnom vidjam sa nekim besnim felnama, sa gumama nizeg profila nego kod mene, cunirane, niklovane i sl.
Takvi offroad voznju videli nisu, niti ce je videti :)
Xepoj87 je napisao:Pazi,naravno da je video prednost u exploataciji V6 3.0 dizela u odnosu na V8 4.4 supercharged benzinca...
Samo gorivo ti ustedi par hiljada eura godisnje... Da je uzeo X6 5.0I ne bi se mnogo ovajdio :)
Pa to a i dobio je za njega bolji (brzi) "dzip" a ne manje ekskluzivan :)

Inace mogu da se slozim sa mathane.master-om u vezi X6ice. Auto je prilicno bespoentan, ogroman spolja a u unutra boolja...pozadi ima dva sedista, ja koji nisam visok se osecam skuceno pozadi a ni prtljaznik mu nije za pohvalu. Brz jeste (pricam za 40d) ali mi se sam osecaj brzine u tolikoj grdosiji ne svidja...da mi treba takav tip auta uvek bih pre uzeo X5 ili ML.
X6M kao i X5M su jos veca glupost jer nit su dzipovi, nit sportski automobili, kostaju brdo a malo toga pruzaju...

@Tex

Pa nije glupost...to je previse ostra i neprimerena ocena ali u neku ruku jeste bespoentan i vise je za ljude koji su u "vidi me" fazonu.
Nije domacinski auto :D
Poslednja izmena od Floyd u 17 Avg 2012, 00:46, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: 2013 Range Rover

Post od methane.master » 17 Avg 2012, 00:46

ftj je napisao:Ja sam mislio da je auto glupost dok se nisam provozao u x6 m na nekom bmw open day-u. Naravno za takav auto pare treba da izbacis iz bilo kakve price.
Xepoj87 je napisao:A onda posle tog X6M sednes u Bmw M5 koji kosta 30.000e manje i shvatis da je ipak glupost ;)
Upravo mi je to palo na pamet, a i potpuno mi je iracionalna sama koncepcija "trkačkog" SUV-a, kako BMW-ovih XM-ova, tako AMG-a ili onih divljih spotrskih RR. Takvi automobili svakako imaju svoje kupce, ali njihov smisao mi je malo diskutabilan.... Recimo taj X6.. kupe sa ogromnim klirensom, pa onda u M varijanti opet spuštaš i utežeš... :zbunjen:

Ja doduše uopšte nisam ljubitelj SUV-ova tako da možda u priču ulazim sa predrasudama. :nemampojma:
Širim haos!

Odgovori