Alfa Romeo - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od aleksa » 16 Maj 2012, 10:41

Ova tema obecava,i cast mi je sto je otvorena zahvlajujuci meni! :mrgreen:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 11:14

Mercedes? Hmmm... da li je Mercedes prec.... pardon... formulisacu to ovako: Da li su "Nemci" precenjeni u odnosu na ostatak sveta?
Hmmm... :pop: :mrgreen:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Sloba » 16 Maj 2012, 12:07

aleksa je napisao:Ova tema obecava,i cast mi je sto je otvorena zahvlajujuci meni! :mrgreen:
To sada misliš. Sačekaj desetak strana da se ispiše i biće ti žao što si upleten. :)

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od bane valjevo » 16 Maj 2012, 12:19

Slika
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 12:26

mr.Big je napisao: @Texonja
sve si rek'o:
Texonja je napisao:Ne sporim za voznju, jer nisam nikad vozio/posedovao Alfu. :zbunjen:
A svi ostali ste se siti navozali u Alfama, narocito novijim i nekvarljivim, pa vas glas vredi vise. :nonono:

Imao sam nekoliko Fiata (Punto JTD, Bravo 1.6, Coupe 2.0) i taj Fiat Coupe je klasican "mitski" Talijan, design by Pininfarina, made by Lezi Lebu Da Te Je'm... Stalno je kenjao, dal' senzor, dal' mehanika, dal' nesto lupa, dal' tesko pali... Imao je karakteristiku koju jedinu ne mogu da podnesem kod auta - da stane i nece ni makac, kao magarac. Lupa i Golf 2, lupa i Kadett, ali ovaj kad se pokvari onda se pokvari iznenada i to tako da je neupotrebljiv. A voleo sam taj auto... i to da bi posedovao treba BAS da ga volis. Taj auto je trebao da nosi oznaku Alfa Romeo (cak i lici na onog starog Spydera).
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Scuderia » 16 Maj 2012, 12:38

bane valjevo je napisao:Slika
:rofl: :rofl: :rofl:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Floyd » 16 Maj 2012, 12:44

Ove statistike o pouzdanosti uvek treba uzimati sa rezervom ;)
Znam da su Alfe i Fiati 90ih bili problemticni ali to se mnogo pormenilo u poslednje vreme.
Ja sam se lomio oko kupovine Alfe pre 2 godine i najverovatnije je, samo zbog loseg glasa, ne bih ni kupio da nisam naisao na dobar primerak po dobroj ceni.
Nisam zagrizeni Alfista (glavni dokaz je sto vozim JTDM koji pravi Alfistni ne priznaju :mrgreen: ) pa mogu relativno objektivno da komentarisem.
Ja sam za 50kkm, koliko je auto kod mene, imao kvarove koji su uobicnajni za sve moderne dizele tako da ne mogu da kazem da je manje pouzdan od konkurencije.
Dva problema samo mogu da navedem kao nedopustivi propust proizvodjaca. Prvi je pojava korozije a drugi je pucanje rucke za otvaranje vrata (to sam prvo zanemarivao kao pojedinacni slucaj koji se meni zalomio ali citajuci Alfa forume u FR i DE, dosao sam do zakljucka da je taj problem jako cest kod 147ice i 156ice).

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od TheWickerMan » 16 Maj 2012, 13:02

Texonja je napisao:
E sad ces ti da kazes kako su ta istrazivanja sranje :mrgreen: i tu cemo da zavrsimo ovu pricu, barem sto se mene tice.
Neću to da kažem :mrgreen: Istraživanja ne čitam,volim sam da zaključim :D Ja tebe razumem , nisi posedovao Alfu i to je to. Više voliš da veruješ naklapanjima i ja to poštujem. btw,taj Fiat Coupe ima pandana u Alfinoj gami,to je GTV (kojeg sam merkao ali nema prostora pozadi :( )
mr.Big je napisao:Ostale discipline su nebitne, pa se većina povodi za pričama polumajstora i ,,iskusnih'' šofera.
BTW, aktuelne Alfe imaju pocinkovanu karoseriju i najbolje dizel motore na svetu -ostalo je na nivou nemačke konfekcije...( :kezo: )
:plusone: :doubleup:
Texonja je napisao:Mercedes? Hmmm... da li je Mercedes prec.... pardon... formulisacu to ovako: Da li su "Nemci" precenjeni u odnosu na ostatak sveta?
Hmmm... :pop: :mrgreen:
Napisao bi u čemu sam sedeo pre neki dan i šta sam video kod jednog premiuma (sramota i za Fiata starog 25-30 a ne za Mečku staru 10 godina) ali prejak je Merc-lobi ovde tako da bolje ućutim :jane:

Nemam problem sa bedžom na prednjoj masci , ne robujem jednom brendu ( na stranu to što sam vezan za Alfu večno (ne zbog toga što ne mogu da je prodam :kezo: nego zbog tetovaže)), rado bi sebe video za volanom jednog Beogradskog Mangupskog Vozila ali za taj novac (koji je pomenut u drugoj temi) Alfa pruža dosta ... ;)

PS.
Floyd je napisao: Nisam zagrizeni Alfista (glavni dokaz je sto vozim JTDM koji pravi Alfistni ne priznaju :mrgreen: )
Daj ga meni,ja se buniti neću :mrgreen: JTD je jedan od najboljih dizela današnjice i tu spora nema :)
Texonja je napisao:formulisacu to ovako: Da li su "Nemci" precenjeni u odnosu na ostatak sveta?
Hmmm... :pop: :mrgreen:
:kokice: :kokice: :kokice: :kokice:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Paja » 16 Maj 2012, 13:05

Alfa je kao i cela Fiat grupa bila katastrofalna. Tek dolaskom Markionea dižu kvalitet u rang konkurtencije, počinju da koriste pocinkovane limove...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 13:06

TheWickerMan je napisao:[Beogradskog Mangupskog Vozila
JOJ!
"Beeeeogradjaaaaaaniiiiiii...." :D

BTW, u cemu je fora pocinkovanih limova? Pa nije valjda to sad neki hit. Astra G je imala galvanizovanu limariju pre 14-15 godina. Nije Alfa neki Tata Nano pa da pricamo ima li ili nema. Ako je zaista do skora nije imala, a sada ima, onda to sto sada ima nije prednost nego je sramota sto je tek od skora ima!
Poslednja izmena od Texonja u 16 Maj 2012, 13:10, izmenjeno 2 puta ukupno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Paja » 16 Maj 2012, 13:07

:palica: :palica: :palica:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Floyd » 16 Maj 2012, 13:24

TheWickerMan je napisao:Napisao bi u čemu sam sedeo pre neki dan i šta sam video kod jednog premiuma (sramota i za Fiata starog 25-30 a ne za Mečku staru 10 godina) ali prejak je Merc-lobi ovde tako da bolje ućutim :jane:
Opleti slobodno...forum za to i sluzi ;)

Nisam ni ja vezan za nijedan brend jer je to u danasnjem vremenu jako glupo.
Sve se menja munjevitom brzinom pa tako neki proizvodjaci napreduju, neki padaju, neki zive na staroj slavi i mitovima...
Texonja je napisao:BTW, u cemu je fora pocinkovanih limova? Pa nije valjda to sad neki hit. Astra G je imala galvanizovanu limariju pre 14-15 godina. Nije Alfa neki Tata Nano pa da pricamo ima li ili nema. Ako je zaista do skora nije imala, a sada ima, onda to sto sada ima nije prednost nego je sramota sto je tek od skora ima!
To samo znaci da su ranije losi ljudili vodili fabriku ;)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od trojanac » 16 Maj 2012, 13:35

Eno moj kum promenio 3 Alfe za godinu dana. Ne zato sto nisu valjale vec je trazio bolju. Inace mu svaka stoji pokrivena u dvoristu i cuva se dok je ne proda. Pun je hvale za Alfu, obozava je, a vozi 3 puta mesecno po 100km i onda kaze kako je pouzdana, nema ulaganja i slicno.
Po tom sistemu svaki auto moze da traje vecno bez kvarova. :kezo:

Divlja vatra sa tapni i pricaj :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od perfiko » 16 Maj 2012, 13:47

Texonja je napisao: Imao je karakteristiku koju jedinu ne mogu da podnesem kod auta - da stane i nece ni makac, kao magarac. Lupa i Golf 2, lupa i Kadett, ali ovaj kad se pokvari onda se pokvari iznenada i to tako da je neupotrebljiv.
Tu karakteristiku imaju sva nova kola puna elektronike. Ne vidim kako mogu da se porede sa golfom 2 i kadetom koji su od elektronike imali :think: :think: :think: :search:... radio.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od methane.master » 16 Maj 2012, 13:48

Ranije je kružila fora da je Alfa su auto koji vlasnika obraduje dva puta. Kad ga kupi i kad ga proda. :djavo: Autombili koji mnogo dobro izgledaju, na papiru odlične performanse, kupuju se srcem, ali ljudi bi brzo zažalili. Ove današnje su nažalost/na sreću sve manje Alfe, a više prepakovani FIAT-i.
Širim haos!

Odgovori