Terenci - moda ili potreba ?

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 2013 Range Rover

Post od dragvorl » 17 Avg 2012, 13:41

Ma jasno, nisam hteo da drzim bukvicu, samo da konstatujem surovu realnost. :D
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: 2013 Range Rover

Post od Scuderia » 17 Avg 2012, 13:43

:doubleup:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2012, 14:29

Sport je skuplji kao polovnjak zato sto je jeftinije odrzavanje,atraktivniji je,manji je i sveukupno pozeljniji...
RR treba da kupi samo neko ko ima bas dosta para,jer godisnje bez 10.000e samo za odrzavanje i registraciju ne mozes da prodjes...
G klasa sto se tice dzipova ubedljivo najbolje drzi cenu.
G klasa stara 6 godina nema ispod 35.000e...
Ako hoces super primerak do 50.000km,star 4,5 godina,racunaj na minimum 55.000e...
Procentualno gledano,verovatno je G klasa najisplativiji Mercedes...
Starog 3,4 godine sa oko 50,60.000km mozes da ga prodas za 60% cene...
Poslednja izmena od Xepoj87 u 17 Avg 2012, 14:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 17 Avg 2012, 14:39

A razlog zašto G vagon toliko drži cenu manje ima veze sa offroad kvalitetima a više u tome da bi se delovalo zaebano. Kolko znam to je jedino vozilo koje policija stvarno retko zaustavlja.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2012, 14:41

Da,hiljade ljudi drze cenu da bi se delovalo zajebano... :bravo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 17 Avg 2012, 14:50

A ti ćeš nam objasniti koji su to njegovi kvaliteti osim tog mačo izgleda? Udoban nije, ne leži, lend kruzer je mnogo izdržljiviji, i u offroadu je negde u proseku, itd.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 17 Avg 2012, 17:32

Drugar je njegov RR Sport 2007. prodao prosle godine za 30000e...sto nikako nije malo za takvog "rasipnika" :)
Za takve pare moze da se bira ML ili X5 dizel...ok, znam da nisu za poredjenje sto se tice offroad-a ali za ono zasta se uglavnom kupuju, jesu.

Inace i mene je sokirala cena G klase, neznam zapravo ko to uopste i kupuje za tu lovu...Aston Martina, Rolseva, Ferrarija i sl. ima vise na oglasima od njega.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: 2013 Range Rover

Post od Uroš S. » 17 Avg 2012, 19:29

Policija ih malo zaustavlja verovatno jer su ih koliko znam dosta vozile neke nase "službe" :)

Jos jedan sam kome je G jedno od najultimativnijih vozila u istoriji covecanstva.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2012, 20:31

ftj je napisao:A ti ćeš nam objasniti koji su to njegovi kvaliteti osim tog mačo izgleda? Udoban nije, ne leži, lend kruzer je mnogo izdržljiviji, i u offroadu je negde u proseku, itd.
Jesi li ti nekada gledao neko istrazivanje kvaliteta Range Rovera?
Gde je i u cemu je izdrzljiviji?
Odakle ti to da nije udoban?
Skup je zato sto nema bolje. Mozda se tebi to ne svidja,ali je tako. Zasto je Hummer 1 skup?
Neces nigde naci da autmobil ima DVD player sa HArman Kardonom i Distronic plus i jos 100 najnovijih tehnologija zapakovane u Army limariju sa blinkerima za migavce i farovima starim 40 godina :)
Kao sto si pokusao filozofski da objasnis da je X6M zapravo dobro vozilo,shvati da G klasa za razliku od njega zaista jeste dobro vozilo i za razliku od X6,ima razloga da kosta.
Rucno se sklapaju,pa i to nesto znaci valjda,barem meni znaci,ne znam za druge.
A i ne prodaju se bas u hiljadama godisnje,pa i to drzi cenu.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: 2013 Range Rover

Post od Floyd » 17 Avg 2012, 21:28

Pa to sto si naveo je nesumnjivo bacanje para a ne dovoljan razlog da kosta toliko.
Ne razumem zasto bi neko hteo vojno/radno vozilo opremljeno kao luksuzna limuzina (tu mislim i na H1) osim da pokaze okolini da mu se moze i da ga boli paja za lovu.
Postujem ja sve njegove tehnicke osobine, offroad superiornost, vreme koje traje itd. ali ne mogu da kazem da mi je zbog toga wow i da bih ga vozio.
Osecao bi se kao neki mentol u tom kamionu...vozio sam Puch G u vojsci i znam o cemu pricam...dzaba Harman Kardon, masazeri za jaja i sl. kad je obicna kutija.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 17 Avg 2012, 22:11

Pa brate,da je on za autoput,prodavao bi se malo vise,ali posto je namensko vozilo,zato je i redak...
To i jeste off-road dzip.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od ftj » 18 Avg 2012, 02:31

Xepoj87 je napisao: Jesi li ti nekada gledao neko istrazivanje kvaliteta Range Rovera?
Gde je i u cemu je izdrzljiviji?
Rekoh land cruisera.
Odakle ti to da nije udoban?
Ma daj, da li si video kako izgleda taj enterijer? Mogu oni da stave najboljli kvalitet kože ili plastike ali činjenica je da je iznutra i dalje kocka i nikad ne može imati taj komfor i luksuz kao recimo Range Rover ili GL. Mogu samo misliti kakva je buka od vetra u onoj kocki.
Neces nigde naci da autmobil ima DVD player sa HArman Kardonom i Distronic plus i jos 100 najnovijih tehnologija zapakovane u Army limariju sa blinkerima za migavce i farovima starim 40 godina :)
Kao sto si pokusao filozofski da objasnis da je X6M zapravo dobro vozilo,shvati da G klasa za razliku od njega zaista jeste dobro vozilo i za razliku od X6,ima razloga da kosta.
Rucno se sklapaju,pa i to nesto znaci valjda,barem meni znaci,ne znam za druge.
Evo konačno da čujem nešto po čemu je navodno G klasa dobra a to je dvd plejer i harman kardon. Nisam impresioniran, x6m je barem najbolji u ubrzanju i ležanju, dok G klasa nije najbolja u offroadu, štaviše lošija je i od land cruisera i land rovera.
A i ne prodaju se bas u hiljadama godisnje,pa i to drzi cenu.
Prodaju se onoliko kolika je potražnja i smatram da je za takav auto potražnja i više nego velika. Meni je G klasa uvek bio kul automobil ali po meni je ipak najveći kvalitet taj mačo izgled dok je sve ostalo na drugoj strani. Ne verujem da Čeda Jovanović insistira na G klasi(i za vreme Đinđića i danas) zato što je dobar terenac već zbog imidža koji taj auto pruža.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Xepoj87 » 18 Avg 2012, 09:51

E jbg sada...
Da je Land Cruiser bolji,nesto mi se cini da pola vojski i kojekakvih specijalnih jedinica sveta ne bi koristile G klasu...
Land Cruiser se prodaje po Africi i tako negde gde je dobar off-roader obavezan,a G klasa i Range preskupi...
Ako cemo iskreno,ranije pre jedno 20 godina je Range Rover bio i dalje ubedljivo najbolji off-roader,sada ne znam...
Kako za ovo mozes da kazes da je losije od necega:
http://www.youtube.com/watch?v=twy952fb ... re=related
Hocu reci,kako si ti saznao da je nesto bolje? Ja da vidim LC da radi ovo,ne bih mogao sa sigurnoscu da ti kazem da je G bolji...
U stvari,ne mogu da ti kazem da je bolji RR ili LC ili G...
Samo znam da svuda gde se raspravlja o tome kako je LC bukvalno peoteo prodaju RR-u u Africi,da je to zato sto je duplo jeftiniji,a i to je skroz logicno.

Kada se budes provozao G klasom,javi se ovde i iskreno reci da je neudobna.
Evo,kao vlasnik Land Cruisera,ja cu ti odmah reci da je barem duplo udobnija G klasa.

G klasa je jedini dzip za koji svi pricaju u sali da nadzivi vlasnika...
Land Cruser 2000-o godiste se prodaje za 4,5.000e,ide do 10.000e... G klase 82' kostaju preko 4.000e...
Od 2000-te ne postoji ispod 16.000e... I to ih veoma malo ima ispod 20.000e to godiste...
E sada ti meni reci da nema razloga sto taj dzip kosta kao nov 50%,a polovan 200,300+% vise od LC-a...
U tom svetu nema sanse da prezivi precenjen proizvod,sto znaci da ima razloga da G klasa kosta 50% vise od LC-a...

X6M nemoj uopste da pominjes,jer je to imitacija dzipa.
Nema apsolutno ni jednu karakteristiku dzipa,osim tezine i klirensa S klase sa podignutim Airmatic-om.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: 2013 Range Rover

Post od Paja » 18 Avg 2012, 12:07

Kapiram ja da mnogi ne vole G-a, ali nemojte pričati napamet.
Ni jedan od modrnih terenaca (sve ostalo što pravi Merc, cela gama BMW-a, Audia, Wv, pa i Land Cruiser i mislim i RR) se ne mogu porediti sa G-om u off-road sposobnostima. Svi oni su projektovani prenstveno kao drumske krstarice sa određenim terenskim sposobnostima. Niko od njih nije projektovan kao off-road vozilo prilagođeno drumu.
Druga bitna stvar je da niko od modernih terenaca nema šasiju. Šasiju su zadržali osim G-a i mislim LD Defender, Nissan Patrol i Jeep Wrangler i oni su jedina vozila koja po terenskim sposobnostima mogu da pariraju G-u.
I treći razlog zašto je G superiorniji od ostalih u off-road-u je što ima čisto mehanički pogon i sve blkade, za razliku od ostalih gde je mehanika u manjoj ili većoj meri zamenjena elektronikom.
Poslednja izmena od Paja u 18 Avg 2012, 12:23, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: 2013 Range Rover

Post od Day Walker » 18 Avg 2012, 12:22

G klasa je najbolje vozilo ikada proizvedeno..
Vozilo br.1 na mojoj listi zelja :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori