Alfa Romeo - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Alfa Romeo - generalna tema

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 00:41

Ma daaa, kupi polovnu Alfu, da te vidi Bog... Kakvi drugarski saveti. :kezo:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Polovnjak, 3500-4000e

Post od Floyd » 16 Maj 2012, 00:48

Sta fali...Alfa bar moze da se vozi cele godine :kezo:

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Polovnjak, 3500-4000e

Post od bane valjevo » 16 Maj 2012, 00:51

Nisko, nisko... :dobarvic:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Polovnjak, 3500-4000e

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 01:10

Posteno, moze cele godine 5 dana nedeljno, jer je 2 dana kod majstora. :P
Pricamo o polovnoj Alfi za 3-4k eur... A odrzavanje kao da je auto od 30-40k eur.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Polovnjak, 3500-4000e

Post od Floyd » 16 Maj 2012, 01:13

Ma salim se ja, zna Texonja to :D

Ja kazem da je budzet prilicno ogranican i da u tom slucaju sve kombinacije treba uzeti u obzir.
Bila to Alfa, Lancia, Honda, Opel, Reno...nebitno, samo da je u sto boljem stanju ;)

EDIT: Za cene odrzavanja u Srbiji ne znam, kao ni za benzinca ali cene za jtd su kao i za svaki drugi Fiat.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Polovnjak, 3500-4000e

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 01:17

Ako imas limitiran budzet, onda gledas sto sigurniju kupovinu. Znaci gledas nesto sto je siroko rasprostranjeno, o cemu se sve zna i moze svaki majstor da popravi, za sta sigurno nisu skupi delovi. Tako barem ja gledam.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10462
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Polovnjak, 3500-4000e

Post od TheWickerMan » 16 Maj 2012, 02:11

Onda se u tu tvoju računicu Alfa ne uklapa? Ako se već toliko kvari, svi su je majstori već naučili napamet,tako svako može da je servisira.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Polovnjak, 3500-4000e

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 02:22

Evo ga, uvredio se jos jedan... Kao da imate deonice u toj Alfi. :uf:
(zamisli da se ja nerviram svaki put kada neko "okrpi" BMW i to ne auto nego nas vozace kao najvece majmune? Pa ne bi trebalo vise da ucestvujem na forumu.) :nonono:

Realno, Alfa je nepouzdan auto vec decenijama. Ozloglaseno nepouzdan, kako u narodu, tako i medju serviserima, pa se cak i u Top Gearu sprdaju redovno na racun Alfe. Ne vidim sta sam ja sad izmislio.

EDIT - evo neko od moderatora nas je sutnuo iz teme :) tako da sad imamo sopstvenu. Mozemo i da snimamo kad se budemo potukli pa da pustamo na Youtube da nas lajkuju. :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od noob » 16 Maj 2012, 04:05

Mana za alfe jesu naši putevi, trap nije za naše uslove vožnje.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10462
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od TheWickerMan » 16 Maj 2012, 09:16

@ noob

za naše uslove vožnje nije ništa osim Nive :D

@ texonja

batali priču o generalizaciji vozača po modleu automobila koji vozi. to je tako debilna teorija da nemam reči ;)

Top Gear uopšte ne smatram za relevantnu emisiju o automobilima, to je emisija zabavnog karaktera. A i beše JC vozi(ima) Alfu ? :)

Nemam deonice u Alfi,nisam se rodio u njoj , ali je trenutno vozim. I znam dosta ljudi koji trenutno voze . I znam da kvarova u toj meri kojoj pominješ jednostavno nema. Video si da se u temi pominje Laguna. Znam da su katastrofalne sa elektronikom,to je stvarno sramota,ali ne pominjem to jer ne želim bilo koga da navedem na pogrešan put jer možda nisam u pravu.Jer ne znam mnogo ljudi koji voze Lagune (znam ih možda 3-4). Za Alfu znam kakvo je stanje i na osnovu toga mogu da iznesem svoje mišljenje.
Meni nije jasna jedna stvar. Kažu ljudi da se Alfa kvari. OK. Posao majstora je da popravlja ,jel' da? Zašto ima majstora koji neće da radi Alfe (koje nisu komplikovane za rad,osim 75-ice,ali to je druga priča ) i da lepo zarade pare?
Naravno , svaka Alfa ima i svojih bubica kao i svaki drugi auto ( nekom npr. crkava plivajući,nekom wastegate turbine,nekom dizne,nekom turbina,nekom vade motor na prvom malom servisu zbog španera :kuku: :kezo: ) , ali ništa više od proseka klase. Pa bre,znam za primer gde čuveni JTD ima preko 850k km na satu i samo gazi...
Šta nemci kažu za 159 :)
http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

ps. nećeš da se potreseš za BMW-om uopšte,to je poznato,ali za Golfa ... :pardon:

E,da, ne volim You Tube. Snimaj ovo i stavljaj na Vimeo, bolje je :pivo:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 09:49

JC ima sve od auta, bukvalno. Zabavni karakter ili ne, hteo sam reci da i kod njih vazi za legendarno nepouzdan auto. Ujedno uvek pricaju da ne mozes biti pravi "petrolhead" ako nisi nikad imao Alfu, vole je, ali ne zbog pouzdanosti nego zbog nekih drugih stvari.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10462
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od TheWickerMan » 16 Maj 2012, 09:56

Texonja je napisao:Ujedno uvek pricaju da ne mozes biti pravi "petrolhead" ako nisi nikad imao Alfu, vole je, ali ne zbog pouzdanosti nego zbog nekih drugih stvari.
Da se malo "seljački" izrazim , uživanje u vožnji ;)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od Texonja » 16 Maj 2012, 10:09

Ne sporim za voznju, jer nisam nikad vozio/posedovao Alfu. :zbunjen: Hvale ljudi decenijama, tako da verujem, isto kao sto decenijama kude kvalitet, sto isto verujem.

Prema istrazivanjima which.co.uk , treci najnepouzdaniji auto, pouzdaniji jedino od Land Rovera i Chryslera.
http://www.which.co.uk/news/2011/03/top ... rs-248480/

Alfa Romeo
Reliability score: 69%
It’s no shocker to see the Italian carmaker among this list. It’s widely accepted that anyone who buys an Alfa Romeo does so with their heart instead of their head. Older models score a low rating of 65.2%, dragged down by disappointing scores for the 156 and 147. However, according to your feedback, garage bills aren’t as high as you may first have thought – they’re on a par with Audi and Lexus.

E sad ces ti da kazes kako su ta istrazivanja sranje :mrgreen: i tu cemo da zavrsimo ovu pricu, barem sto se mene tice.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od mr.Big » 16 Maj 2012, 10:32

Osnovno merilo kvaliteta u Srbiji (i ostatku Balkana) je pouzdanost i troškovi eksploatacije 10ak godina starog primerka, jer kod nas tek tada prosečan svet može da sedne u kršten auto. Ostale discipline su nebitne, pa se većina povodi za pričama polumajstora i ,,iskusnih'' šofera.
BTW, aktuelne Alfe imaju pocinkovanu karoseriju i najbolje dizel motore na svetu -ostalo je na nivou nemačke konfekcije...( :kezo: )

@Texonja
sve si rek'o:
Texonja je napisao:Ne sporim za voznju, jer nisam nikad vozio/posedovao Alfu. :zbunjen:

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Kvalitet Alfa Romea

Post od perfiko » 16 Maj 2012, 10:35

Naravno da nisu sranje ta istraživanja, evo još jednog koji govori u prilog tome koja je pozicija Alfa Romea:
http://www.reliabilityindex.com/manufacturer
Ono što mene čudi (ali iskreno) Alfa je nepouzdana i to je u redu, vidi se, ali na osnovu čega je, recimo, Mercedes pouzdan? :pardon:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Odgovori